Zbliża się termin zakończenia rejestracji w IX edycji największego konkursu architektonicznego International VELUX Award

Uwaga studenci architektury! Jeśli chcecie wziąć udział w największym międzynarodowym konkursie Internetional VELUX Award 2020 macie czas na rejestrację tylko do 1 kwietnia. Motywem przewodnim konkursu jest światło dzienne w architekturze, a polscy studenci już czterokrotnie odnosili w nim sukcesy. Czas na Ciebie!

Zarejestruj się na stronie: http://iva.velux.com/

Rejestracja już się rozpoczęła i potrwa do 1 kwietnia 2020 roku. Jest ona warunkiem obligatoryjnym do złożenia pracy konkursowej. Rejestracja odbywa się na stronie iva.velux.com
Studenci mogą zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo. Każdy zgłaszający się student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego.

 

Prace konkursowe mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach - „Światło naturalne w budynkach” oraz „Badania nad światłem naturalnym”. W lipcu 2020 jury wybierze po dwóch zwycięzców z każdego z pięciu regionów określonych przez Międzynarodową Unię Architektów: 1) Europy Zachodniej, 2) Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, 3) Ameryk, 4) Azji i Oceanii oraz 5) Afryki. Dziesięciu zwycięzców regionalnych zaprezentuje jury swoje projekty osobiście podczas Światowego Festiwalu Architektury w listopadzie 2020 roku. Wtedy jury wybierze jednego zwycięzcę globalnego w każdej z kategorii konkursowych.

 

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:

  • 1 kwietnia 2020:          zamknięcie internetowej rejestracji uczestników
  • 15 czerwca 2020:         ostateczny termin przesyłania projektów
  • lipiec 2020:                  ogłoszenie zwycięzców regionalnych
  • grudzień 2020:                         ogłoszenie zwycięzców globalnych