Zostań Tutorem - międzynarodowe warsztaty MEDS Silesia

11. edycja warsztatów MEDS będzie mieć miejsce w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski - na Śląsku. Głównym miejscem warsztatów będą Tychy, a różnorodność Górnośląskiego Związku Metropolitalnego postawi przed uczestnikami warsztatów wyzwanie polegające na zmierzeniu się z różnymi projektami w kilku miastach, m.in. Katowicach i Dąbrowie Górniczej. Temat tegorocznej edycji MEDS: "Revival", porusza problematykę miejskiego oraz architektonicznego kontekstu Śląska, jako przestrzeni górniczej, przestrzeni kuźni i fabryk, decydujących o tożsamości regionu. Oba te paradygmaty - przemysłowy kontekst oraz tożsamość, są możliwością do zastanowienia się nad tematem transformacji. 

Wyzwaniem warsztatów jest nie tylko stworzenie interesujących projektów, które mają swoje wizualne odzwierciedlenie, ale także próba odnowy/rewitalizacji w sposobie myślenia społeczeństwa. Głównym celem REVIVAL jest ożywienie tego, co już zostało zdefiniowane.

Jeśli czujesz, że masz pomysł jak połączyć temat REVIVAL z atmosferą obecnego środowiska przemysłowego hut/kopalni -zgłoś się do nas jako tutor. Szukamy projektantów, architektów i artystów, którzy zaproponują oraz wykonają swój projekt razem z uczestnikami, przy pomocy wskazanych narzędzi i na wybranych obszarach. Warsztaty MEDS Silesia Revival 2020 to nie tylko dzielenie się umiejętnościami i budowanie jedności, w celu stworzenia czegoś niezwykłego.

To realna szansa na ożywienie i przywrócenie do życia zapomnianych miejsc, które dotknięte zostały znakiem czasu.

Zgłoś swój pomysł i zostań tutorem! Termin nadsyłania prac: 18.01.2020 Wyniki zostaną ogłoszone w marcu.

Materiały dostępne do pobrania na stronie internetowej: http://medsworkshop.com/meds-silesia/

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę lub zaobserwuj naszego Facebooka i Instagrama.

O nas

MEDS, czyli Meetings of Design Students to międzynarodowa inicjatywa studencka mająca na celu promocję designu, projektowania, architektury i kultury, a także warsztaty przyczyniające się do wzrostu kompetencji w tych dziedzinach.

Te międzynarodowe warsztaty organizowane są co roku w innym kraju, zrzeszając blisko 200 designerów z całego świata.. W trakcie warsztatów w sierpniu 2020, 15 zespołów projektowych będzie realizowało swoje projekty w publicznych przestrzeniach miejskich. Jest to nie tylko doskonała okazja do wymiany wiedzy i umiejętności, ale także poznania nowych ludzi i kultury. Praktyczne, edukacyjne i kulturowe aspekty warsztatów, wpisane w projekty, wraz z międzynarodowym podejściem uczestników, mają na celu poruszyć bieżące problemy, a także podkreślić znaczenie tradycji i regionalizmu. Poprzednie edycje warsztatów miały miejsce w Turcji, Słowenii, Portugalii, Irlandii, Serbii, Rumunii, Belgii, Libanie i Grecji.