Italian Design Day - wykład gościnny Stefano Mirti

Stefano Mirti

Pierwszego marca w ramach Italian Design Day w gmachu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej odbył się wykład gościnny Stefano Mirti.

Wykład cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i zgromadził pełną salę publiczności.

Stefano Mirti zdobył dyplom z architektury oraz obronił doktorat na Politechnice w Turynie. Przeprowadził się do Japonii, aby ukończyć post- doktoranckie (Tokyo University, Tadao Ando Lab). Następnie zaczął uczyć na Tama Fine Art Academy (Tokio).

Profesor nadzwyczajny w Interaction Design Institute of Ivrea (2001/2005). Od 2007 do 2011 roku był dyrektorem Szkoły projektowania NABA. Od 2008 roku uczy projektowania na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. Od lata 2012 roku jest dyrektorem naukowym Whoami, internetowej platformy nauczania Akademii Sztuk Pięknych Abadir i Sztuk Wizualnych w Katanii. W czerwcu 2013 roku rozpoczął współpracę z Iversity of Berlin w ramach kursu "Design 101". Jest jednym z założycieli Cliostraat i współpracował z grupą Turyn od 1991 do 2002 roku.

W ramach wykładu przemowę wygłosił Ambasador Włoch Alessandro De Pedys.