KOSZTY :W UŻYCIU i podsumowanie tegorocznej edycji Projektu :W Centrum i otwarcie istalacji ROZKOSZT (20.06.2024.)

Projekt W Centrum zaprasza na kolejne spotkanie, które podsumuje tegoroczny cykl i będzie jednocześnie otwarciem instalacji ROZKOSZT projektowanej przez studentki i studentów WAPW ze specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2. Spotkanie rozpocznie się 20 czerwca 2024 r. o 17:30 w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury.

KOSZTY :W UŻYCIU

Podczas trwania tegorocznej edycji projektu :W CENTRUM zmapowaliśmy ponad 200 haseł dotyczących KOSZTÓW :W MIEŚCIE i :W ARCHITEKTURZE. One wszystkie dotyczą nie tylko planistów, projektantów, władz lokalnych, ale przede wszystkim użytkowników miasta. Każdego z nas.

Dlatego wydarzenie podsumowujące cykl zostanie poświęcone KOSZTOM :W UŻYCIU. Każdego dnia używamy komunikacji miejskiej, budynków użyteczności publicznej, obiektów handlowych i przestrzeni wspólnych, domów i mieszkań, sprzętów elektronicznych - telefonów, tabletów, komputerów, a to generuje KOSZTY, które możemy niwelować.

Porozmawiamy o tym jak powinna przebiegać koordynacja działań pomiędzy poszczególnymi jednostkami urzędowymi, by proces wdrażania i realizacji inwestycji miejskich mógł przebiegać sprawnie. Poruszymy zagadnienie nadrzędności kryterium jakości nad kryterium ceny w procedurach przetargowych. Opowiemy o naturalnych i ekologicznych w cyklu życia materiałach budowlanych. Spróbujemy wskazać metody kształtujące uważność nas wszystkich na zagadnienia poszanowania przyrody, uprawy roślin jadalnych, nienaruszania zasobów.

Projekt w centrum zaprasza na kolejne spotkanie, które podsumuje tegoroczny cykl i będzie jednocześnie otwarciem instalacji ROZKOSZT projektowanej przez studentki i studentów WAPW. W rozmowie spotkają się eksperci, którzy będą się odnosić do realnych działań równoważących koszty i zyski budowania przestrzeni naszych miast i domów. Podsumowanie edycji poprzedzać będzie prezentację projektu studenckiego wraz z uroczystym jej odsłonięciem w przestrzeni miejskiej. 

Harmonogram wydarzenia: 

Zodiak Warszawski Pawilon Architektury: 

17:30 – panel dyskusyjny, 

18:30 - podsumowanie i prezentacja projektu studenckiego 

19:30 – otwarcie instalacji

Gdzie dokładnie stanie instalacja? - to jeszcze niespodzianka! Stay tuned!

Więcej informacji o projekcie w wydarzeniu: 

https://www.facebook.com/events/437828989026566/