Na WAPW są najlepsze studia architektoniczne w Polsce

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej z dyplomami za najlepiej prowadzone kierunki techniczne w kraju

10 razy pierwsze miejsce, 7 razy drugie i 4 razy trzecie – to rezultaty Politechniki Warszawskiej w drugiej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektyw. Żadna inna uczelnia nie może pochwalić się tak dobrymi wynikami. W Rankingu oceniono 21 najpopularniejszych kierunków studiów technicznych.

Przedstawiciele uczelni, które prowadzą najlepsze inżynierskie studia w Polsce, spotkali się 17 kwietnia 2018 roku w Warszawie podczas Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego Perspektywy 2018. To wtedy wręczano pamiątkowe dyplomy.

Wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018:

ARCHITEKTURA
1. Politechnika Warszawska, Wydział Architektury
2. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Architektury
3. Politechnika Wrocławska, Wydział Architektury

Do oceny studiów użyto 12 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny, innowacyjność.

Zasady Rankingu, w tym kryteria i ich wagi, opracowała Kapituła pod kierownictwem prof. Michała Kleibera. W skład Kapituły weszli zarówno eksperci z zakresu szkolnictwa wyższego, jak i przedstawiciele różnych dziedzin przemysłu.

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie rankingu