Nagrody dla naszych absolwentek w konkursie Magazynu Architektura i Biznes

Projekt Pauliny Pawlikowskiej

W 11. edycji konkursu „Najlepszy Dyplom — Architektura”, organizowanego przez Magazyn Architektura i Biznes, miejsca zajęły dwie osoby związane z naszym Wydziałem!

Trzecia nagroda ex aequo

Trzecią nagrodę ex aequo przyznano Paulinie Pawlikowskiej za pracę magisterską „ARCHITEKTURA MODERNISTYCZNA JAKO ŚRODOWISKO DZIAŁAŃ MODERNIZACYJNYCH. REWALORYZACJA ŁAŹNI SOLANKOWYCH W CIECHOCINKU”. Promotorem dyplomu obronionego w 2021 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej był prof. Jan Słyk. Autorka podjęła próbę rewaloryzacji modernistycznego kompleksu projektu Romualda Gutta i Aleksandra Szniolisa. I choć w swojej propozycji nawiązuje do głównych idei architektów, szuka także odpowiedzi na problemy współczesnego człowieka, w szczególności przeciążenie informacyjne, tworząc uzdrowisko nowej generacji. Jury nagrodziło pracę za działania w duchu re-use, wykorzystanie zastanej tkanki i próbę przywrócenia świetności istniejącemu obiektowi — modernistycznej ikonie — w całkowicie współczesnym wydaniu. Doceniono także pochylenie się nad problemami dzisiejszego człowieka, stworzenie przestrzeni w klimacie slow life i poszukiwanie nowych budulców.

Projekt Zuzanny Woźniak

Nagroda Publiczności

Po weryfikacji poprawności oddanych głosów w INTERNETOWYM PLEBISCYCIE, Nagrodę Publiczności zdobyła Zuzanna Woźniak za obronioną w 2021 roku pracę magisterską „TROPY HISTORII. DZIEDZICTWO KULTUROWE MAŁEGO MIASTA NA PRZYKŁADZIE ŻYCHLINA” (813 głosów). Autorka zrealizowała dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej pod okiem profesora PW Mirosława Orzechowskiego.

Pełną listę nagrodzonych można zobaczyć na stronie: https://www.architekturaibiznes.pl/wyniki-11-edycji-konkursu-najlepszy-dyplom-architektura,23352.html