Nagrodzeni w konkursie na koncepcję budynków w Warszawie

6 czerwca 2023 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami przy ul. 1 Sierpnia 30B w Warszawie. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!

Wśród nagrodzonych znalazła się także reprezentacja naszego Wydziału. Zespół, który zajął drugie miejsce składał się z:
Michał Trawiński, Marcin Stępień, Natalia Janek, Marcin Maraszek, Maciek Kaufman (wykładowca na naszym Wydziale) / Archigrest. Mateusz Gierszon, Marta Erbel, Ewelina Siestrzewitowska (doktorat obroniony na naszym Wydziale w 2022 roku) / EMA studio. Magdalena Wnęk, Joanna Chylak, Piotr Dombrowski, Justyna Dziedziejko (wykładowca na naszym Wydziale) / TopoScape. Wizualizacje Pictoral Space.

Nagrodę przyznano za:

• dobre nawiązanie do układu urbanistycznego zabudowy okolic ul. 1 Sierpnia,
  • ciekawą architekturę budynków odwołującą się do rozwiązań stosowanych w Europie,
  • satysfakcjonującą ilość uzyskanej łącznej powierzchni użytkowej mieszkań,
  • nawiązanie do historii i tradycji miejsca poprzez proponowane zachowanie wybranych, istniejących obiektów dawnych Stołecznych Zakładów Warsowin z ich adaptacją na usługi.

Więcej informacji: https://www.architekturaibiznes.pl/konkurs-wyniki/wyniki-konkursu-na-zespol-budynkow-wielorodzinnych-w-warszawie,26950.html