Nie zastaw się, a wystaw się - relacja z warsztatów

11 kwietnia na naszym wydziale miało miejsce wydarzenie "Nie zastaw się, a wystaw się - porozmawiajmy o oddaniach na WAPW". Podczas warsztatów studenci razem z prowadzącymi zajęcia zastanaiali się jak mogłyby wyglądać wystawy i prezentacje projektów w przyszłości.

Na początku wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 8-osobowe grupy, składające się zarówno ze studentów, jak i z prowadzących. Zespoły miały za zadanie zdiagnozować zalety i wady obecnego systemu oddań, a także zastanowić się nad tym, jakie mają wobec niego oczekiwania (obecnie niespełniane). Efekty tych rozważań zostały zapisane hasłowo na karteczkach Post-it i następnie przylepione na ścianie. W miarę przybywania kartek od różnych grup staraliśmy się je porządkować według kategorii tak, by zobaczyć które zalety, wady i oczekiwania powtarzają się najczęściej. Drugie zadanie polegało na wypracowaniu propozycji nowego systemu oddań, uwzględniającego zalety obecnych rozwiązań, ale eliminującego ich wady.

Każdy zespół zapisał lub narysował swój pomysł na dużym arkuszu papieru, a następnie zaprezentował przed wszystkimi uczestnikami. Ostatnim etapem warsztatów była otwarta dyskusja o wypracowanych pomysłach, a także wstępne głosowanie na poszczególne rozwiązania. Gorąco zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat wszystkich zaprezentowanych propozycji.

Spotkanie zostało zorganizowane przez studentów w zespole: Anna Pruszyńska, Jowita Tabak, Jan Szeląg, Tymon Wolender. Wnioski z warsztatów zostały zilustrowane przez Weronikę Reroń. Zdjęcia autorstwa Dziekana Krzysztofa Koszewskiego oraz studenta Nikodema Słomczyńskiego.

Dalej poszukiwane są dodatkowe pomysły i opinie, zapraszamy do kontaktu pod adresem: jakieoddania@gmail.com