Podsumowanie i fotorelacja z uroczystości otwarcia Pawilonu Przyszłości w Łazienkach Królewskich

16 czerwca w Łazienkach Królewskich odbyło się uroczyste otwarcie Pawilonu Przyszłości! Już po raz drugi studentki i studenci naszego wydziału ze specjalności A3 Technologii i Struktury pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej, prof. PW, w ramach inicjatywy Stawiamy_ zaprojektowali i własnoręcznie wybudowali tymczasowy pawilon przy Ermitażu w Muzeum Łazienki Królewskie / Royal Lazienki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania wydarzenia.

W tym roku hasłem, które obrazuje nasz pawilon jest przyszłość, a podkreślone to zostało m.in. poprzez zastosowanie innowacyjnych materiałów budowlanych, jak np. cegły wyprodukowanej z grzybni.

Otwarcie tegorocznego pawilonu było także wstępem do współorganizowanej przez nasz wydział konferencji naukowej pt. „Architektura Wyzwań: Materiały Przyszłości”, która przez dwa kolejne dni odbywała się w Pałacu na Wyspie Łazienek Królewskich oraz w Pałacu Czapskich w Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

W uroczystości otwarcia Pawilonu Przyszłości wzięli udział: dr Marianna Otmianowska, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie; Matthias Dettling, chargé d’affaires a.i. Szwajcarii; dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski, dziekan naszego wydziału, dr hab. inż. arch. Anna Maria Wierzbicka, prof. PW oraz Roger Boltshauser, szwajcarski architekt, profesor na Uniwersytecie ETH, który oficjalnie przeciął wstęgę otwierającą Pawilon. Wydarzeniu towarzyszył wykład w Pałacu na Wyspie, który wygłosił prof. Boltshauser.

Gratulujemy naszym studentkom i studentom, którzy własnymi siłami zrealizowali ten niezwykły projekt: inż. arch. Alicja Bakalarska, inż. arch. Paulina Cieśla, inż. arch. Stanisław Dawidziuk, inż. arch. Maria Hofman, inż. arch. Zofia Jemioło, inż. arch. Anita Karczmarczyk, inż. arch. Konrad Kmiecik, inż. arch. Michał Komorowski, inż. arch. Patrycja Kuczyńska, inż. arch. Maria Kuryłowicz, inż. arch. Natalia Małolepsza, inż. arch. Zofia Pabiańczyk, inż. arch. Szymon Panek, inż. arch. Przemysław Sasin, inż. arch. Grzegorz Staroń, inż. arch. Julia Stepanow, inż. arch. Mikołaj Szafrański, inż. arch. Michał Szczepanek, inż. arch. Grzegorz Środa, inż. arch. Bartłomiej Urbanowski, inż. arch. Natalia Wnukowska, inż. arch. Katarzyna Wroczek, inż. arch. Marta Zawadka

Specjalne podziękowania kierujemy również do naszych partnerów i sponsorów, bez których budowa takiej konstrukcji nie byłaby możliwa, w tym szczególnie podziękowania dla sponsora głównego, Flora Development. Dziękujemy również Wam wszystkim, którzy tak licznie odwiedziliście tego dnia Pawilon i okazaliście zainteresowanie tą inicjatywą.

Zachęcamy także do regularnego odwiedzania Pawilonu Przyszłości w Łazienkach Królewskich przy budynku Ermitażu (ul. Myśliwiecka 1A), tuż przy pomniku Jana III Sobieskiego na ul. Agrykoli. Pawilon to świetne miejsce do odpoczynku i wyciszenia w otoczeniu pięknej przyrody, zwłaszcza latem, choć otwarty pozostanie aż do listopada tego roku.

Zapraszamy!

Fot. Artur Brzozowski