Podsumowanie i fotorelacja z wernisażu studenckiej wystawy projektów 2 semestru

19 czerwca zorganizowaliśmy pierwszy od dawna na WAPW wernisaż wystawy studenckich projektów 2 semestru! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania.

Wystawy projektowe były zawsze jednym z kluczowych etapów w procesie nauczania architektury, jednak od dłuższego czasu funkcjonowały jednanie jako element zaliczenia przedmiotu, przez co projekty naszych studentek i studentów były oglądane w wąskim, akademickim gronie. 

Tym bardziej cieszy nas, że zorganizowanie otwartego wernisażu dla wystawy 2 semestru studiów jednolitych magisterskich okazało się takim sukcesem! Dzięki temu studenckie prace cieszyły się należytym zainteresowaniem i mogły zostać również skonfrontowane z odbiorem osób, które na co dzień nie zajmują się architekturą. Wernisaż zbiegł się w czasie trwania wielu innych wystaw na naszym wydziale z różnych semestrów, dzięki czemu odwiedzający mieli okazję zapoznać się z całym przekrojem przez różne etapy studiowania architektury, od elementów projektowania pierwszego roku, przez prace specjalności studiów magisterskich, aż po dyplomy inżynierskie i magisterskie. 

Wernisaż otwarty został na dziedzińcu naszego wydziału przez koordynatorkę przedmiotu projektowanie wstępne: mgr inż. arch. Agnieszkę Kwiecińską. Głos zabrał rownież dziekan naszego wydziału, dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski. Obecni byli prowadzący grup 2 semestru, sami studenci oraz ich rodziny i znajomi. 

Po części oficjalnej przyszła pora na toast przy poczęstunku i muzyce - krótki koncert dla uczestników wernisażu zagrała grupa studentów pierwszego roku. 

Dziękujemy wszystkim za realizację tego pomysłu i mamy nadzieję, że takie wernisaże będą odbywać się na naszym wydziale częściej przy okazji innych wstaw. 

A na wystawę projektów zapraszamy wszystkich zainteresowanych jeszcze do 27 czerwca!

 

Fot. Artur Brzozowski