Pożegnanie

 

 Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 14 sierpnia 2021 odeszła nasza droga Koleżanka

mgr. inż. arch. krajobrazu Irena Bajerska

architektka krajobrazu, wieloletnia nauczycielka akademicka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, której liczne pokolenia architektów zawdzięczają wrażliwość na wartości otaczającego krajobrazu.
Irena Bajerska była wspaniałym projektantem, w Jej dorobku znajdują się m.in. projekty zieleni dla Ursynowa Północnego, Cmentarza Południowego oraz pierwszy w Warszawie ogród na dachu zaprojektowanym dla Biblioteki Uniwersyteckiej UW. Jej prace zostały docenione i pokazane na międzynarodowej wystawie 100 znaczących projektantek nowoczesnego designu: MoMoWo: 100 works in 100 years: European women in architecture and design: 1918–2018 prezentowanej w 2016 roku w Oviedo i Lizbonie, a w 2017 roku w Grenoble, Amsterdamie, Lublianie i Turynie.
Irena Bajerska działała również w Stowarzyszeniu Architektów Polskich w Sekcji Architektury Krajobrazu Oddziału Warszawskiego pełniąc w latach 1985-2004 funkcję jej przewodniczącej. W kadencji 2012-2015 była członkinią Kolegium Sędziów Konkursowych SARP.
Pozostanie w naszej pamięci jako wspaniała, inspirująca Koleżanka, dającą wsparcie nam wszystkim. Żegnamy Irenę z wielkim bólem. Jej projekty zostaną z nami na lata, świadcząc o Jej niezwykłym talencie wyczulonym na piękno krajobrazu.
Dziekan, współpracownicy, Rada Wydziału i społeczność akademicka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej