Specjalna nagroda dla naszych studentek w międzynarodowym konkursie

Alicja Bakalarska, Julia Ciężar i Matylda Wolska

Alicja Bakalarska, Julia Ciężar i Matylda Wolska z naszego Wydziału otrzymały BB Green Award w konkursie Modular Home Design Challenge 2021 organizowanym przez platformę Bee Breeders. Projekt został doceniony za zastosowanie zielonych i ekologicznych materiałów.

Projekt został doceniony za zastosowanie zielonych i ekologicznych materiałów. Tematem konkursu było opracowanie projektu innowacyjnego domu modułowego, który pokażą, czym jest i może być dom we współczesnym świecie. Konkurs Modular Home Design Challenge 2021 został zorganizowany przez platformę Bee Breeders.

Zgłoszone prace oceniało międzynarodowe jury złożone z profesjonalistów: Ben van Berkel (UNStudio), Chris Prech (Studio Precht), Mathew Aitchison (Building 4.0 Cooperative Research Center), Camino Alonso, Carlos Alonso i Ignacio Lechón (ÁBATON Arquitectura), Sarah Broadstock (Studio Bark), Enrico De Lotto i George Kolliopoulos (Mandalaki, projekt Monocabin Prefab), Inés Olavarrieta (selgascano), Ivan Rupnik (Northeastern University College of Arts, MOD X), Ewelina Woźniak-Szpakiewicz (DMDmodular Ltd).

Alicja Bakalarska, Julia Ciężar i Matylda Wolska

– Modułem jest konstrukcja, a nie bryła. Produkcja elementów wymaga wycięcia z drewna podstawowych form, z których można złożyć moduł, a następnie dom. Ogranicza to pracę maszyn w fabryce, co wpływa na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. - tłumaczą autorki projektu