Studentka WAPW – Zuzanna Słabik została wyróżniona w międzynarodowym konkursie MICROHOME 2020.

Serdecznie gratulujemy studentce Zuzannie Słabik wyróżnienia w międzynarodowym konkursie.

MICROHOME to coroczny konkurs architektoniczny. Jego celem jest jest podkreślenie znaczenia małej architektury w obliczu kryzysów: mieszkaniowego, gospodarczego i klimatycznego. Tegoroczne zadanie polegało na zaprojektowaniu modułowej konstrukcji o powierzchni do 25 m2 przeznaczonej dla pary. Zuzanna Słabik zaproponowała składany dom modułowy, do zakupu przez internet. Modułowa konstrukcja pozawala na powiększanie obiektu, a także rearanżację wnętrza zgodnie z potrzebami danego użytkownika. Wszystkie elementy potrzebne do jego złożenia mieszczą się w jednej ciężarówce, a montaż mogą wykonać 2 osoby bez użycie sprzętu ciężkiego. Nie bez znaczenia są wykorzystane przez autorkę materiały. Obiekt zaprojektowano z płyt z włókien rolniczych o ujemnym śladzie węglowym, niewydzielających toksycznych oparów. Elewacje i pokrycie dachu ma być wykonane z odzyskanych skrawków blachy.