Święto Wydziału Architektury

Niemal 100 studentów przybyło na Wydział Architektury w sobotę, 21 maja, aby celebrować ze swoimi bliskimi i kadrą akademicką zakończenie studiów. We wspaniałej, dostojnej, a jednocześnie ciepłej atmosferze dyplomy odebrali z rąk Dziekana Wydziału absolwenci studiów inżynierskich i magisterskich, ubrani w togi. Po uroczystym Gaudeamus nie mogło zabraknąć widoku podrzucanych nakryć głowy, a potem pamiątkowych zdjęć na zielonym dziedzińcu Wydziału.

Studenci, absolwenci i nauczyciele akademicy kilku generacji spotkali się nieco później na dyskusji wokół publikacji „/100. Dyplomy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej”.

Była również wystawa najciekawszych prac dyplomowych i ogłoszenie najlepszych z nich – nagrodzonych lub nominowanych do różnych konkursów środowiskowych.Otwarto też galerię obrazów, namalowanych przez pracowników i przyjaciół Wydziału, które będą wystawione na aukcję na rzecz pomocy dla Ukrainy. Rozbrzmiewająca na dziedzińcu muzyka, poczęstunek, a wreszcie piknik z koncertem i grillem, trwający aż do nocy, sprawiły, że wszystko razem było wspaniałym i niezapomnianym wydarzeniem.

Wygląda na to, że tak udane Święto Wydziału Architektury PW, zorganizowane po raz pierwszy, stanie się stałą tradycją naszej Uczelni.