Spotkanie Środowiska Architektonicznego - wernisaż wystawy prof. Konrada Kucza-Kuczyńskiego

Stowarzyszenie Akademickie WAPW, Oddział Warszawski SARP i Wydział Architektury PW zapraszają wspólnie na piknik w Otwartej Pracowni Jazdów - 2 lipca, godz. 18:00!
Wieczór rozpocznie się wernisażem wystawy rysunków do książki “Domy Świata” profesora Konrada Kucza-Kuczyńskiego

Spotkanie ma na celu integrację środowiska architektonicznego - młodszych i starszych architektów, członkiń i członków Stowarzyszenia Akademickiego WAPW i SARP, studentów, absolwentów i pracowników Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Ze względu na regulacje związane z COVID na wydarzenie obowiązują zapisy przez formularz: https://forms.gle/jhGfSfkHY1syfcxaA

Kolejne spotkania planowane są na Wydziale Architektury PW oraz w siedzibie SARP.

"Domy świata" to 

autorski album Konrada Kucza-Kuczyńskiego. Graficzny i słowny zapis spaceru architekta po domach świata na przestrzeni ponad 50 lat. Emocje, które towarzyszą mu przy spotkaniach z autentycznym pięknem, czynią ten album niepowtarzalnym. Obraz połączony ze słowem.

Konrad Kucza-Kuczyński swoje rysowane domy buduje. Czyni to niemalże dosłownie. Zestawia je z warstw materii, grubą, żywą linią flamastra, śladami pędzla, ołówka, pióra tka gęste, kamienne czy ceglane faktury, plecie siatki delikatnych, przerywanych kresek. Na rysunkach fizycznie wyczuwalna jest tektonika, morfologia, gra napięć, ciężaru, wewnętrznych sił materii szukających oparcia w podłożu lub z niego wyrastających […].

Ze wstępu autorstwa Macieja Miłobędzkiego.