Wielka mała premiera „Niezbędnika Szkoły Architektury Społeczności”!

Widzimy się w czwartek, w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, to podsumowanie dwóch lat SAS Szkoła Architektury Społeczności, ale też zaprosiliśmy gościnie i gości, którzy opowiedzą o nieoczywistych ścieżkach bycia architektem/ architektką.

Kiedy dwa lata temu zakładałyśmy SAS — Szkołę Architektury Społeczności zależało nam, żeby pokazać, że uczenie projektowania powinno mieć i ma wymiar społeczny. Chciałyśmy wskazać nieoczywiste drogi, którymi mogą zawodowo podążać studentki i studenci architektury. Zaciekawić, zainspirować, potowarzyszyć w wychodzeniu ze strefy komfortu (kiedy trzeba było zamiast projektowania prowadzić miejskie spacer!).

Zwieńczeniem tej dwuletniej przygody jest „Niezbędnik Szkoły Architektury Społeczności” — nie-podręcznik online. To 8 opowieści o innym projektowaniu, o trosce, klimacie, starzeniu się, bioróżnorodności czy interdyscyplinarności. Do współpracy w tworzeniu materiału zaprosiłyśmy ludzi, którzy na co dzień poszerzają definicję tego, czym jest architektura i projektowanie. W książce można znaleźć konkretne przykłady ze świata, polecenia najciekawszych publikacji, podcastów i filmów, a do tego słowniczek najbardziej potrzebnych definicji i nieoczywiste linie czasu.

Zapraszamy na premierę publikacji, ale przede wszystkim na spotkanie ze wspaniałymi gościniami i gośćmi, którzy opowiedzą o swojej drodze projektowej. BAL architektek, CENTRALA i Skwer Sportów Miejskich opowiedzą o swojej drodze projektowej i podczas stolików porozmawiają ze studentkami i studentami.