Wykład Gościnny - Architects for Urbanity - Irgen Salianji

Zapraszamy na Wykład Gościnny, który wygłosi Irgen Salianji,  założyciel Architects for Urbanity. Wykład odbędzie się w czwartek 19.12.19 o godz. 17.00 w sali 103.

Irgen Salianji jest współzałożycielem Architects for Urbanity (AfU), biura projektowo-badawczego z siedzibą w Rotterdamie założonego w 2015 roku. Praca AfU koncentruje się na analizie i projektowaniu budynków kulturalnych i wielofunkcyjnych, a także na badaniach urbanistycznych cechy, które napędzają nasze współczesne miasta. Biuro obejmuje szeroki zakres wiedzy specjalistycznej; od projektowania muzealnego i architektury po projektowanie urbanistyczne i krajobrazowe. Biuro jest również aktywne w zakresie zleceń mieszkaniowych i projektów hotelowych, obecnie rozwija duży projekt wielofunkcyjny oraz dwa nadmorskie budynki hotelowe, zlokalizowanew albańskich miastach Fier i Durres.

Irgen Salianji jest architektem i badaczem zagadnień dotyczących polityki, współczesnej kultury i urbanistyki. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Architektury (2014), University of Thessaly w Grecji i Facolta di Architettura (wymiana 2010-11) UNIRC we Włoszech. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje również współpracę z Mecanoo, Shift a + u oraz OMA_Office for Metropolitan Architecture w Rotterdamie.

Był zaangażowany naukowo jako tutor w dużych warsztatach studenckich, takich jak OSSA 2017 we Wrocławiu i Fontys Academy of Architecture Winter-shcool w Tilburgu w 2019 r. Został zaproszony jako asystent nauczyciela pracowni projektowych na Wydziale Inżynierii Architektury UTH w Grecja. Wykładał na uniwersytetach i konferencjach w kilku krajach, w tym w Holandii, Polsce, Grecji i Bułgarii. Został uhonorowany w kilku międzynarodowych konkursach architektonicznych, takich jak Souda Bay Passenger Terminal w Grecji (zdobywca II nagrody 2017), Europan 14 w Sluisbuurt Amsterdam (3. miejsce 2017), New Bauhaus Museum w Dessau (finalista 2015) orazNowa Biblioteka w Warnie (zdobywca I nagrody 2015). Ważnymi projektami konkursowymi w Polsce są Budynek Mieszkalno-Usługowy w Rybniku (2018), Szczecińska Biblioteka Publiczna (2018), Muzeum Książąt Wrocławskich Lubomirski (2018) i Rynek Główny w Warszawie (2017). Inne ważne projekty konkursowe to Muzeum Guggenheima w Helsinkach w Finlandii (2014), Biblioteka Helsińska w Finlandii (2012), Szkoła Bioklimatyczna w Creta w Grecji (2012), Stacja Metra Sofia 20 w Bułgarii i Solar Park South we Włoszech (2010).