Wykład Macieja Franty: "Droga do zawodu"

Wraz z magazynem Architektura i Biznes zapraszamy na wykład z cyklu "Droga do zawodu", który wygłosi Maciej Franta z Frantagruop Architects. Wykład odbędzie się 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 15:15 w sali 103 na WAPW. Dzień wcześniej (23.04.2024 r. o 13:15) wykład zostanie wygłoszony na Politechnice Gdańskiej.

Inspirujący architekt Maciej Franta wprowadzi Was w tajniki zawodu! Poznacie odpowiedzi na pytania:

Jaką moc ma architektura? Co wspólnego ma architekt z superbohaterem? Co stoi u podstaw projektowania? Jak osiągnąć sukces w zawodzie? 

Wykład odbędzie się 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 15:15 w sali 103 na WAPW. 

Dzień wcześniej (23.04.2024 r. o 13:15) wykład zostanie wygłoszony na Politechnice Gdańskiej.

Wstęp wolny! Na uczestniczki i uczestników czekają pakiety wydarzeniowe, w tym torby i magazyny A&B. 

 

Gościem wykładu będzie MACIEJ FRANTA — jeden z najbardziej znanych architektów młodego pokolenia w Polsce, prowadzący odnoszącą niekwestionowane sukcesy pracownię Franta Group. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz jej ambasador. Kształcił się również na Wydziale Architektury Uniwersytetu w Knoxville w Tennessee. Doświadczenie zdobywał w pracowni architektonicznej Gensler w Nowym Jorku, a w 2008 roku w Dublinie.

W 2022 roku znalazł się na liście najlepszych architektów przed czterdziestką 40 under 40 oraz zdobył tytuł Architekta Roku w konkursie organizowanym przez portal The Architecture Community. Autor zasypanej branżowymi nagrodami VILLI REDEN w Chorzowie (m.in. European Property Awards, World Design Awards 2021, Eurasian Prize, Iconic Awards, DNA Paris Design Awards 2021, Architecture Masterprize, German Design Awards, IDA Design Awards). Do jego najbardziej znanych realizacji należą: budynek mieszkalny Żorro w Żorach, Hotel Wisła w Wiśle, kompleks mieszkalny Vidok w Katowicach i Cosmo.

Maciej Franta jest jednym z pomysłodawców klasy architektonicznej w chorzowskim Uniwersyteckim I Liceum, wnukiem wybitnego architekta Aleksandra Franty. Wraz z Robertem Koniecznym (KWK Promes) pracuje nad ROZBUDOWĄ UZDROWISKA W USTRONIU ZAWODZIU.

Partnerami wydarzenia są: Aluprof inspiruje | Bella Plast | ElmarCo Galeria Światła | Dyson | Lubar Prefabrykacja | Oknoplast | Ceramika Paradyż | Quick-Step | Wood of Fire