Wykład gościnny: Energy and Buildings for Future Climate.

Zapraszamy do udziału w wykładzie gościnnym na temat projektowania odpowiedzialnego klimatycznie. Przyszłe scenariusze klimatyczne wskazują na pilną potrzebę przekształcenia zasobów budowlanych. Architektura odpowiada za 40% emisji CO2 w UE, w dużej mierze związanych z eksploatacją budynków. Modelowanie energetyczne i ocena cyklu życia budynków (LCA) ma kluczowe znaczenie dla oszacowania wpływu architektury na środowisko. 

Na przykładach branżowych Mateo Barbero i Adrian Krężlik przedstawią swoją metodologię, jak kierować procesem architektonicznym w kierunku mniejszego negatywnego wpływu i neutralności węglowej.

Mateo Barbero: inżynier i były pracownik naukowy Centrum Systemów Energetycznych (CPES) INESC TEC. Opracował projekty badawcze w zakresie usług energetycznych, efektywności energetycznej i zrównoważonych miast, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

Adrian Krężlik: Architekt, doświadczenie zawodowe zdobywał w Zaha Hadid Architects w Londynie, Fernando Romero i Rojkind Arquitectos w Mexico City. Interesuje się projektowaniem architektonicznym opartym na nauce, w szczególności opartym na właściwościach użytkowych budynków i ich wpływie na środowisko. W 2021 roku Adrian dołączył do programu doktoranckiego MIT Portugal.

Data: czwartek, 9 marca 2023 r

Czas: 18.00 (CET)

Tytuł: Energy and Buildings for Future Climate. Integrated Decision Support as a method to include energy modelling and life cycle assessment in all the phases of the architectural project.Lokalizacja: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55, 00-659 Warszawa, sala 103