Wykład pt. "City Branding and Architecture: The restoration of Pirelli Skyscraper in Milan” - prowadzenie Giovanni Multari

Zapraszamy na wykład pt. „City Branding and Architecture: The restoration of Pirelli Skyscraper in Milan”, który wygłosi Giovanni Multari, włoski architekt i wykładowca na Wydziale Architektury Uniwersytetu Federico II w Neapolu. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada 2023 roku w godz. 18:00-19:00 w sali 103 na Wydziale Architektury PW.

Wykład dotyczyć będzie wagi i znaczenia wieżowca Pirelli w definiowaniu tożsamości powojennych Włoch, a w szczególności Mediolanu. Będzie opowieścią o tym, jak wpisał się on w tkankę urbanistyczną i na nowo zdefiniował relacje z dzielnicą. Z drugiej strony wykład zilustruje proces restauracji całego budynku po katastrofie lotniczej na początku 2000 roku, prowadzony przez pracownię Corvino+Multari. 

Giovanni Multari jest włoskim architektem i profesorem mieszkającym w Neapolu, wykłada projektowanie architektoniczne na Wydziale Architektury Uniwersytetu Federico II w Neapolu. W 1995 roku założył biuro Corvino+Multari wraz z Vincenzo Corvino w Neapolu, a później w Mediolanie. Biuro zostało nagrodzone złotym medalem włoskiej architektury (2006) za restaurację wieżowca Pirelli. Jest nauczycielem w laboratorium Nervi w Polimi i koordynuje dla UNINA międzynarodowe badania RECUBE ERASMUS + (2021-2025). Wykładał we Włoszech i za granicą; jego projekty i realizacje były wystawiane i publikowane w prasie krajowej i międzynarodowej. 

Wykład odbędzie się w języku angielskim