Wyniki Konkursu DYPLOM Z ARCHICADEM 2020

Gratulujemy naszym dyplomantom sukcesów w Konkursie DYPLOM Z ARCHICADEM!.

Wśród nagrodzonych znalazło się aż trzech dyplomantów WAPW, a wyróżnienia otrzymało 4 naszych studentów.

W kategorii Dyplomy magisterskie sukces odnieśli:

I nagroda:

Cezary Kępka za pracę „Potencjał architektury pływającej w zagospodarowaniu nadbrzeży w dużych miastach. Projekt pływalni rekreacyjnej z przystanią pasażerską na Wiśle w Warszawie“, przygotowaną pod kierunkiem dr. inż. arch. Łukasza Piątka.

Uzasadnienie Jury: „Nagrodę przyznano za dostrzeżenie problemu niewykorzystania potencjału rzek przepływających przez polskie miasta oraz ciekawą propozycję zastosowania barek rzecznych, które umożliwiają wzbogacenie programu funkcjonalnego warszawskich bulwarów o otwarte pływalnie, przystanie i inne funkcje rekreacyjne. Odwrócenie się Warszawy od Wisły jest problemem urbanistycznym, z którym miasto próbuje walczyć od lat, realizując kolejne inwestycje. Przedstawiona koncepcja jest ciekawą propozycją dołożenia kolejnego elementu układanki, uwzględniająca tradycję tego typu kąpielisk po praskiej stronie Wisły (plaża braci Kozłowskich). Na pochwałę zasługuje zaprezentowana warstwa analityczno-faktograficzna jak i spójna grafika, wizualizacje oraz zdjęcia z makiety.”

II nagroda:

Dorota Ryżko za pracę „Rola proporcji w architekturze współczesnej. Projekt budynku przy placu Grzybowskim w Warszawie”, przygotowaną pod kierunkiem mgr. inż. arch. Macieja Miłobędzkiego i dr. inż. arch. Piotra Trębacza.

Uzasadnienie Jury: „Nagrodę przyznano za umiarkowanie, samodyscyplinę, dojrzałość w podejmowaniu decyzji projektowych oraz za przemyślaną próbę budowy formy architektonicznej prostymi proporcjami podziałów. Także za podjęcie udanej próby akademickiego studium proporcji z czytelnym nawiązaniem do teoretycznych prac mistrza Andrei Palladia. Architektura każdego okresu powinna szukać swojego miejsca w przestrzeni poprzez studiowanie geometrycznych relacji zarówno między proporcjami brył, ścian, otworów jak i otoczenia, w którym powstaje.“

Wyróżnienia:

Jakub Pieńkowski, „Architektura mieszkaniowa a rozwój odpowiedzialny. Projekt budynku wielorodzinnego w Warszawie“, promotor: dr inż. arch. Piotr Trębacz

Maciej Wiewiór, „Utopijne wizje zamieszkiwania zbiorowego. Projekt współczesnej „superjednostki” – budynku wielorodzinnego wraz z programem towarzyszącym“, promotor: dr hab. inż arch. Grzegorz Rytel.

Mateusz Jaworski, „Arka Noego. Nowe znaczenie pohitlerowskiego kompleksu Sztolni „Reise” w Górach Sowich“, promotor: dr hab. inż arch. Radosław Achramowicz, prof. PW.

W kategorii Dyplomy inżynierskie sukces odnieśli:

I nagroda:

Anna Maria Moskal za pracę „Dom studencki na warszawskiej Ochocie", przygotowaną pod kierunkiem mgr. inż. arch. Macieja Miłobędzkiego.

Uzasadnienie Jury: „Nagrodę przyznano za dobre wpasowanie budynku w otoczenie, dzięki czemu uzyskano estetycznie spójne połączenie z istniejącą architekturą dzielnicy. Na podkreślenie zasługuje rodzaj użytych materiałów, a także przedstawienie projektu w interesującej formie graficznej“.

Wyróżnienia:

Mikołaj Niewęgłowski, „Zespół domków letniskowych w Podkowie Leśnej", promotor: mgr inż. arch. Jan Mazur