Wyróżnienie honorowe dla studentów WAPW w konkursie Kaira Looro
Zespół z Polski współtworzony przez studentów naszego Wydziału: Piotra Gajdaka i Weronikę Paczkowską, otrzymał wyróżnienie honorowe w międzynarodowym konkursie Kaira Looro, którego tematem był w tej edycji Dom Kobiet w Senegalu, pełniący funkcję miejsca spotkań, wykładów oraz promowania równości i praw kobiet.
Obiekt miał być symboliczną, przyjazną strukturą inspirowaną lokalnymi tradycjami, zintegrowaną z otaczającym ją kontekstem środowiskowym i kulturowym. dodatkowym wymogiem było wykorzystanie i zrównoważonych technologii, nie wymagających ciężkiego sprzętu i pozwalających na zaangażowania do budowy lokalnej społeczności, a także metraż nie przekraczający 200 m2 i jedna kondygnacja.
Obiekt został podzielony na 3 części: Przestrzeń Dialogu, Zarządzanie i Organizacja oraz Działania Zbiorowe. Inspiracją dla pierwszej był senegalski zwyczaj zwany teraanga, oznaczający gościnność i hojność bez względu na narodowość, religię czy klasę społeczną. To jednocześnie magazyn drewna opałowego i miejsc do kontemplacji.
W drugiej części ulokowano administrację, a w trzeciej przestrzenie warsztatową i wystawienniczą, mają służyć organizacji wydarzeń: wykładów, laboratoriów, wystaw i pokazów.
W jury zasiedli: Kengo Kuma (Kengo Kuma & Associates), Benedetta Tabliabue (Miralles Tagliabue EMBT), Oulimata Sarr (dyrektorka regionalna ONZ ds. Kobiet w Afryce Zachodniej i Środkowej), Lehau Victoria Maloka (przedstawicielka Dyrekcji ds. Kobiet, Równouprawnienia i Rozwoju w Komisji Unii Afrykańskiej), Salimata Diop Dieng, Urko Sanchez (Architects - Nairobi & Madrid), Agostino Ghirardelli (Studio Blengini Ghirardelli Architects), Azzurra Muzzonigro (Waiting Posthuman Studio. Praca Piotra Gajdaka, Aleksandry Kubiak, Marty Mojsik i Weroniki Paczkowskiej jest jedną z 30 laureatek tego konkursu.