Wyróżnienie w konkursie Drewno w architekturze: Damian Kasperowicz - „Dom weselny w Krynicy Morskiej. Poszukiwanie współczesnej architektury celebracji”

Prezentujemy pracę magisterską Damiana Kasperowicza, która otrzymała wyróżnienie w konkursie Drewno w Architekturze! Praca magisterska o tytule: „Dom weselny w Krynicy Morskiej. Poszukiwanie współczesnej architektury celebracji” powstała pod kierunkiem dr inż. arch. Jerzego Grochulskiego, prof. PW i mgr inż. arch. Karola Żurawskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uzasadnienie jury:

„Wyróżnienie przyznano za interesującą próbę poszukiwań funkcji współczesnego domu weselnego w oparciu o analizę tradycji, kultury, zwyczajów w przestrzeni leśnej, jako miejsca celebry.

Propozycja rozwiązań przestrzennych domu weselnego stanowi twórczy dialog o jakości przestrzeni usługowych w krajobrazie miejscowości nadmorskiej. Autor analizując problem inspirował się tradycyjną, rozproszoną architekturą wczasową, podejmując się przy tym próby poszanowania jakości miejsca bez stosowania wyrazistej dominanty architektonicznej.

Klimat zespołu urbanistycznego tworzy iluzję magicznie przenikających się pawilonów z otaczającą przyrodą, a całość jest podkreślona delikatną i oszczędną formą architektoniczną opartą na naturalnym materiale drewnianym.” 

Grafika: Damian Kasperowicz