Wystawa prac studenckich specjalności Dziedzictwo Architektoniczne w Twierdzy Modlin

Zapraszamy na wystawę prac studenckich wykonywanych w ramach Projektu konserwatorskiego oraz Projektu interdyscyplinarnego specjalności Dziedzictwo Architektoniczne, która rozpocznie się wernisażem w dn. 15.04.2024r. o godzinie 17:00 w Hotelu Royal w Twierdzy Modlin, ul. Szpitalna 93, Modlin.

Wystawa przedstawiać będzie prace studenckie wykonane w ramach Projektu konserwatorskiego oraz Projektu interdyscyplinarnego specjalności Dziedzictwo Architektoniczne.

Zajęcia odbywały się w roku akademickim 2023/2024, na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, prowadzonych przez Pracownię Ochrony i Konserwacji Zabytków przy Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki.

W semestrze zimowym studenci mieli za zadanie wykonać prace związane z przygotowaniem analiz wyjściowych, uwarunkowań oraz zasad w programowaniu i projektowaniu konserwacji, modernizacji i przekształceń struktur architektonicznych (urbanistycznych) z uwzględnieniem współczesnych wymogów technicznych, konserwatorskich i funkcjonalnych oraz ochrony wartości kulturowych środowiska.

Tematy prac: 

Projekt zagospodarowania zespołu budynku Chłodni i Intendentury Twierdzy Modlin

Projekt konserwatorski i adaptacyjny  dla Budynku Elektrowni w Twierdzy Modlin

Wystawa rozpocznie się wernisażem organizowanym przez właściciela obiektów spółkę Twierdza Modlin w dniu 15.04.2024r. o godzinie 17:00 w Hotelu Royal w Twierdzy Modlin, ul. Szpitalna 93, Modlin.

W dniach 16.04. - 16.05.2024 r. wystawa będzie dostępna do obejrzenia w Multimedialnym Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197, ul. Gen. Józefa Bema 200c, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki, w godz. otwarcia PN – ND 10:00 – 16:00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!