Zapraszamy do oglądania efektów projektu WODA: W CENTRUM

Udało się! Studenci Specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2 na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, pracując razem z Oddział Warszawski SARP i partnerami, w tym Geberit, wygłosili SWÓJ manifest, zadali SWOJE pytania, pokazali SWÓJ punkt widzenia na temat WODY: W CENTRUM.

Dotychczasowe postrzeganie wody jako zasobu, który można kontrolować i dostosowywać do swoich potrzeb, zostało zakwestionowane. Wodny Azyl przypomina i postuluje, że ludzie są całkowicie zależni od wody, a nie odwrotnie. Wystawa wykracza poza propagowanie rozwiązań proekologicznych. Zrównoważone podejście do projektowania powinno być traktowane jako obowiązkowe. Instalacja porusza tematykę wody, suszy, zależności, równości, chciwości, krótkowzroczności, współtworzeniu, schronieniu, trwaniu, przemijaniu, o naszej naturze. Woda to podmiot, równoprawny element ekosystemu.

WODNY AZYL możecie podziwiać do 7 sierpnia. Zapraszamy!

Miejsce: plac przed Zodiakiem - Warszawskim Pawilonem Architektury