Zapraszamy do udziału w warsztatach Mood for Wood

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów. Od 19 do 29 lipca w Poznaniu odbędzie się piąta jubileuszowa edycja projektu w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Kolektyw 1a. Dotychczas odbyły się 4 międzynarodowe edycje projektu w których uczestniczyło ponad 200 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. 

Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych lokalizacji w Poznaniu. Studenci pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt uczestnicy są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje. Tematem tegorocznej edycji jest Common Habitat, dlatego do projektu pierwszy raz zaprosiliśmy projektantów z Japonii, którzy doskonale Podczas warsztatów podkreślana jest waga wymiany doświadczeń i pomysłów, studenci mają bliski kontakt z tutorami oraz przyszłymi użytkownikami swoich projektów, co znajduje odzwierciedlenie w efektach ich pracy. Wykonane przez nich meble stają się impulsem dla wielu działań i aktywności lokalnych społeczności i animatorów kultury. Tegoroczna edycja będzie ostatnią edycja projektu w tej formule w Poznaniu- dlatego nie zwlekaj prześlij nam swoje zgłoszenie !

MOOD FOR WOOD 2019 - COMMON HABITAT

Natura w mieście zapewnia doświadczenia i odczucia, które budują wielowątkowy charakter miejsca; definiuje, uzupełnia i humanizuje przestrzeń do życia. Obcowanie z przyrodą a szczególnie z jej mało przetworzonymi postaciami ma działanie regeneracyjne dla człowieka w każdym wieku: pozwala lepiej radzić sobie z codziennym stresem czy nagromadzeniem frustracji. Na przestrzeni ostatnich kilku lat wzrasta znaczenie środowiska naturalnego w pojmowaniu jakości życia. Codzienne zmagania z zanieczyszczeniem powietrza, wzrostem temperatur i brakiem dostatecznej ilości zieleni sprawiają że dzika przyroda w mieście staje się ostatnią oazą w miejskim wymiarze.

Aktualnie mieszkańcy miast domagają się nie tylko jej obecności, ale także możliwości bliskiego obcowania z nią. Jednak projektując miejsca rekreacji na styku dzikiego świata natury i kultury miejskiej często zapominamy, że człowiek jest tam tylko gościem, że stanowią one dom dla wielu gatunków zwierząt i roślin, które powinny być otoczone ochroną i opieką. Dlatego podczas tegorocznej edycji warsztatów Mood for Wood mają powstać meble i instalacje służące nie tylko rekreacji i edukacji ekologicznej, ale także wspieraniu lokalnego ekosystemu. Gdyż miasto jest nie tylko naszym domem - to Common Habitat.

TUTORZY

Hiroshi Kato (Japonia) H3t Architekti (Czechy) www.h3t.cz 2021 Architekti (Słowacja) www.2021.sk Studio Nomad ( Węgry) www.studio-nomad.com +48 Architecture (Polska) www.plus48.com.pl

REKRUTACJA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 20 marca do 15 maja. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 18 maja. Koszt 115 euro/ 450 złotych

W cenę warsztatów wliczone jest: - Nocleg w terminie 19-29 lipca w Poznaniu - Wyżywienie ( śniadanie, lunch, kolacja) - Przerwy kawowe - Dojazd z/do Poznania ( studenci z Polski z dowolnego miasta w Polsce - komunikacją publiczną 2 klasa) - Komunikacja publiczna w Poznaniu - Szkolenie BHP - zakończone certyfikatem - Materiały do pracy warsztatowej - Zestaw gadżetów z logo warsztatów

STRONA INTERNETOWA

www.moodforwood.com

ORGANIZATORZY

SARP Poznań, Stowarzyszenie Kolektyw 1a KOORDYNATORZY Magda Wypusz, Inga Rolek, Marta Adamczak

PARTNERZY

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Miasto Poznań, School of form, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów, Urząd Marszałkowski w Poznaniu, VUT BRNO, Lasy Państwowe, Grupa Traszka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz ze środków finansowych Miasta Poznania.

PATRONI MEDIALNI

Magazyn ARCH, Architektura Murator, Architektura i Biznes, www.bryla.pl, infoarchitekta.pl www.earch.cz, www.archiweb.cz, www.archinfo.sk, Whitemad Magazine.

KONTAKT

moodforwood.workshops@gmail.com Magda Wypusz, tel. 884300474