Zapraszamy na wykład Guido Morpurgo - The form is the content

Zapraszamy na wykład, który odbędzie się 23 listopada o 14.15 w sali 101 w gmachu Wydziału Architektury. Guido Morpurgo to włoski architekt, współtwórca inicjatywy "Waliców Project" zajmującej się problematyką dziedzictwa architektonicznego terenu warszawskiego getta. 

Guido Morpurgo, Architekt PhD. (Mediolan-Włochy, 1964) rozpoczął swoją działalność zawodową w 1991 roku, zdobywając nagrody w ramach krajowych nagród dla młodych architektów. Był współpracownikiem w studio Gregotti Associati International od 2000 do 2008 roku, gdzie pracował jako architekt prowadzący w kilku międzynarodowych projektach, w szczególności w Szanghaju.

W 2006 roku otworzył studio Morpurgo de Curtis ArchitettiAssociati, którego prace były publikowane na całym świecie. Milan Shoah Memorial - najbardziej prestiżowy projekt - jest pod ochroną Włoskiego Ministerstwa Kultury od 2017 roku i został nagrodzony Złotym Medalem za Włoską Architekturę w 2015 roku.
Jego działalność zawodowa obejmuje również realizację mieszkań, wnętrz i wystaw czasowych dla muzeów w Mediolanie, w tym Palazzo della Ragione, Triennale i Muzeum Diecezjalne.

Guido Morpurgo wykłada na Uniwersytecie Politechnicznym w Mediolanie, koncentrując swoje badania na temat interpretacji historycznych układów miejskich jako fundamentów nowych architektur w lokalnych kontekstach.
Projekt "Research by Design na Fragile Territories" zajmuje się tematyką Holocaust Memory through Architecture.

Współpraca z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej trwa już od kilku lat i rozwija się w różnych edycjach "Waliców Project" w zakresie muzealizacji fragmentu dawnego warszawskiego getta oraz Letniej Szkoły Projektowej na obszarze Pałacu Kultury. Rezultaty projektu Waliców były eksponowane w Muzeum Polin w Warszawie (2017), w Memoriale Shoah of Milan (2017 i 2018) oraz w ramach Festiwalu Singera w Warszawie (2018).
Działalność Guido Morpurgo uzupełnia udział w międzynarodowych warsztatach projektowych (m.in. WAVE-IUAV Wenecja i całoroczne seminarium Villard) oraz pisanie monografii i esejów o książkach i specjalistycznych czasopismach.