Zapraszamy na wykład Woda w Planowaniu

Zapraszamy na drugi wykład z cyklu wydarzeń towarzyszących projektowi instalacji miejskiej, nad którym pracę rozpoczęli właśnie studenci naszego Wydziału. Podczas wykładu dowiemy się czym jest kryzys wodny w skali planety, ale również pojedynczego podwórka. 

Wykład odbędzie się tym razem w auli 101 Wydziału Architektury PW, na temat WODY w planowaniu miast. Wystąpią profesor Krystyna Solarek z WAPW oraz pani Agnieszka Kowalewska z BAiPP. Wykład odbędzie się w formule hybrydowej w środę 2.03.2022 r. o godzinie 18.30. w auli Wydziału Architektury PW, ul. Koszykowa 55 transmisja na kanale YouTube Zodiaku Warszawskiego Pawilonu.

Wykład związany jest z semestralnym projektem specjalności AiU2 poświęconym WODZIE w przestrzeni publicznej. Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj w sali Lustrzanej Pałacu Zamoyskich na Foksal. W partnerstwie z Oddziałem Warszawskim SARP, Zodiakiem Warszawskim Pawilonem Architektury i ONZ patrzyliśmy na zagadnienie wody z perspektywy globalnej. Dziękujemy naszym gościom, ekspertom z Rady Klimatycznej przy UN Global Compact Network Poland: dr Joannie Remiszewskiej-Michalak, dr Sebastianowi Szklarkowi oraz Kamilowi Wyszkowskiemu! Wykład i rozmowę możecie obejrzeć na kanale youtube ZODIAK'a. 

Gospodarowanie zasobami wodnymi to obecnie jedno z największych globalnych wyzwań miejskich. Woda stanowi o esencji życia, woda może być atrakcją, również woda (jak i jej brak) niesie za sobą zagrożenia. Dlatego WODA musi znaleźć się W CENTRUM – zainteresowania mieszkańców, w centrum uwagi projektantów i planistów, oraz w samym centrum naszych miast.