Aktualności

Piotr Bujnowski został prezesem nowego zarządu OW SARP!

Miło nam poinformować, że prowadzący zajęcia na naszym wydziale mgr inż. arch. Piotr Bujnowski został wybrany prezesem zarządu Oddziału Warszawskiego SARP w kadencji 2023-2027! Do nowego zarządu wybrano również m.in. dr inż. arch. Annę Tofiluk i dr inż. arch. Pawła Trębacza pracujących na WAPW.  Serdecznie gratulujemy!

Wyróżnienie Drugiego Stopnia w konkursie na Dyplom Roku SARP: Marek Martynowicz - "Renesans małomiejskości"

Prezentujemy pracę magisterską Marka Martynowicza, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jana Słyka, która zdobyła Wyróżnienie Drugiego Stopnia w Dorocznej Nagrodzie SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” w edycji 2023 roku. 

Pełny tytuł pracy: „Renesans małomiejskości; perspektywy zamieszkiwania i pracy społeczeństwa twórców. Projekt przekształcenia kwartałów zabudowy Bystrzycy Kłodzkiej”  

Wyróżnienie Pierwszego Stopnia w konkursie na Dyplom Roku SARP: Nina Kamińska - "Problematyka zanieczyszczenia światłem w przestrzeni wybudowanej"

Prezentujemy Pracę magisterską Niny Kamińskiej, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz i dr inż. arch. Anny Lorens, która zdobyła Wyróżnienie Pierwszego Stopnia w Dorocznej Nagrodzie SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” w edycji 2023 roku.

Pełni tytuł pracy: „Problematyka zanieczyszczenia światłem w przestrzeni wybudowanej - light pollution. Projekt ośrodka badawczego z obserwatorium astronomicznym i centrum edukacyjnym w Wysokiej Wsi"

Dyplom Roku SARP 2023: Ewelina Szeląg - „Architektura jako Nośnik Emocji w Miejscach Pamięci. Muzeum na Westerplatte”

Prezentujemy pracę magisterską Eweliny Szeląg, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem dr inż. arch. Łukasza Piątka, która zdobyła główną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” w edycji 2023 roku.

Pełny tytuł pracy: „Architektura jako Nośnik Emocji w Miejscach Pamięci. Muzeum na Westerplatte”

Relacja z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024

W dniu 2 października 2023 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na naszym Wydziale. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i podsumowania uroczystości. 

Stypendium pod choinkę 2023 (przedłużony termin)

To wyjątkowe wyróżnienie dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, którzy osiągają sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne, inne), uczestniczą w projektach i wydarzeniach promujących naszą Uczelnię, popularyzują naukę, angażują się w akcje społeczne i działalność charytatywną. W ten sposób chcemy docenić wkład tych osób w budowanie wizerunku PW.

Termin składania zgłoszeń został przedłużony do 12 listopada.

Spotkanie informacyjne studentów I roku z władzami wydziału

Zapraszamy wszystkie studentki i studentów I roku na spotkanie informacyjne z władzami naszego wydziału, które odbędzie się już w najbliższy wtorek, 10 października o 14:15 w sali 103 gmachu WAPW.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Anna Jachimowicz

17 października 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wybory do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk

Przypominamy o trwającym procesie rejestracji w związku z wyborami do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk, które odbywają się przy pomocy elektronicznego systemu wyborczego Polskiej Akademii Nauk. Zgodnie z harmonogramem rejestracja osób uprawnionych do głosowania zakończy się 6 października 2023 r. 

Wykłady gościnne wykładowców szwajcarskiego ETH

Zapraszamy na wykłady Barbary Buser i dr Petera Richnera ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii (ETH) w Zurychu, które odbędą się już 4 października 2023 roku w godzinach 15:15-17:00 na naszym wydziale.

STARTER PW – Poradnik dla nowych studentów

Nowy na Politechnice Warszawskiej? 

Nie wiesz, jak ogarnąć pierwsze dni studiów? 

Nic dziwnego – Politechnika to duża społeczność.

Zajrzyj do przygotowanego przez nas, interaktywnego poradnika dla nowych studentów. Poznasz uczelnię, Twoje prawa i obowiązki, oraz nauczysz się korzystać z naszych systemów informatycznych.

Ruszyły zapisy na kursy SJO PW przygotowane we współpracy z Politechniką w Akwizgranie i Walencji - DEADLINE 5.10.2023 r.

Studium Języków Obcych zaprasza studentów PW do zapisów na kursy przygotowane we współpracy z Politechniką w Akwizgranie i Politechniką w Walencji w ramach konsorcjum ENHANCE.

Pracownicy WAPW z wyróżnieniem w konkursie Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia w kategorii architektura

60. edycja konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego została rozstrzygnięta – w kategorii architektura wyróżnienie otrzymała pracownia Piotra Bujnowskiego za projekt Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy. Gratulujemy!

Prace dyplomowe i publikacje z WAPW nagrodzone w konkursie Ministra Rozwoju i Technologii

50. edycja konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa została rozstrzygnięta. W jej ramach nagrodzono 32 prace, z czego 5 nagród przypadło studentkom i pracownikom naszego wydziału.

FOTOWYSTAWA - wystawa studenckich fotografii powstałych w ramach Fotoseminarium

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii osób studiujących na naszym wydziale, który odbędzie się 6 października o godz. 18:00 w Stanie Surowym. Wystawę będzie można oglądać od 2 do 27 października 2023 roku.

INTER FOLIA FRUCTUS – seminarium wybieralne dla 7 semestru

Zapraszamy studentki i studentów 7 semestru studiów jednolitych na seminarium pt. "Inter Folia Fructus", którego prowadzącym będzie dr hab. inż. arch. Grzegorz Rytel 

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski oraz Rada Wydziału zapraszają na uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2023/2024, która odbędzie się w dniu 2 października 2023 r. o godz. 13:30 w pawilonie wystawowym Gmachu Wydziału Architektury PW przy ul. Koszykowej 55.

DOM Z GLINY - seminarium wybieralne dla 7 semestru

Pracownia Ochrony i Konserwacji Zabytków przy Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury PW zaprasza studentki i studentów 7 semestru studiów jednolitych na seminarium pt. "Dom z gliny. Tradycja i ekologia w technikach budowlanych". 

Msza w intencji profesora Oskara Sosnowskiego

W imieniu rodziny Profesora Oskara Sosnowskiego informujemy, że w dniu 25.09.2023 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w kościele św. Jakuba (Warszawa, ul. Grójecka 38) odbędzie się msza w intencji Profesora.

Studenci naszego wydziału zajęli III miejsce w międzynarodowym konkursie MICROHOME!

Gratulacje dla studentek i studentów naszego wydziału za zdobycie nagrody w konkursie MICROHOME! Projekt Łukasza Danilczuka, Zuzanny Derskiej i Urszuli Jędrzejak zdobył III miejsce w szóstej edycji tego międzynarodowego konkursu, którego jednym z celów jest poszukiwanie rozwiązań architektonicznych w obliczu kryzysu mieszkaniowego, gospodarczego i klimatycznego. 

"Panie Kierowniku" - wystawa prac kolejnych kierowników Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby WAPW

Zapraszamy na wystawę rysunków, grafik i malarstwa kolejnych kierowników Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury PW, która będzie otwarta na naszym wydziale w dniach 2.10.-6.11.2023 r.

Relacja z dyskusji "Warszawa w Studium. Jakie pomysły dla Warszawy w nowym projekcie Studium?"

 W poniedziałek, 18 września 2023 roku odbyła się na Wydziale ogólnodostępna dyskusja nt. „Warszawa w Studium. Jakie pomysły dla Warszawy w nowym projekcie Studium?”. Zgromadziła ona ponad 70 uczestników z różnych środowisk.

Dyskusja publiczna "Warszawa w Studium. Jakie pomysły dla Warszawy w nowym projekcie Studium?"

Zapraszamy na publiczną dyskusję o nowym Studium Warszawy, które pomimo wielu lat pracy, nie zostanie uchwalone. Wydarzenie organizowane jest przez nasz wydział wraz z Oddziałem Warszawskim Towarzystwa Urbanistów Polskich i odbędzie się już 18 września 2023 r. o godz. 17:00 w Auli 103 gmachu WAPW.

Prof. Marek Budzyński z Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

 

11 września 2023 roku minister Piotr Gliński podczas gali w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odznaczył twórców, których działalność w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju i upowszechniania polskiej kultury. W kategorii Architektura wyróżniono Marka Budzyńskiego, wieloletniego pracownika naszego wydziału. Serdecznie gratulujemy!

Program ATHENS - rusza rejestracja na sesję Listopad 2023

9 września rozpoczyna się rejestracja kandydatów do jesiennej sesji programu wymiany studenckiej Athens, która odbędzie w terminie 18-25 listopada 2023 r. Okres rejestracji potrwa do 19 września. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa i ofertą kursów.