Aktualności

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr Małgorzata Michalska-Nakonieczna

23 listopada 2021 r. godz. 16:05, posiedzenie w trybie zdalnym

Zapraszamy do zapoznania się z efektami pracy studentów Szkoły SAS

W 2021 roku Szkoła SAS ruszyła z serią spacerów miejskich przygotowanych wraz ze studentkami i studentami Architektury Politechniki Warszawskiej. Prace nadzorowały Aleksandra Litorowicz i Martyna Obarska. Pomysł był prosty – finał edycji SZKOŁY SAS miał być konkretny. Dlatego studenci podzieleni na grupy szykowali swój własny pomysł na spacer (wirtualny lub realny) osnuty wokół tematu troski w architekturze.

Specjalna nagroda dla naszych studentek w międzynarodowym konkursie

 Alicja Bakalarska, Julia Ciężar i Matylda Wolska

Alicja Bakalarska, Julia Ciężar i Matylda Wolska z naszego Wydziału otrzymały BB Green Award w konkursie Modular Home Design Challenge 2021 organizowanym przez platformę Bee Breeders. Projekt został doceniony za zastosowanie zielonych i ekologicznych materiałów.

Czwartek za środę

WAŻNA INFORMACJA - "czwartek za środę"  - W semestrze zimowym: 10.11.2021 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w czwartek

Prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz Laureatką Honorowej Nagrody SARP

Kapituła tegorocznej edycji Honorowej Nagrody SARP składająca się z Laureatów lat ubiegłych arch.arch. Romualda Loeglera, SARP Oddział Kraków – HN 1994; Ryszarda Jurkowskiego, SARP Oddział Katowice – HN 1999; Andrzeja Bulandy, SARP Oddział Warszawski – HN 2015; Zbigniewa Maćkowa, SARP Oddział Wrocław – HN 2020 oraz Prezesa SARP arch. Bohdana (Bisia) Lisowskiego, Przewodniczącego Kapituły, w dniu 8 października br. przyznała Honorową Nagrodę SARP prof. dr hab. inż. arch. Ewie Kuryłowicz

Reprezentacja naszego Wydziału w Radzie Klimatycznej UN Global Compact Network

23.10.2021 r. powołana została Rada Klimatyczna przy UN Global Compact Network Poland. Rada stanowi ciało doradcze i merytoryczne, dostarczające ekspertyz w ramach programów prowadzonych w UN Global Compact Network Poland. Jest ona również źródłem sprawdzonej wiedzy naukowej. Rada składa się z 30 naukowców z całej Polski. Wśród 30 członków rady znalazła się prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta Dagny Ryńska (Wydział Architektury) reprezentując Politechnikę Warszawską wraz z dr inż. Piotrem Bartkiewiczem, prof. uczelni.

Kolejna edycja MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE ARCHITEKTURY KRAKÓW 2021

Już we wtorek 26 października 2021 o godz.9.30 - rozpoczyna się kolejna edycja MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE ARCHITEKTURY KRAKÓW 2021. Temat tegorocznej edycji — „RE-USE” jest odpowiedzią nie tylko na wciąż trwającą pandemię, ale także zmiany społeczne i gospodarcze, które często wiążą się z koniecznością zmian funkcji budynków i przestrzeni publicznych.

Stypendium pod choinkę 2021

Szukamy zaangażowanych, aktywnie promujących Politechnikę i budujących jej wizerunek studentów i doktorantów. Jeśli bierzesz udział w konkursach naukowych, sportowych lub artystycznych, działasz w kole naukowym, uczestniczysz w różnorodnych projektach, a być może także popularyzujesz naukę wśród dzieci i dorosłych — prześlij swoje zgłoszenie!

Apel w związku z aktualną sytuacją

Drodzy studenci, w związku z aktualną sytuacją apelujemy o zachowywanie należytej ostrożności, i w razie objawów choroby - o pozostawanie w domach. Prosimy o zapoznanie się z treścią listu dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. uczelni - Prodziekana ds. Studiów.

Praca dyplomowa naszej studentki nagrodzona w konkursie PLGBC

Gratulacje dla Katarzyny Szmołdy! Projekt dyplomowy domu opieki dla osób starszych w Powsinie został wyróżniony przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Wyróżnienie przyznano w kategorii Najlepszy studencki projekt ekologiczny.

Inauguracja działalności Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy na konferencję z okazji inauguracji działalności Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Warszawskiej.

IX edycja Konkursu Dla Młodych Architektów

Ruszyła IX edycja Konkursu Dla Młodych Architektów 2021-2022. Zapraszamy do udziału!

DOGRYWKA SAS - ostatnie miejsca, rekrutacja do 20 października!

Dlaczego warto pracować z innymi i na czym polega odpowiedzialność architekta – zapraszamy do II edycji Szkoły SAS prowadzonej w partnerstwie z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. Szkoła SAS to roczny cykl spotkań (soboty co 2 tygodnie, rozkład uwzględnia kalendarz akademickich przerw), podczas których krok po kroku odkrywać będziemy przed Wami społeczne konteksty budowania i architektury.

Druga edycja programu A3 - zapraszamy!

Zapraszamy na drugą edycję programu A3: warsztaty, wykłady i dyskusje skierowane do osób z I, II i III roku. Rozkładamy proces projektowy na 3 części: KONCEPCJĘ, PREZENTACJĘ I REALIZACJĘ. Jest to wiele godzin spędzonych z tutorami i prowadzącymi grupy warsztatowe, między innymi: Grzegorz Piątek, A-A collective, Jakub Snochowski, Jan Szeliga, Anna Nowokuńska i wiele innych. W zeszłym roku warsztat, czyli konkurs 48h prowadził team Prolog!

Gratulacje dla laureatów IV edycji konkursu Nagroda NIAiU Przestrzeń wspólna jest wartością

W tegorocznej edycji konkursu Nagroda NIAiU Przestrzeń wspólna jest wartością, jury w składzie: dr hab. inż. arch. Bolesław Stelmach (Dyrektor NIAiU), mgr inż. arch. Magdalena Federowicz-Boule oraz dr inż. arch. Jerzy Grochulski, w kategorii projektowa praca magisterska przyznało 3 nagrody i wszystkie trafiły do absolwentów naszego Wydziału.

II edycja Szkoły SAS

Dlaczego warto pracować z innymi i na czym polega odpowiedzialność architekta – zapraszamy do II edycji Szkoły SAS - Szkoły Architektury Specjalności!

Wtorek 19 października - zajęcia zgodnie z czwartkowym planem zajęć

Uwaga: w najbliższy wtorek 19 października odbędą się zajęcia zgodnie z czwartkowym planem zajęć

Absolwenci oraz pracownicy WAPW nagrodzeni w konkursie NAGRODA ROKU SARP edycja 2021

Serdeczne gratulacje dla absolwentów i pracowników naszego Wydziału nagrodoznych w konkursie Nagroda Roku SARP edycja 2021, oraz w Dorocznej Nagroda SARP im. Zbyszka Zawistowskiego "Dyplom Roku”, edycja 2021.

Wystawa Najciekawszych Dyplomów obronionych w 2020 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy na wernisaż Wystawy Najciekawszych Dyplomów obronionych w 2020 roku na naszym Wydziale!

W trakcie wydarzenia odbędzie się także uroczystość wręczenia Nagrody Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej im. Haliny Krzemiński za najlepszy dyplom inżynierski8 października 2021, godz. 13:00, Pawilon Wystawowy (Koszykowa 55)Wystawa potrwa do 29 października 2021 roku

Inauguracja roku akademickiego 2021/22 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej

Inauguracja roku akademickiego 2021/22 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbędzie się o 13:30.

link do wydarzenia online: https://youtu.be/BGImWYcZPG8

Inauguracja roku akademickiego 2021/22 dla studiów anglojęzycznych na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbędzie się o 17:30link do wydarzenia online: https://youtu.be/5NfBkOS-jZM

Nagroda im. Marka Witruwiusza dla dr inż. arch. Alicji Szmelter

Komitet Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk przyznał Nagrodę imienia Marka Witruwiusza za 2020 rok, monografii dr inż. arch. Alicji Szmelter pt.: „Początki urbanistyki współczesnej. Doświadczenia zagraniczne a środowisko warszawskich urbanistów przełomu XIX i XX wieku” wydaną przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej w 2019 roku.

Nabożeństwo żałobne

14 sierpnia 2021 roku zmarła wieloletnia nauczycielka akademicka naszego Wydziału mgr. inż. arch. krajobrazu Irena Bajerska.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 27 sierpnia o godz. 13:00 w kościele Świętej Trójcy przy Pl. Małachowskiego 1.

Pożegnanie

 

 Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 14 sierpnia 2021 odeszła nasza droga Koleżanka

mgr. inż. arch. krajobrazu Irena Bajerska

architektka krajobrazu, wieloletnia nauczycielka akademicka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, której liczne pokolenia architektów zawdzięczają wrażliwość na wartości otaczającego krajobrazu.
Irena Bajerska była wspaniałym projektantem, w Jej dorobku znajdują się m.in. projekty zieleni dla Ursynowa Północnego, Cmentarza Południowego oraz pierwszy w Warszawie ogród na dachu zaprojektowanym dla Biblioteki Uniwersyteckiej UW. Jej prace zostały docenione i pokazane na międzynarodowej wystawie 100 znaczących projektantek nowoczesnego designu: MoMoWo: 100 works in 100 years: European women in architecture and design: 1918–2018 prezentowanej w 2016 roku w Oviedo i Lizbonie, a w 2017 roku w Grenoble, Amsterdamie, Lublianie i Turynie.
Irena Bajerska działała również w Stowarzyszeniu Architektów Polskich w Sekcji Architektury Krajobrazu Oddziału Warszawskiego pełniąc w latach 1985-2004 funkcję jej przewodniczącej. W kadencji 2012-2015 była członkinią Kolegium Sędziów Konkursowych SARP.
Pozostanie w naszej pamięci jako wspaniała, inspirująca Koleżanka, dającą wsparcie nam wszystkim. Żegnamy Irenę z wielkim bólem. Jej projekty zostaną z nami na lata, świadcząc o Jej niezwykłym talencie wyczulonym na piękno krajobrazu.
Dziekan, współpracownicy, Rada Wydziału i społeczność akademicka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Wyniki Konkursu DYPLOM Z ARCHICADEM 2020

Gratulujemy naszym dyplomantom sukcesów w Konkursie DYPLOM Z ARCHICADEM!.

Wśród nagrodzonych znalazło się aż trzech dyplomantów WAPW, a wyróżnienia otrzymało 4 naszych studentów.

Wyróżnienie w Rankingu TOP 10 FOR THE FUTURE 2020–2021

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej otrzymał wyróżnienie w Rankingu TOP 10 FOR THE FUTURE 2020-2021, przygotowanym przez miesięcznik "Builder"