Aktualności

Wyniki konkursu na najlepszy projekt proklimatycznego domu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozstrzygnęło konkurs na najlepszy projekt proklimatycznego domu. Szczególne gratulacje dla Magdaleny Borkowskiej, studentki II roku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej za wyróżnienie nagrodą specjalną!

Zapraszamy do oglądania efektów projektu WODA: W CENTRUM

Udało się! Studenci Specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2 na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, pracując razem z Oddział Warszawski SARP i partnerami, w tym Geberit, wygłosili SWÓJ manifest, zadali SWOJE pytania, pokazali SWÓJ punkt widzenia na temat WODY: W CENTRUM.

Podsumowanie projektu "Woda w centrum" panel dyskusyjny i prezentacja projektu.

Zapraszamy w środę na 18 do Pawilonu Zodiak na autorską prezentację instalacji Wodny Azyl, którą przedstawią studentki i studenci WAPW

Zapraszamy na wydarzenie Wodny Azyl w Centrum!

Zapraszamy na wydarzenie Wodny Azyl w Centrum - już dziś 1 lipca o godzinie 18:00 przed Pawilonem Zodiak w Warszawie!

Otwarcie wystawy Plany na przyszłość LAB

Zapraszamy na otwarcie wystawy Plany na przyszłość LAB - już dziś 1.07 g.18.00 - w Pawilonie Zodiak

Gratulacje dla nagrodzonych w 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

Serdecznie gratulujemy autorom budynków nagrodzonych w 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy! Szczególnie chcemy pogratulować pracownikom naszego Wydziału, którzy byli zaangażowani w projektowanie wyróżnionych budynków.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Tomasz Trzupek

5 lipca 2022 r. godz. 15:05, posiedzenie w formie hybrydowej

Wydział Architektury PW na pierwszym miejscu w Rankingu Kierunków Studiów 2022

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw, Wydział Architektury PW znalazł na pierwszym miejscu w Rankingu Kierunków Technicznych, kierunek Architektura! Politechnika Warszawska zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych!

Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością

Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością to konkurs dla absolwentów różnych kierunków na najlepsze prace magisterskie obronione w latach 2021/2022. Zapraszamy do udziału!

Wystawa "Nowy Europejski Bauhaus- Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy projektów konkursowych opracowanych przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej pt. „Nowy Europejski Bauhaus - Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta”

Znamy laureatów 24. edycji konkursu ,,Projekt Łazienki 2022”

Konkurs ,,Projekt Łazienki 2022” dedykowany studentom i architektom właśnie dobiegł końca. Oficjalne zakończenie konkursu, którego partnerem było Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz ogłoszenie werdyktu jurorów odbyło się 13 czerwca 2022 r. na terenie rezydencji wilanowskiej.

 

Pożegnanie

W dniu 14 czerwca 2022 odszedł nasz drogi Kolega dr inż. Janusz Kotwica, inżynier konstruktor, wieloletni nauczyciel akademicki – adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, któremu liczne pokolenia architektów zawdzięczają umiejętność kształtowania konstrukcji obiektów budowlanych.

Wielka mała premiera „Niezbędnika Szkoły Architektury Społeczności”!

Widzimy się w czwartek, w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, to podsumowanie dwóch lat SAS Szkoła Architektury Społeczności, ale też zaprosiliśmy gościnie i gości, którzy opowiedzą o nieoczywistych ścieżkach bycia architektem/ architektką.

Serdeczne gratulacje dla Marka Kaszewskiego za I miejsce Nagrody im. Jerzego Regulskiego

Dwa tygodnie temu na z Gali Nagrody im. Jerzego Regulskiego, nagrodę za swój dyplom odebrał Marek Kaszewski , pracownik naszego Wydziału w Katedrze Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej. Pandemia opóźniła wręczenie nagrody ale w końcu jest. Serdecznie gratulujemy!!!

AUKCJA Architekci - Ukrainie // 14-29 czerwca 2022

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski ma zaszczyt zaprosić do udziału w cyklicznej Aukcji Architekci-Ukrainie.

Nowości w ofercie dydaktycznej Zakladu Aerodynamiki (Wydział MEiL)

W imieniu zespołu realizującego grant dydaktyczny IDUB, zapraszamy na seminarium podczas którego przedstawimy nowe przedmioty w ofercie dydaktycznej Zakładu Aerodynamiki. Przedmioty te zostały opracowane w ramach grantu dydaktycznego IDUB z myślą o uczestnikach studiów 2-ego stopnia w Politechnice Warszawskiej zainteresowanych pogłębieniem wiedzy w zakresie m.in. zaawansowanego modelowania w aerodynamice i mechanice płynów, metod obliczeniowych i eksperymentalnych, a także zastosowań aerodynamiki w urbanistyce. 

Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki zaprasza na Seminarium Wybieralne: Twierdza Kłodzko 2022

Więcej szczegółów na ulotce informacyjnej

Relacja z trwających warsztatów artystycznych dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

Bezpłatne warsztaty z zapewnionymi na miejscu materiałami rysunkowo-malarskimi i poczęstunkiem zorganizowane zostały w ramach działalności Fundacji Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Święto Wydziału Architektury

Niemal 100 studentów przybyło na Wydział Architektury w sobotę, 21 maja, aby celebrować ze swoimi bliskimi i kadrą akademicką zakończenie studiów. We wspaniałej, dostojnej, a jednocześnie ciepłej atmosferze dyplomy odebrali z rąk Dziekana Wydziału absolwenci studiów inżynierskich i magisterskich, ubrani w togi. Po uroczystym Gaudeamus nie mogło zabraknąć widoku podrzucanych nakryć głowy, a potem pamiątkowych zdjęć na zielonym dziedzińcu Wydziału.

Seminarium online: wyniki badania satysfakcji ze współpracy

Zapraszamy pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w seminarium, na którym zostaną przedstawione wyniki drugiej edycji „Badania obustronnej satysfakcji w relacjach pracownicy naukowi – pracownicy administracji Politechniki Warszawskiej”.

/100. Dyplomy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej

„/100. Dyplomy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej” … co należałoby zapisać „przez 100”, bo takie jest brzmienie tytułu przygotowanej publikacji, która jest opowieścią o dyplomach powstających na warszawskim Wydziale Architektury w ciągu minionych 100 lat jego istnienia. Dyskusję o godzinie 16.00 (21 maja) w ramach Święta WAPW poprowadzi prof. Dr hab. Arch. Konrad Kucza-Kuczynski

Święto WAPW

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na Święto WAPW w dniu 21 maja 2022 roku

Zapraszamy do zapoznania się z książką: Transfer rozwiązań. Wpływ obiektów przemysłowych na architekturę budynków użyteczności publicznej

Właśnie się ukazała nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej książka autorstwa dr inż. arch. Marcina Goncikowskiego (prowadzącego zajęcia na naszym Wydziale): „Transfer rozwiązań. Wpływ obiektów przemysłowych na architekturę budynków użyteczności publicznej”.

Nagroda dla projektu Sunglider

Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.Projekt otrzymał nagrodę NY Product Design Awards w kategorii: Conceptual – Automotive & Transport.

Zapraszamy do głosowania na prace zgłoszone do konkursu New European Bauhaus Prizes

Zachęcamy do zagłosowania na Naszą studentkę, której praca magisterska obroniona w tym roku na Wydziale Architektury, została wybrana spośród 1100 projektów do ścisłej czołówki konkursu New European Bauhaus w kategorii Rising Stars. Głosowanie trwać będzie do 16 maja/ do godz. 18.00/.