Aktualności

Debata na WAPW: Przywoływanie pamięci: Debata o różnorodnych formach upamiętnień w przestrzeni publicznej - 8.05.2024

8 maja 2024 roku o godzinie 18:00 zapraszamy na nasz wydział na debatę pt. Przywoływanie pamięci: Debata o różnorodnych formach upamiętnień w przestrzeni publicznej, towarzyszącą wystawie Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18. Debata będzie poświęcona wyzwaniom związanym z upamiętnianiem nieodległej przeszłości. Wydarzenie organizujemy wspólnie z Muzeum Getta Warszawskiego / Warsaw Ghetto Museum.

Zapisy na studia na Wydziale Architektury PW odbywają się w dniach 29.04.-24.05.2024 r.

Drodzy Kandydaci, informujemy, że rusza rejestracja na studia na naszym wydziale! Zapisy trwają w dniach 29 kwietnia - 24 maja 2024 roku i prowadzone są na trzy kierunki: jednolite magisterskie w języku polskim, I stopnia w języku angielskim i II stopnia w języku angielskim (Architecture for Society of Knowledge). Jednocześnie informujemy, że zapisy nowy kierunek studiów II stopnia w języku angielskim - Urban Redefinition Based Studies, rozpoczną się 1 sierpnia 2024 roku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Gleń

14 maja 2024 r. godz. 13:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Emilia Dudzińska

7 maja 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Park Akcji „Burza” zdobył Grand Prix w 10 edycji konkursu „Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy”!

Park Akcji „Burza” w Warszawie, autorstwa pracowni TopoScape i Archigrest, nad którym pracowali prowadzący i studenci naszego wydziału, zdobył Grand Prix w 10 edycji konkursu Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy, a także nagrodę w kategorii projektowanie przestrzeni publicznej oraz nagrodę za rozwiązania proekologiczne! Serdecznie gratulujemy!

Timelessness of Glass workshop in Venice, Badoer 2-3.05.2024

We are pleased to hereby announce the Timelessness of Glass workshop in May 2024. The workshop is led by Prof. Maria Antonia Barucco (Iuav) and Anna Lorens (WAPW). We are honoured to be part of a beautiful initiative to revive the technology and craftsmanship of glass in architecture and design.

QUESTIONNAIRE — LEARNING IN THE ENGLISH-MEDIUM COURSES

Dear Students of Architecture in English (ASKIDEAS, and Foreign Exchange Programs)! Please fill out the questionnaire concerning your beliefs and needs regarding Universal Design for Learning in the English-medium courses in which you are enrolled (including ASKIDEAS, and Foreign Exchange Programs).  The questionnaire will be open until April 26. Here is the link: https://forms.office.com/e/nEFdUYBxvU 

URBS: Urban Redefinition Based Studies – nowe studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej!

W październiku 2024 r. uruchamiamy nowy kierunek studiów drugiego stopnia w języku angielskim, skupiony na projektowaniu urbanistycznym! 

"Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18" - wystawa na WAPW w dniach 18.04.-16.05.2024 r.

W ramach obchodów 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim 18 kwietnia wraz z Muzeum Getta Warszawskiego otwieramy wystawę „Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18”. Potrwa ona do 16 maja i w tym czasie będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-19:00 w sali wystawowej przy wejściu do gmachu WAPW.

Zapisy na szkołę letnią ENHANCE "Plotting Sustainability" na Politechnice w Berlinie - DEADLINE 12.05.2024

W imieniu Centrum Współpracy Międzynarodowej PW i konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska informujemy o trwających zapisach na szkołę letnią ‘Plotting ustainability’ organizowaną w ramach ENHANCE przez Politechnikę w Berlinie (TU Berlin). Termin składania wniosków mija 12 maja 2024 r.

„Mikroskopia bez znaczników” (grant ERC) - seminarium 18.04.2024

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „Mikroskopia bez znaczników” (grant ERC), które odbędzie się online 18 kwietnia 2024 r. o godz. 16.15 na platformie TEAMS. 

Wykład Dhiru Thadani'ego pt. "Traditional Town Planning versus Modern Practice"

W środę 17 kwietnia 2024 r. o godz. 16:15 w auli 103 na WAPW odbędzie się wykład Dhiru Thadani'ego, prezesa Kongresu Nowego Urbanizmu, oddział w Washington DC, zatytułowany Traditional Town Planning versus Modern Practice Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla prof. Marii Brykowskiej

Niezmiernie miło nam poinformować, że wybitna konserwator zabytków, a także wieloletnia kierowniczka Zakładu Architektury Polskiej na naszym wydziale, prof. Maria Brykowska została uhonorowana przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”! 

Wykład Macieja Franty: "Droga do zawodu"

Wraz z magazynem Architektura i Biznes zapraszamy na wykład z cyklu "Droga do zawodu", który wygłosi Maciej Franta z Frantagruop Architects. Wykład odbędzie się 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 15:15 w sali 103 na WAPW. Dzień wcześniej (23.04.2024 r. o 13:15) wykład zostanie wygłoszony na Politechnice Gdańskiej.

Wystawa prac studenckich specjalności Dziedzictwo Architektoniczne w Twierdzy Modlin

Zapraszamy na wystawę prac studenckich wykonywanych w ramach Projektu konserwatorskiego oraz Projektu interdyscyplinarnego specjalności Dziedzictwo Architektoniczne, która rozpocznie się wernisażem w dn. 15.04.2024r. o godzinie 17:00 w Hotelu Royal w Twierdzy Modlin, ul. Szpitalna 93, Modlin.

[AKTUALIZACJA] Szkoła Letnia "Synergic Urban Systems" na Politechnice w Mediolanie - przedłużony termin

Wydział Architektury Politechniki w Mediolanie wraz z partnerami z koalicji ENHANCE (PW, NTNU Trondheim, ETH Zurich, PU Valencia, TU Berlin, RWTH Aachen) zapraszają do udziału w Szkole Letniej "Synergic Urban Systems", której stacjonarna część odbędzie się w Mediolanie w dniach 22-27 lipca 2024 r.

AKTUALIZACJA: Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 15 kwietnia 2024 roku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Agnieszka Kowalewska

16 kwietnia 2024 r. godz. 14:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wdrożenie nowoczesnych metod dydaktycznych na Politechnice Warszawskiej - Zaproszenie na seminarium 16.04.2024

W imieniu Prof. Jana Słyka, Prorektora ds. Studiów PW zapraszamy na seminarium dotyczące wdrażania nowoczesnych metod dydaktycznych na Politechnice Warszawskiej.

Uwaga! Seminarium zostało przeniesione na kolejny wtorek, 16 kwietnia 2024, na godz. 14.00. Sala 123 GG.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Paweł Przybyłowicz

9 kwietnia 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

KONKURS NA GRANTY WEWNĘTRZNE dla pracowników Politechniki Warszawskiej z dyscypliny Architektura i Urbanistyka

Zgodnie z Uchwałą nr 509/II/2024 Rady Naukowej Dyscypliny Architektura i Urbanistyka PW z dnia 26 marca 2024 r. ogłasza się konkurs na granty badawcze w roku 2024 dla pracowników Politechniki Warszawskiej, wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie naukowej Architektura i Urbanistyka w Politechnice Warszawskiej.

Podsumowanie otwartych warsztatów projektowych KAMPUS.PW (11-15.03.2024)

Przez 5 dni intensywnej pracy warsztatowej, ponad 200 osób dyskutowało i rysowało możliwe wizje rozwoju przestrzennego kampusu Politechniki Warszawskiej. Wyniki prac warsztatowych opracowują teraz projektanci z zespołu KAMPUS.PW i już niedługo zobaczymy najbardziej prawdopodobne scenariusze przekształceń obiektów i terenów Politechniki.

Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów ukończenia studiów w trakcie Święta Wydziału

Serdecznie zapraszamy Absolwentki i Absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiejktórzy obronili prace w okresie od czerwca 2023 do marca 2024, na uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów ukończenia studiów. Uroczystość odbędzie się w dniu 25 maja 2024 r. Chcących wziąć udział w uroczystości prosimy o wypełnienie poniższego formularza do 25 kwietnia 2024 r. 

Link do formularza: https://forms.gle/NF8GEF2HT2vb1Tcz9

Ogólnopolski Konkurs na Dyplom Środowiskowy - przedłużenie terminu!

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie dla absolwentek i absolwentów wydziałów architektury na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy! 

AKTUALIZACJA: Zgłoszenia przyjmujemy do 21 kwietnia.

Webinarium na temat naukowej mobilności polsko-francuskiej

Informujemy, że 10.04.2024 r. w godzinach 09.00-10.45 odbędzie się webinarium dotyczące mobilności naukowej między Polską a Francją, skierowane dla studentów oraz naukowców i doktorantów.

Drzwi Otwarte Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Zainteresowanych studiowaniem architektury serdecznie zapraszamy na wydziałowe Drzwi Otwarte! Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia o godz. 11:00 w gmachu Wydziału na ul. Koszykowej 55. Jakich zajęć uczymy na naszym wydziale? Kim są nasi prowadzący? Jak wygląda egzamin wstępny? Tego wszystkiego dowiecie się w trakcie naszych Drzwi Otwartych!