Aktualności

Obchody stulecia Towarzystwa Urbanistów Polskich

W sobotę, 28 stycznia w gmachu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja rozpoczynająca obchody stulecia Towarzystwo Urbanistów Polskich, które zostało utworzone w styczniu 1923 roku na naszym Wydziale.

Wyniki Warsztatów na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Kampusu Łukasiewicza Warszawa

Zapraszamy do zapoznania się z Wynikami Warsztatów na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Kampusu Łukasiewicza Warszawa, organizowanych wspólnie przez Wydział Architektury PW i Centrum Łukasiewicz.

Pożegnanie

W dniu 10 stycznia 2023 r. odszedł nasz drogi Kolega arch. Andrzej Ustjan wieloletni nauczyciel akademicki na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, któremu liczne pokolenia architektów zawdzięczają rozumienie istoty sztuki architektury i umiejętność kształtowania formy obiektów budowlanych.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Maciej Miłobędzki

17 stycznia 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wykład gościnny Profesora Vladimíra Šlapety

Wydział Architektury PW serdecznie zaprasza na wykład gościnny Profesora Vladimíra Šlapety, wykładowcy z Brno University of Technology oraz Czech University of Technology in Prague, pt. "Architektura nowoczesna w Czechosłowacji 1918-1939".

Zapraszamy do udziału w konkursach "YOUNG PW" i "Najlepsi z najlepszych PW"

Otwarty został nabór wniosków do konkursów "YOUNG PW" i "Najlepsi z najlepszych PW"

V konkurs w ramach programu Mobility PW

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż został otwarty V konkurs w ramach programu Mobility PW. Regulamin konkursu po zmianach został przyjęty decyzją Rektora nr 151/2022 z dnia 6 czerwca 2022 r. Celem przedsięwzięcia jest doskonalenie kompetencji pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej poprzez udział w aktywnościach zagranicznych.

Pierwsza Gala Młodych Naukowców

21 stycznia 2023 na Politechnice Warszawskiej odbędzie się pierwsza edycja Gali Młodych Naukowców. Wydarzenie to skierowane jest nie tylko do młodych naukowców (studenci, doktoranci oraz osoby do 7 lat po obronie doktoratu), ale również do pozostałej społeczności akademickiej.

Program mentoringowy WAPW 2023 - aplikuj!

Pięcioro wybitnych architektek i architektów czeka na Wasze zgłoszenia online.

Pożegnanie

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 20.12.2022 roku zmarł w wieku 91 lat prof. dr hab. inż. arch. Witold Andrzej Werner.

Zajęcia piątkowe odbędą się w czwartek

W semestrze zimowym: 05.01.2023 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

Warsztaty na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Kampusu Łukasiewicza Warszawa

Ruszają warsztaty architektoniczno-urbanistyczne dla studentów 7. semestru studiów inżynierskich WA PW. Celem warsztatów jest wypracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej przyszłego Kampusu Łukasiewicza Warszawa. Warsztaty podzielone są na dwie części urbanistyczną i architektoniczną.

Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych w konkursie Dyplom Roku OW SARP

24 listopada 2022 roku na naszym Wydziale odbyło się wręczenie nagród DYPLOM ROKU Oddziału Warszawskiego SARP. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Specjalność A1: Architektura Idei - informacja o zapisach

Zapraszamy osoby zainteresowane do składania aplikacji w zapisach na zajęcia specjalności A1 - Architektura Idei

Gratulacje dla Mateusza Płoszaj-Mazurka za wyróżnienie pracy doktorskiej w konkursie "Innowator Mazowsza"

Mateusz Płoszaj-Mazurek otrzymał wyróżnienie w konkursie "Innowator Mazowsza" za pracę doktorską “Cyfrowe metody wspomagania projektowania architektonicznego a analiza śladu węglowego budynków” obroniona na naszym Wydziale pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Elżbiety D. Ryńskiej oraz dr inż. arch. Magdaleny Grochulskiej-Salak.

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców

Informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium naukowe, przeznaczone dla młodych naukowców (SMN18), którzy posiadają wybitne osiągnięcia.

Aukcja Świąteczna 2023: Architekci - Ukrainie

W imieniu Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. arch. Krzysztofa Koszewskiego zapraszamy na II edycję aukcji na rzecz Ukrainy

ZBIERAMY PIANKI na WAPW

Twoja pianka po wystawie semestralnej = pomoc w ociepleniu domów kontenerowych dla uchodźców z Ukrainy.

Przez najbliższe kilka miesięcy możesz przynieść na wydział zalegające pianki po starych projektach (im szybciej, tym lepiej!) i pomóc w realizacji projektu: „Humanizacja kontenerów mieszkalnych dla ukraińskich uchodźców z niepełnosprawnościami”.

Wyniki konkursu Drewno w Architekturze

W piątek, 25 listopada 2022 r odbyło się ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Dyplomową Pracę Magisterską "Drewno w Architekturze". Serdecznie gratulujemy laureatom!

REKRUTACJA na Specjalność A3- Architektura Technologii i Struktury - Kontekstu i Znaczenia

Wszystkich chętnych studentów Zapraszam na specjalność - proszę o wgranie portfolio i listu motywacyjnego na Microsoft Teams - do dnia 10.12.2022 do godz. 24.00

Trzecia edycja konkursu na najlepsze artykuły naukowe PW

Wystartowała trzecia edycja konkursu na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w danym roku przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej. Program finansowany jest ze środków programu Uczelnia Badawcza - Inicjatywa Doskonałości, który realizowany jest na Politechnice Warszawskiej.

Pomoc dla Ukrainy

Dzisiaj jest 266. dzień wojny w Ukrainie. Ukraina walczy i wciąż potrzebuje pomocy. Mamy kontakt z żoną żołnierza Armii Ukraińskiej - dopóki jej mąż walczy na pierwszej linii frontu, Wiktoria wspiera dzieci oraz cywilów w obwodzie Zaporoskim. Są to zarówno miejscowi mieszkańcy, którzy nie zdecydowali się na opuszczenie swoich domów, jak i uchodźcy wewnętrzni z pobliskich regionów, gdzie wskutek rosyjskiej agresji zbrojnej życie już nie jest możliwe.

Gala wręczenia nagród DYPLOM ROKU OW SARP na naszym Wydziale

Zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród DYPLOM ROKU OW SARP, która będzie miała miejsce 24 listopada 2022 r. o godzinie 19.00 w Auli 103 na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ul Koszykowa 55. Wejście od ulicy Lwowskiej 12.

Prezentacja Specjalności AiU2 - MIASTO JAKO MIEJSCE DO ŻYCIA

Zespół prowadzący specjalność AiU2 (Architektura i Urbanistyka 2) MIASTO JAKO MIEJSCE DO ŻYCIA, pod kierunkiem prof. Krystyny Solarek serdecznie zaprasza na drugą już prezentację – tym razem w wersji on-line: CZWARTEK, 24 LISTOPADA, GODZ. 16.00.

Prezentacja Specjalności AiU1: ARCHITEKTURA I URBANISTYKA- MIASTO JAKO MIEJSCE ROZWOJU

Zapraszamy studentów studiów magisterskich WAPW na prezentację Specjalności AiU1 ARCHITEKTURA I URBANISTYKA- MIASTO JAKO MIEJSCE ROZWOJU