Aktualności

Wyróżnienie dla studentów naszego Wydziału w konkursie Painters' Lake House

Gratulacje dla studentów naszego Wydziału za otrzymanie wyróżnienia w konkursie Painters' Lake House na platformie Buildner ! Adam Górka i Łukasz Rossa zaprojektowali dom i pracownię malarską nad łotewskim jeziorem Cernostes.

Wyniki warsztatów architektoniczno-urbanistycznych dla studentów Wydziału Architektury

Warsztaty dotyczyły wypracowania spójnej wizji Kampusu Łukasiewicza Warszawa, jako nowoczesnej dzielnicy łączącej funkcje badawczo-rozwojowe, produkcyjne, usługowe i społeczne, położonej w strefie rozwojowej metropolii warszawskiej o wyraźnie uformowanej i wielofunkcyjnej strukturze przestrzennej, zgodnie z założeniami inicjatywy Komisji Europejskiej New European Bauhaus. 

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Jacek Markusiewicz

7 marca 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Zapraszamy do zapisów na wyjątkową edycję Seminarium - Projektowe 8 sem. Design Emocjonalny

Warsztaty na terenie i na IUAV/ wykłady/ case study w dniach 12-15.03.2023

Wykład gościnny - Neil Leach: An Introduction to AI for Architects

W piątek zapraszamy na wykład organizowany przez Architecture for Society of Knowledge: ASK.lectures – Neil Leach: An Introduction to AI for Architects - Wprowadzenie do sztucznej inteligencji dla architektów.

Nagrody dla naszych absolwentek w konkursie Magazynu Architektura i Biznes

W 11. edycji konkursu „Najlepszy Dyplom — Architektura”, organizowanego przez Magazyn Architektura i Biznes, miejsca zajęły dwie osoby związane z naszym Wydziałem!

Gratulacje dla studentek naszego Wydziału za otrzymanie wyróżnienia w konkursie

Gratulacje dla zespołu studentek naszego Wydziału - Maja Dziwok i Alexandra Dectot - za otrzymanie wyróżnienia w konkursie Iceland Movie Pavillion, organizowanym przez platformę Buildner.

Zapraszamy na wernisaż wystawy najlepszych prac studenckich - rezultat warsztatów architektoniczno-urbanistycznych na koncepcję Kampusu Łukasiewicza Warszawa.

Zapraszamy na wernisaż wystawy najlepszych prac studenckich - rezultat warsztatów architektoniczno-urbanistycznych na koncepcję Kampusu Łukasiewicza Warszawa. Wernisaż odbędzie się 28 lutego (wtorek) o godz. 15.30 w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej (Plac Politechniki 1).

Gratulacje dla studentek naszego Wydziału za zdobycie nagrody w konkursie MICROHOME

Projekt domu skonstruowanego z ziemi, drewna i korka autorstwa Aleksandry Musiał i Alicji Adeli Jarochowskiej został nagrodzony w piątej edycji konkursu MICROHOME. Jednym z celów konkursu jest poszukiwanie rozwiązań architektonicznych  w obliczu kryzysu mieszkaniowego, gospodarczego i klimatycznego. Konkurs organizowany jest przez platformę BUILDNER. Projekt zostal nagrodzony podwójnie: III nagrodą oraz nagrodą Buildner Student Award.

Gratulacje dla Mai Kędry za wyróżnienie pracy dyplomowej przez magazyn Architektura i Biznes

Praca absolwentki naszego Wydziału Mai Kędry została wytypowana do kolejnej edycji konkursu "Najlepszy Dyplom Archtiektura 2023" i opublikowana w lutowej drukowanej edycji magazynu Architektura i Biznes oraz na portalu AiB.

Darmowy numer 2/2023 miesięcznika Architektura i Biznes

Numer 2/2023 miesięcznika Architektura i Biznes z tematem wiodącym POZNAŃ gotowy! Można bezpłatnie pobierać i czytać!

Tradycja i Ekologia w Technikach Budowlanych - Glina - Seminarium Wybieralne

Zapraszamy do zapisów na seminarium wybieralne, semestr 8, studia inżynierskie, semestr letni, r.a. 2022/2023

Serdeczne gratulacje dla studentów naszego Wydziału za zajęcia miejsca w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Urbanistów Polskich

W dniu 26 stycznia 2023 r. Sąd Konkursowy, obradujący pod przewodnictwem dr hab. Łukasza Mikuły, prezesa TUP oddział w Poznaniu, przyznał: I nagrodę, II nagrodę, III nagrodę oraz dwa równorzędne wyróżnienia.

Obchody stulecia Towarzystwa Urbanistów Polskich

W sobotę, 28 stycznia w gmachu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja rozpoczynająca obchody stulecia Towarzystwo Urbanistów Polskich, które zostało utworzone w styczniu 1923 roku na naszym Wydziale.

Wyniki Warsztatów na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Kampusu Łukasiewicza Warszawa

Zapraszamy do zapoznania się z Wynikami Warsztatów na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Kampusu Łukasiewicza Warszawa, organizowanych wspólnie przez Wydział Architektury PW i Centrum Łukasiewicz.

Pożegnanie

W dniu 10 stycznia 2023 r. odszedł nasz drogi Kolega arch. Andrzej Ustjan wieloletni nauczyciel akademicki na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, któremu liczne pokolenia architektów zawdzięczają rozumienie istoty sztuki architektury i umiejętność kształtowania formy obiektów budowlanych.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Maciej Miłobędzki

17 stycznia 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wykład gościnny Profesora Vladimíra Šlapety

Wydział Architektury PW serdecznie zaprasza na wykład gościnny Profesora Vladimíra Šlapety, wykładowcy z Brno University of Technology oraz Czech University of Technology in Prague, pt. "Architektura nowoczesna w Czechosłowacji 1918-1939".

Zapraszamy do udziału w konkursach "YOUNG PW" i "Najlepsi z najlepszych PW"

Otwarty został nabór wniosków do konkursów "YOUNG PW" i "Najlepsi z najlepszych PW"

V konkurs w ramach programu Mobility PW

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż został otwarty V konkurs w ramach programu Mobility PW. Regulamin konkursu po zmianach został przyjęty decyzją Rektora nr 151/2022 z dnia 6 czerwca 2022 r. Celem przedsięwzięcia jest doskonalenie kompetencji pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej poprzez udział w aktywnościach zagranicznych.

Pierwsza Gala Młodych Naukowców

21 stycznia 2023 na Politechnice Warszawskiej odbędzie się pierwsza edycja Gali Młodych Naukowców. Wydarzenie to skierowane jest nie tylko do młodych naukowców (studenci, doktoranci oraz osoby do 7 lat po obronie doktoratu), ale również do pozostałej społeczności akademickiej.

Program mentoringowy WAPW 2023 - aplikuj!

Pięcioro wybitnych architektek i architektów czeka na Wasze zgłoszenia online.

Pożegnanie

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 20.12.2022 roku zmarł w wieku 91 lat prof. dr hab. inż. arch. Witold Andrzej Werner.

Zajęcia piątkowe odbędą się w czwartek

W semestrze zimowym: 05.01.2023 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

Warsztaty na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Kampusu Łukasiewicza Warszawa

Ruszają warsztaty architektoniczno-urbanistyczne dla studentów 7. semestru studiów inżynierskich WA PW. Celem warsztatów jest wypracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej przyszłego Kampusu Łukasiewicza Warszawa. Warsztaty podzielone są na dwie części urbanistyczną i architektoniczną.