Aktualności

Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością

Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością to konkurs dla absolwentów różnych kierunków na najlepsze prace magisterskie obronione w latach 2021/2022. Zapraszamy do udziału!

Wystawa "Nowy Europejski Bauhaus- Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy projektów konkursowych opracowanych przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej pt. „Nowy Europejski Bauhaus - Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta”

Znamy laureatów 24. edycji konkursu ,,Projekt Łazienki 2022”

Konkurs ,,Projekt Łazienki 2022” dedykowany studentom i architektom właśnie dobiegł końca. Oficjalne zakończenie konkursu, którego partnerem było Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz ogłoszenie werdyktu jurorów odbyło się 13 czerwca 2022 r. na terenie rezydencji wilanowskiej.

 

Pożegnanie

W dniu 14 czerwca 2022 odszedł nasz drogi Kolega dr inż. Janusz Kotwica, inżynier konstruktor, wieloletni nauczyciel akademicki – adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, któremu liczne pokolenia architektów zawdzięczają umiejętność kształtowania konstrukcji obiektów budowlanych.

Wielka mała premiera „Niezbędnika Szkoły Architektury Społeczności”!

Widzimy się w czwartek, w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, to podsumowanie dwóch lat SAS Szkoła Architektury Społeczności, ale też zaprosiliśmy gościnie i gości, którzy opowiedzą o nieoczywistych ścieżkach bycia architektem/ architektką.

Serdeczne gratulacje dla Marka Kaszewskiego za I miejsce Nagrody im. Jerzego Regulskiego

Dwa tygodnie temu na z Gali Nagrody im. Jerzego Regulskiego, nagrodę za swój dyplom odebrał Marek Kaszewski , pracownik naszego Wydziału w Katedrze Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej. Pandemia opóźniła wręczenie nagrody ale w końcu jest. Serdecznie gratulujemy!!!

AUKCJA Architekci - Ukrainie // 14-29 czerwca 2022

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski ma zaszczyt zaprosić do udziału w cyklicznej Aukcji Architekci-Ukrainie.

Nowości w ofercie dydaktycznej Zakladu Aerodynamiki (Wydział MEiL)

W imieniu zespołu realizującego grant dydaktyczny IDUB, zapraszamy na seminarium podczas którego przedstawimy nowe przedmioty w ofercie dydaktycznej Zakładu Aerodynamiki. Przedmioty te zostały opracowane w ramach grantu dydaktycznego IDUB z myślą o uczestnikach studiów 2-ego stopnia w Politechnice Warszawskiej zainteresowanych pogłębieniem wiedzy w zakresie m.in. zaawansowanego modelowania w aerodynamice i mechanice płynów, metod obliczeniowych i eksperymentalnych, a także zastosowań aerodynamiki w urbanistyce. 

Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki zaprasza na Seminarium Wybieralne: Twierdza Kłodzko 2022

Więcej szczegółów na ulotce informacyjnej

Relacja z trwających warsztatów artystycznych dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

Bezpłatne warsztaty z zapewnionymi na miejscu materiałami rysunkowo-malarskimi i poczęstunkiem zorganizowane zostały w ramach działalności Fundacji Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Święto Wydziału Architektury

Niemal 100 studentów przybyło na Wydział Architektury w sobotę, 21 maja, aby celebrować ze swoimi bliskimi i kadrą akademicką zakończenie studiów. We wspaniałej, dostojnej, a jednocześnie ciepłej atmosferze dyplomy odebrali z rąk Dziekana Wydziału absolwenci studiów inżynierskich i magisterskich, ubrani w togi. Po uroczystym Gaudeamus nie mogło zabraknąć widoku podrzucanych nakryć głowy, a potem pamiątkowych zdjęć na zielonym dziedzińcu Wydziału.

Seminarium online: wyniki badania satysfakcji ze współpracy

Zapraszamy pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w seminarium, na którym zostaną przedstawione wyniki drugiej edycji „Badania obustronnej satysfakcji w relacjach pracownicy naukowi – pracownicy administracji Politechniki Warszawskiej”.

/100. Dyplomy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej

„/100. Dyplomy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej” … co należałoby zapisać „przez 100”, bo takie jest brzmienie tytułu przygotowanej publikacji, która jest opowieścią o dyplomach powstających na warszawskim Wydziale Architektury w ciągu minionych 100 lat jego istnienia. Dyskusję o godzinie 16.00 (21 maja) w ramach Święta WAPW poprowadzi prof. Dr hab. Arch. Konrad Kucza-Kuczynski

Święto WAPW

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na Święto WAPW w dniu 21 maja 2022 roku

Zapraszamy do zapoznania się z książką: Transfer rozwiązań. Wpływ obiektów przemysłowych na architekturę budynków użyteczności publicznej

Właśnie się ukazała nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej książka autorstwa dr inż. arch. Marcina Goncikowskiego (prowadzącego zajęcia na naszym Wydziale): „Transfer rozwiązań. Wpływ obiektów przemysłowych na architekturę budynków użyteczności publicznej”.

Nagroda dla projektu Sunglider

Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.Projekt otrzymał nagrodę NY Product Design Awards w kategorii: Conceptual – Automotive & Transport.

Zapraszamy do głosowania na prace zgłoszone do konkursu New European Bauhaus Prizes

Zachęcamy do zagłosowania na Naszą studentkę, której praca magisterska obroniona w tym roku na Wydziale Architektury, została wybrana spośród 1100 projektów do ścisłej czołówki konkursu New European Bauhaus w kategorii Rising Stars. Głosowanie trwać będzie do 16 maja/ do godz. 18.00/.

Zajęcia piątkowe odbędą się w czwartek

W semestrze letnim: 12.05.2022 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.

W semestrze letnim: 04.05.2022 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć we wtorek

Zgodnie z §1 ust. 4 pkt 2 Zarządzenia nr 38/2021 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 28 kwietnia 2021 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2021/2022.

Warsztaty artystyczne dla dzieci z Ukrainy w każdym wieku i ich opiekunów

Zapraszamy do udziału w warsztatach artystycznych dla dzieci z Ukrainy w każdym wieku i ich opiekunów

Relacja z wielkanocnych warsztatów plastycznych dla dzieci z Ukrainy

W sobotę 23.04 z okazji prawosławnej Wielkanocy na naszym wydziale odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy, podczas których wspólnie "budowaliśmy" i ozdabialiśmy wielką pisankę. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Mateusz Płoszaj-Mazurek

10 maja 2022 r. godz. 15:45, posiedzenie w trybie zdalnym

Zajęcia poniedziałkowe w środę

"4. pkt 1 W semestrze letnim: 20.04.2022 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek;"– zgodnie z §1 ust. 4 pkt 1 Zarządzenia nr 38/2021 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 28 kwietnia 2021 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2021/2022.

Warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy

У неділю о 10.04 на нашому факультеті пройшли художні майстер-класи для дітей з України. Головною темою була „колона-провідний архітектурний мотив”. Дякуємо Вам за то, що прийшли у великій кількості. Також дякуємо за спільні розваги і красиві проекти капітелей, стовбурів і баз!

W niedzielę 10.04 na naszym wydziale odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy. Tematem przewodnim była „Kolumna – odwieczny architektoniczny motyw”. Dziękujemy za liczne przybycie, wspólną zabawę i piękne projekty kapiteli, trzonów i baz!

Woda w centrum uwagi miasta

11 kwietnia 2022 r., w warszawskiej siedzibie SARP, miała miejsce oficjalna inauguracja programu WODA: W CENTRUM. Wspólnemu przedsięwzięciu WAPW (Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej) oraz OW SARP (Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej), realizowanemu we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, partneruje Geberit. Projekt zakończy się 1 lipca odsłonięciem instalacji stworzonej przez studentów Politechniki Warszawskiej, umiejscowionej w bezpośrednim sąsiedztwie Pawilonu ZODIAK. Organizatorzy zapraszają na warsztaty, wykłady i prelekcje.