Aktualności

STUDENCKI KONKURS PROJEKTÓW SEMESTRALNYCH 2018-2019 Projekt Konserwatorski Wieloskalowy

21 stycznia 2019 r. poznaliśmy laureatów studenckich konkursów na najlepsze projekty semestralne dla Konstancina-Jeziorny, Płońska i Sochaczewa.

Nagroda dla absolwentki WAPW za dyplom o tematyce sakralnej

Serdecznie gratulujemy Kamili Harunowicz, absolwentce WAPW, za nagrodę w konkursie "2018 Faith & Form/Interfaith Design Awards Program". Praca pod tytułem "Kaplica z centrum kontemplacyjno – rekolekcyjnym. Semantyka w przestrzeniach świętych w kontekście badań nad architekturą sakralną." została wykonana pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej.

Nagroda w konkursie Archi-World Academy Awards dla Absolwenta WAPW - Przemysława Chimczaka

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym w konkursie organizowanym przez Archi-World Academy Awards. Wśród nagrodzonych znalazł się Przemysław Chimczak - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej!

Najnowsze Koncepcje Architektury - wystawa prac

Formuła przedmiotu zakłada autorskie i eksperymentalne studia nad najnowszymi aspektami architektury i otoczenia człowieka. Metodyka prowadzenia zajęć uległa rozszerzeniu o bezpośrednie zaangażowanie uczestników w proces edukacyjny poprzez wspólne działania i przedsięwzięcia ukierunkowane na współpracę, realizację zadań warsztatowych, konfrontacje pomysłów między zespołami - wreszcie efekt, który prezentuje autorską wypowiedź o podjętym temacie - bez ograniczenia środków i metod prezentacji.

Architektura Współczesna - wystawa prac studentów WAPW

Studia nad architekturą współczesną realizowane są co roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, w ramach kursu prowadzonego na 5 semestrze studiów I stopnia. Jego idea zakłada analizę czołowych przykładów architektury nowoczesnej i najnowszej dla lepszego poznania założeń, nowych środków, współczesnych dążeń oraz intencji twórców. Efekty pracy studentów, według nowego programu kursu, prezentujemy w tym roku po raz pierwszy na otwartej wystawie zorganizowanej w galerii na parterze gmachu WAPW przy ul. Koszykowej 55.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Michał Pierzchalski

31 stycznia 2019 r. godz. 12:00, audytorium im. Karola Jankowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Maksymilian Stec

5 lutego 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Karola Jankowskiego

Serdecznie gratulujemy nagrody prof. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz wraz z zespołem autorskim w Konkursie o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju

Serdecznie gratulujemy otrzymania wyróżnienia osiągnięcia pn. „Budynek biurowo-usługowo-handlowy Q22” Pani prof. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz wraz z zespołem autorskim w Konkursie o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Zmiana planu zajęć od 14 stycznia

Szanowni Państwo,

w związku z budową windy, 
od dnia 14.01.2019r. sala nr 111 zostaje wyłączona z zajęć.
Zajęcia z tej sali na ostatnie dwa tygodnie semestru zostaną przeniesione do innych sal (dopiero od 14 stycznia).

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr Zuzanna Bogucka

19 lutego 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Harmonogram wystaw projektów w najbliższym tygodniu

W nowym roku czas wrócić do pracy! Prezentujemy harmonogram wystaw na najbliższy tydzień. Już jutro rusza wystawa projektów studenckich z Osadnictwa Wiejskiego. Zapraszamy!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Eliza Maciejewska

22 stycznia 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Karola Jankowskiego

Zmiany w planie zajęć w styczniu

W związku z budową windy w pierwszych tygodniach stycznia w planie zajęć zajdą drobne zmiany,
sala nr 19 zostaje wyłączona z zajęć od dnia 1.01.2019r.,
sala nr 111 zostanie wyłączona z zajęć od dnia 12.01.2019r.
Zajęcia z tych sal zostaną przeniesione do innych pomieszczeń.

Nagroda dla naszego pracownika w konkursie BGKN

Chcielibyśmy poinformować, że pracownik Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej Wojciech Kotecki wraz ze swoją pracownią BBGK Architekci zwyciężył w konkursie BGKN na opracowanie systemu prefabrykowanej zabudowy mieszkaniowej.

Środa 2 stycznia według planu poniedziałkowego!

Uwaga! Zajęcia w środę 2 stycznia odbędą się według planu poniedziałkowego!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Marcin Goncikowski

8 stycznia 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Karola Jankowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr Iga Grześkow

15 stycznia 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Karola Jankowskiego

Wyróżniająca ocena programowa PKA dla kierunku "Architektura" prowadzonym na WAPW

Z przyjemnością informujemy, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej przyznało najwyższą, wyróżniającą ocenę programową dla kierunku "Architektura" prowadzonym na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Harmonogram wystaw projektów w najbliższym tygodniu

Święta już nadchodzą, ale przed przerwą na naszym wydziale pojawią się pierwsze wystawy projektów. Przedstawiamy szczegółowy harmonogram wystaw projektów 18–21 grudnia 2018:

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym w konkursie "Przestrzeń wspólna jest wartością"

1 grudnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Przestrzeń wspólna jest wartością. Nagroda NIAiU dla najlepszych prac magisterskich”. Wśród nagrodzonych prac znalazł się także projekt magisterski obroniony na naszym Wydziale Architektury!

Budżet Partycypacyjny PW z przedłużonym terminem składania projektów

Przedłużamy termin składania projektów do 15 stycznia 2019 r. Politechnika Warszawska to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wykształcenie. To również centrum wspierania ambitnych i kreatywnych osób. To właśnie dla nich nasza Uczelnia uruchomiła Budżet Partycypacyjny Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy na wykład "Współpraca inżynierów i architektów w projektowaniu mostów"

Katedra Projektowania Konstrukcji, Budownictwa i Infrastruktury Technicznej zaprasza na wykład światowej sławy projektanta mostów prof. dr. hab. inż. Jana Biliszczuka pt. "Współpraca inżynierów i architektów w projektowaniu mostów" w dniu 5.12.2018 w godz. 12.14-14.00, sala 101. 

Informacja o godzinie dziekańskiej

W związku z Wydziałowym Spotkaniem Wigilijnym Pan Dziekan dr hab. inż. arch. Jan Słyk, prof. PW, ustanowił w dniu 18 grudnia 2018 r. między godziną 14:00 a 15:00 godzinę dziekańską dla odbywających się  w tym czasie zajęć dydaktycznych.

Zaproszenie na spotkanie informacyjne dla pracowników dotyczące prac remontowych na WAPW

Władze Wydziału zapraszają pracowników Wydziału na spotkanie informacyjne w związku z prowadzonymi pracami remontowymi na WAPW. Spotkanie odbędzie się w dniu 07 grudnia 2018 r. (piątek), o godzinie 14.30, w Audytorium 101. 

Zapraszamy na kolejny wykład - Florian Urban z the Mackintosh School of Architecture, Glasgow School of Art już w czwartek!

Czym są i jaki jest charakter "nowych kamienic" w miastach zachodniej Europy? O tym opowie Florian Urban w ten czwartek o 15.15 podczas wykładu pod tytułem "The New Tenement".