Aktualności

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę "Arkadius. Moda, która stała się sztuką"

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę "Arkadius. Moda, która stała się sztuką" wydanej przez Wydawnictwo Arkady. Autorem jest doktorant naszego Wydziału Dominik Zieliński.

Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców

W dniu 1 grudnia ruszył 17. nabór wniosków o stypendium Ministra EiN dla wybitnych młodych naukowców. Informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium naukowe, przeznaczone dla młodych naukowców (WMN), którzy posiadają wybitne osiągnięcia.

Konkurs na artykuł naukowy "Debiut naukowy 2022"

Zapraszamy do konkursu na innowacyjny artykuł naukowy, projekt,  pt.: „Debiut naukowy 2022” – „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ a EUROPEJSKI ZIELONY ŁAD”.

Finałowa Gala Mies+ WAPW - Konkurs na Najbardziej Pociągającą Ideę Projektową!

Serdecznie zapraszamy w piątek o 18:00 na finałową galę Mies+ WAPW - Konkurs na Najbardziej Pociągającą Ideę Projektową! Odbędzie się ona w formie streamu live.

Gratulacje dla nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie na najlepsze prace dyplomowe „Drewno w Architekturze”, edycja 2021

25 listopada br. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą magisterską pracę dyplomową „Drewno w Architekturze”. Uroczystości towarzyszyło otwarcie wystawy pokonkursowej. Idea przyświecająca konkursowi to upowszechnianie wiedzy na temat wartości i wyjątkowości drewnianej architektury.

Laureaci konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

Komisja Konkursowa, która pracowała w dniach 15-22 listopada 2021 r. rozstrzygnęła Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków i ZG Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie, dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa - edycja 2021. Wśród laureatów znaleźli się absolwenci naszego Wydziału.

Szczepienia przeciwko COVID-19

Można już rejestrować się na kolejną turę szczepień przeciw COVID-19 szczepionką Pfizer w zorganizowanym dla środowiska akademickiego PW stacjonarnym punkcie szczepień.termin szczepień:  piątek-sobota ( 03 i 04.12.2021 )

Specjalność A1: Architektura idei – spotkanie informacyjne oraz zapisy.

Zakład Projektowania i Teorii Architektury zaprasza na spotkanie informacyjne specjalności A1 „Architektura idei”. Spotkanie odbędzie się w piątek 3 grudnia w godzinach 15-16 na Teams.

Specjalność A3 – ARCHITEKTURA TECHNOLOGII I STRUKTURY – KONTEKSTU I ZNACZENIA

W imieniu prof. Anny Marii Wierzbickiej i całego zespołu prowadzących zapraszamy na prezentację specjalności. Ze względu na zmianę nazwy specjalności - A3 z „Architektura Technologii i Struktury” na A3 – „Architektura Kontekstu i Znaczenia” oraz zawartość merytoryczną programu zachęcamy do wzięcia udziału w prezentacji.

Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej.

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej. Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych. Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

 

Gratulacje dla zespołu studentów za otrzymanie wyróżnienia w międzynarodowym konkursie Tree house 2021

Wyróżniony został zespół studentów: Anna Piątek (Politechnika Śląska), Piotr Gajdka (Politechnika Śląska) i Mikołaj Kociołek (Politechnika Warszawska).

Bieg o Puchar Rektora PW

W imieniu Komisji Sportu i Turystyki Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej zapraszamy wszystkich pracowników dydaktycznych i administracyjnych Wydziału do wzięcia udziału w XV Biegu o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej 2021. Bieg odbędzie się w sobotę, 27 listopada 2021 r., o godzinie 10:00 na Stadionie Syrenka w Warszawie.

Absolwenci naszego Wydziału nagrodzeni w konkursie Nagrody Roku Oddziału Warszawskiego SARP

W dniu 16 listopada 2021 w Sali Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Roku Oddziału Warszawskiego SARP przyznawanej absolwentom uczelni architektonicznych za najlepsze prace dyplomowe.
Prezentacje kandydatów do Nagrody odbyły się 25 października 2021 roku w siedzibie OW SARP.

Prezentacja specjalności AiU1 "Miasto jako miejsce rozwoju"

Prezentacja odbędzie się w tym tygodniu w środę (24.11) godz. 16.15 oraz w następnym tygodniu również w środę o tej samej godzinie za pośrednictwem platformy MS Teams.

Prezentacja specjalności DA – Dziedzictwo Architektoniczne "Projektowanie w środowisku kulturowym"

Prezentacja odbędzie się we wtorek (30.11) godz. 19.15 za pośrednictwem platformy MS Teams. Dyżur informacyjny: 3.12.2021 godz. 18.15-19.00

Zapraszamy na prezentacje specjalności

Zapraszamy do udziału w prezentacjach specjalności. W kolejnych dniach pojawią się szczegółowe informacje o terminach wszystkich prezentacji oraz sposobu dołączania do spotkań. 

Prezentacja specjalności AiU2 "Miasto jako miejsce do życia"

Prezentacja odbędzie się w czwartek (25.11) godz. 17.15 za pośrednictwem platformy MS Teams. W imieniu Prof. Krystyny Solarek zapraszamy studentów I roku studiów magisterskich, na prezentację specjalności AiU2 "Miasto jako miejsce do życia". Będą mogli Państwo zobaczyć co robimy w ramach seminariów i projektów, kogo zapraszamy na wykłady, a przede wszystkim, poznać nasz zespół i zapytać o wszystko, czego jeszcze o nas nie wiecie.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej dołączył do PLGBC

W tym miesiącu nasz Wydział dołączył do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). To początek współpracy poświęconej edukacji i poszerzaniu świadomości na temat projektowania odpowiedzialnego, zrównoważonego i ekologicznego.

"Pawilon Polski na EXPO 2020/2015/2010 - wykład i debata.

Zapraszamy na spotkanie wokół tematyki polskich pawilonów na EXPO, które odbędzie się 16 listopada w Sali Rzeźby, na Wydziale Architektury PW. Otwarcie Światowej Wystawy w Dubaju jest pretekstem do oddania głosu absolwentom WAPW, którzy współtworzyli projekty polskich pawilonów zarówno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i Mediolanie oraz Szanghaju. Dyskusję przedstawicieli warszawskich pracowni - WXCA, 2PM i WWAA poprzedzi relacja z procesu powstawania tegorocznej wystawy.

Zapraszamy do udziału w warsztatach S.O.S City 2050

Zapraszamy do udziału w warsztatach S.O.S City 2050 na temat adaptacji miast do zmian klimatycznych i neutralności klimatycznej. Warsztaty organizowane są przez  Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z Kołem Naukowym Architektury Kryzysu Klimatycznego - KNAKK WA PW.

Gratulacje dla absolwentki naszego Wydziału - I nagroda w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Narodowy Instytut Dziedzictwa rozstrzygnął konkurs na najlepsze prace dyplomowe dotyczące współczesnej roli dziedzictwa kulturowego pn. ,,Dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy”. Wśród nagrodzonych znalazła się absolwentka naszego Wydziału Iwona Krawiec (za pracę: Adaptacja wieży artyleryjskiej (Fortu Malakoff) w Twierdzy Głogów na centrum szkoleniowe z bazą noclegową dla somelierów i wytwórców win oraz wyrobów winiarskich)

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr Małgorzata Michalska-Nakonieczna

23 listopada 2021 r. godz. 16:05, posiedzenie w trybie zdalnym

Zapraszamy do zapoznania się z efektami pracy studentów Szkoły SAS

W 2021 roku Szkoła SAS ruszyła z serią spacerów miejskich przygotowanych wraz ze studentkami i studentami Architektury Politechniki Warszawskiej. Prace nadzorowały Aleksandra Litorowicz i Martyna Obarska. Pomysł był prosty – finał edycji SZKOŁY SAS miał być konkretny. Dlatego studenci podzieleni na grupy szykowali swój własny pomysł na spacer (wirtualny lub realny) osnuty wokół tematu troski w architekturze.

Specjalna nagroda dla naszych studentek w międzynarodowym konkursie

 Alicja Bakalarska, Julia Ciężar i Matylda Wolska

Alicja Bakalarska, Julia Ciężar i Matylda Wolska z naszego Wydziału otrzymały BB Green Award w konkursie Modular Home Design Challenge 2021 organizowanym przez platformę Bee Breeders. Projekt został doceniony za zastosowanie zielonych i ekologicznych materiałów.

Czwartek za środę

WAŻNA INFORMACJA - "czwartek za środę"  - W semestrze zimowym: 10.11.2021 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w czwartek