Aktualności

Najnowsze tendencje w architekturze - wystawa prac studenckich

W imieniu dr inż. arch. Macieja Czarneckiego z Zakładu Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac studentów IV roku jednolitych studiów magisterskich z przedmiotu „Najnowsze tendencje w architekturze”. Wystawa odbywa się w dniach 13-20 listopada w holu na I piętrze przy auli 101.

Wyróżnienie I Stopnia w kategorii prac inżynierskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP: Zofia Jemioło - „Kaplica przy Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Tworkach”

Prezentujemy pracę inżynierską Zofii Jemioło, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Wierzbickiej, prof. PW, która zdobyła Wyróżnienie I Stopnia w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac inżynierskich. 

Pełny tytuł pracy: „Kaplica przy Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach”

Wyróżnienie w kategorii prac magisterskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP: Weronika Majchrowicz - „Funkcje detalu we współczesnej Architekturze"

Prezentujemy pracę inżynierską Weroniki Majchrowicz, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jana Słyka, która zdobyła wyróżnienie w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac magisterskich. 

Pełny tytuł pracy: „Funkcje detalu we współczesnej Architekturze. Projekt domu mieszkalnego w strefie podmiejskiej"

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Karolina Dąbrowska-Żółtak

21 listopada 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

jaki KAMPUS.PW - wystawa i seminarium na święto Politechniki Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy na wystawę i seminarium towarzyszące obchodom Święta Politechniki Warszawskiej pt. "jaki.KAMPUS.PW". Wydarzenie odbędzie się 15 listopada 2023 o godzinie 14:00 w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.

Wykład pt. "City Branding and Architecture: The restoration of Pirelli Skyscraper in Milan” - prowadzenie Giovanni Multari

Zapraszamy na wykład pt. „City Branding and Architecture: The restoration of Pirelli Skyscraper in Milan”, który wygłosi Giovanni Multari, włoski architekt i wykładowca na Wydziale Architektury Uniwersytetu Federico II w Neapolu. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada 2023 roku w godz. 18:00-19:00 w sali 103 na Wydziale Architektury PW.

Nagroda Główna w kategorii prac inżynierskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP: Laura Korach - „Plomba miejska przy Placu Zbawiciela w Warszawie. Pawilon inicjatyw społecznych”

Prezentujemy pracę inżynierską Laury Korach, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem mgr inż. arch. Pawła Grodzickiego, która zdobyła nagrodę główną w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac inżynierskich. 

Pełny tytuł pracy: „Plomba miejska przy Placu Zbawiciela w Warszawie. Pawilon inicjatyw społecznych”

Zajęcia sportowe dla Pracowników PW

Informujemy, że pracownicy PW mogą uczestniczyć w porannych zajęciach pływania (w tym nauki pływania)  i „zdrowego ciała” oraz w popołudniowych treningach z siatkówki i tai chi. Zapraszamy do zapisów.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Katarzyna Jasińska

14 listopada 2023 r. godz. 15:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wyróżnienie w konkursie NIAiU "Przestrzeń wspólna jest wartością": Inez Wawszczyk - "Redefinicja sposobu funkcjonowania miast modernistycznych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – przykład Tychów"

Prezentujemy pracę magisterską Inez Wawszczyk, obronioną na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Mediolańskiej, której jednym ze współpromotorów był pracownik naszego wydziału, mgr inż. arch. Michał Purski. Praca ta zdobyła wyróżnienie w corocznym konkursie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki pt. "Przestrzeń wspólna jest wartością" w kategorii Praca Projektowa. 

Pełny tytuł pracy: 'Redefinicja sposobu funkcjonowania miast modernistycznych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – przykład Tychów"

Nagroda Główna w konkursie NIAiU "Przestrzeń wspólna jest wartością": Martyna Kędrzyńska - "PGR 2.0. Dziedzictwo idei kolektywizacji rolnictwa."

Prezentujemy pracę magisterską Martyny Kędrzyńskiej, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Krystyny Solarek, która zdobyła nagrodę główną w corocznym konkursie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki pt. "Przestrzeń wspólna jest wartością" w kategorii Praca Projektowa. 

Pełny tytuł pracy: „PGR 2.0. Dziedzictwo idei kolektywizacji rolnictwa. Rewitalizacja miejscowości po Państwowych Gospodarstwach Rolnych w gminie Chojna”

Pożegnanie Krzysztofa Kakowskiego

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 października 2023 roku zmarł wybitny inżynier, konstruktor, projektant i ekspert w dziedzinie budownictwa - mgr inż. arch. Krzysztof Kakowski

Dyskusja pt. "Architect vs Machine. Artificial Intelligence for Architects" - prowadzenie prof. Laurent Lescop

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Laurentem Lescopem z École supérieure d’architecture de Nantes. Nasz gość poprowadzi dyskusję na temat: "Architect vs Machine. Artificial Intelligence for Architects". Wydarzenie odbędzie się 30 października 2023 r. o godz. 17.15 w sali 103 gmachu Wydziału Architektury PW. 

WAŻNA INFORMACJA -"Zajęcia poniedziałkowe odbędą się w czwartek"

Przekazujemy WAŻNĄ INFORMACJĘ - "Zajęcia poniedziałkowe odbędą się w czwartek". 

 "3. W semestrze zimowym, w dniu 26 października 2023 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek." – zgodnie z §1 ust. 3 Zarządzenia nr 28/2023 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 30 maja 2023 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2023/2024.

Piotr Bujnowski został prezesem nowego zarządu OW SARP!

Miło nam poinformować, że prowadzący zajęcia na naszym wydziale mgr inż. arch. Piotr Bujnowski został wybrany prezesem zarządu Oddziału Warszawskiego SARP w kadencji 2023-2027! Do nowego zarządu wybrano również m.in. dr inż. arch. Annę Tofiluk i dr inż. arch. Pawła Trębacza pracujących na WAPW.  Serdecznie gratulujemy!

Wyróżnienie Drugiego Stopnia w konkursie na Dyplom Roku SARP: Marek Martynowicz - "Renesans małomiejskości"

Prezentujemy pracę magisterską Marka Martynowicza, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jana Słyka, która zdobyła Wyróżnienie Drugiego Stopnia w Dorocznej Nagrodzie SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” w edycji 2023 roku. 

Pełny tytuł pracy: „Renesans małomiejskości; perspektywy zamieszkiwania i pracy społeczeństwa twórców. Projekt przekształcenia kwartałów zabudowy Bystrzycy Kłodzkiej”  

Wyróżnienie Pierwszego Stopnia w konkursie na Dyplom Roku SARP: Nina Kamińska - "Problematyka zanieczyszczenia światłem w przestrzeni wybudowanej"

Prezentujemy Pracę magisterską Niny Kamińskiej, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz i dr inż. arch. Anny Lorens, która zdobyła Wyróżnienie Pierwszego Stopnia w Dorocznej Nagrodzie SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” w edycji 2023 roku.

Pełni tytuł pracy: „Problematyka zanieczyszczenia światłem w przestrzeni wybudowanej - light pollution. Projekt ośrodka badawczego z obserwatorium astronomicznym i centrum edukacyjnym w Wysokiej Wsi"

Dyplom Roku SARP 2023: Ewelina Szeląg - „Architektura jako Nośnik Emocji w Miejscach Pamięci. Muzeum na Westerplatte”

Prezentujemy pracę magisterską Eweliny Szeląg, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem dr inż. arch. Łukasza Piątka, która zdobyła główną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” w edycji 2023 roku.

Pełny tytuł pracy: „Architektura jako Nośnik Emocji w Miejscach Pamięci. Muzeum na Westerplatte”

Relacja z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024

W dniu 2 października 2023 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na naszym Wydziale. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i podsumowania uroczystości. 

Stypendium pod choinkę 2023 (przedłużony termin)

To wyjątkowe wyróżnienie dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, którzy osiągają sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne, inne), uczestniczą w projektach i wydarzeniach promujących naszą Uczelnię, popularyzują naukę, angażują się w akcje społeczne i działalność charytatywną. W ten sposób chcemy docenić wkład tych osób w budowanie wizerunku PW.

Termin składania zgłoszeń został przedłużony do 12 listopada.

Spotkanie informacyjne studentów I roku z władzami wydziału

Zapraszamy wszystkie studentki i studentów I roku na spotkanie informacyjne z władzami naszego wydziału, które odbędzie się już w najbliższy wtorek, 10 października o 14:15 w sali 103 gmachu WAPW.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Anna Jachimowicz

17 października 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wybory do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk

Przypominamy o trwającym procesie rejestracji w związku z wyborami do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk, które odbywają się przy pomocy elektronicznego systemu wyborczego Polskiej Akademii Nauk. Zgodnie z harmonogramem rejestracja osób uprawnionych do głosowania zakończy się 6 października 2023 r. 

Wykłady gościnne wykładowców szwajcarskiego ETH

Zapraszamy na wykłady Barbary Buser i dr Petera Richnera ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii (ETH) w Zurychu, które odbędą się już 4 października 2023 roku w godzinach 15:15-17:00 na naszym wydziale.

STARTER PW – Poradnik dla nowych studentów

Nowy na Politechnice Warszawskiej? 

Nie wiesz, jak ogarnąć pierwsze dni studiów? 

Nic dziwnego – Politechnika to duża społeczność.

Zajrzyj do przygotowanego przez nas, interaktywnego poradnika dla nowych studentów. Poznasz uczelnię, Twoje prawa i obowiązki, oraz nauczysz się korzystać z naszych systemów informatycznych.