Aktualności

Obiekt Niemożliwy - Przemo Łukasik

W ten wtorek, 21 maja na naszym Wydziale odbędzie się wykład: Przemo Łukasik opowie o Obiekcie Niemożliwym w Bytomiu.

Jego projekt, pod nazwą Latarnia, polegać będzie na oświetleniu jednej z wież elektrociepłowni Szombierki. W interpretacji architekta włączenie sygnału świetlnego stanowić ma symboliczny apel o ochronę postindustrialnego dziedzictwa Bytomia. 

Studenci i absolwenci WAPW nagrodzeni w konkursie "Dyplom Roku OW SARP"

Zdjęcie: OW SARP

 

Serdecznie gratulujemy studentom WAPW nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie "Dyplom Roku OW SARP"!

Wystawy w tygodniu 13-19 maja - projekt urbanistyczny

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy projektu urbanistycznego - polityka przestrzenna - przedstawiającej projekty wykonane przez studentów 2 semestru studiów magisterskich.

Nie zastaw się, a wystaw się - relacja z warsztatów

11 kwietnia na naszym wydziale miało miejsce wydarzenie "Nie zastaw się, a wystaw się - porozmawiajmy o oddaniach na WAPW". Podczas warsztatów studenci razem z prowadzącymi zajęcia zastanaiali się jak mogłyby wyglądać wystawy i prezentacje projektów w przyszłości.

Wystawa powarsztatowa

We wtorek 7 maja 2019 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbyło się otwarcie wystawy powarsztatowej, którą otworzyli prezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski i dziekan WA PW prof. Jan Słyk. Przez poprzedni tydzień studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z studentami z Architecture Association z Londynu, próbowali zmierzyć się z wyzwaniami urbanistycznymi warszawskiego Mokotowa.

Harmonogram wystaw maj-czerwiec

Powoli zbliża się czas oddań. Prezentujemy harmonogram wystaw projektów w najbliższych dwóch miesiącach.

Otwarcie wystawy po-warsztatowej

Zapraszamy na otwarcie wystawy po-warsztatowej, którą otworzą prezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski i dziekan WA PW prof. Jan Słyk. Przez ostatni tydzień studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z studentami z Architecture Association z Londynu, próbują zmierzyć się z wyzwaniami urbanistycznymi warszawskiego Mokotowa. Rezultaty międzynarodowych warsztatów będą przedstawione w formie wystawy.

Zapraszamy na wykład "Designing Partnership" prof. Lawrence Barth'a

Zapraszamy na wykład "Designing Partnership" prof. Lawrence Barth'a z Architectural Association School of Architecture, Londyn.Wykład w języku angielskim, audytorium 103, pierwsze piętro budynku WAPW, Koszykowa 55.

Gratulujemy nagrodzonym w konkursie 120 hours!

W tym roku konkurs 120 hours znowu okazał się szczęśliwy dla naszych studentów. 3. miejsce zajęli studenci WAPW: Natalia Ciastoń, Barbara Płonczyńska oraz Tomasz Hryciuk! Gratulujemy!

Wyniki drugiego etapu Dyplomu Roku SARP 2019

Sąd Konkursowy Dorocznej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich im. Zbyszka Zawistowskiego - Dyplom Roku 2019 za najlepszy projekt dyplomowy absolwenta, który uzyskał w 2018 roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta wyłonił 25 prac dyplomowych, które będą oceniane w trzecim etapie konkursu.

Zapraszamy do udziału w warsztatach SSAB/Ruukki Polska

Warsztaty składają się z dwóch części i odbędą się w Żyrardowie. Podczas warsztatów będzie możliowść dowiedzieć się szczegółów o materiałach firmy RUUKKI, m. in. o bardzo popularnej stali Cor-Ten ®.

We wtorek zajęcia odbywają się zgodnie z planem piątkowym

30.04.2019 (wtorek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.

Zapraszamy do udziału w warsztatach Mood for Wood

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów. Od 19 do 29 lipca w Poznaniu odbędzie się piąta jubileuszowa edycja projektu w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Kolektyw 1a. Dotychczas odbyły się 4 międzynarodowe edycje projektu w których uczestniczyło ponad 200 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. 

O architekturze: Wykład Gideon Maasland z pracowni MVRDV

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze".
Naszym gościem będzie Gideon Maasland partner pracowni MVRDV - jednej z największych holenderskich pracowni architektonicznych. 

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Pietrzak

7 maja 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Międzynarodowe warsztaty projektowe z Architectural Association School of Architecture – Londyn

Wydział Architektury PW oraz AA School of Architecture we współpracy z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy zapraszają na studenckie warsztaty projektowe. Warsztaty projektowe mają na celu przybliżenie studentom możliwości zastosowania rozwiązań projektowych zgodnych ze współczesnymi trendami w rozwoju miast oraz wzbogacenie wiedzy i umiejętności dzięki wspólnej pracy ze studentami i profesorami jednej z najlepszych europejskich uczelni architektonicznych.

RIBA Norman Foster Scholarship

RIBA - Królewski Instytut Architektów Brytyjskich oraz Norman Foster zapraszają do udziału w konkursie stypendialnym. Wybrany student otrzyma stypendium naukowe w wysokości 7000 funtów.

Prace dyplomowe stworzone na WAPW nagrodzone w konkursie budowlanym Ministra Inwestycji i Rozwoju

Na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Budma w Poznaniu wręczono trzy wyróżnienia absolwentom WAPW.

Design cyfrowy w miastach przyszłości

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie zapraszają na wykład: DESIGN DIGITALE NELLE CITTÀ DEL FUTURO - Design cyfrowy w miastach przyszłości

Wystawa Najciekawszych Dyplomów

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na wernisaż Wystawy Najciekawszych Dyplomów i uroczystość wręczenia Nagrody Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej im. Haliny Krzemiński za najlepszy dyplom inżynierski 

Wystawa projektów - dyplomy magisterskie

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy projektów - dyplomów magisterskich.

Gratulujemy studentom WAPW sukcesów w międzynarodowym konkursie!

Gratulujemy studentom WAPW sukcesów w konkursie Kid's Factory organizowanym przez Young Architects Competitions.

Wśród wyróżnionych prac znalazły się dwa projekty przygotowane przez zespoły złożone ze studentów WAPW.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr Magdalena Drouet

14 marca 2019 r. godz. 16:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Anna Cudny

19 marca 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Absolwentka WAPW wśród wyróżnionych w konkursie miesięcznika Architektura Murator

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym projektom w konkursie na najlepsze projekty studenckie organizowanym przez miesięcznik Architektura Murator !
Wśród wyróżnionych prac znalazł się projekt "Treementery jako alternatywny sposób pochówku" Soni Molendy, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, przygotowany pod opieką prof. dr hab. inż. architekt Ewa Kuryłowicz