Aktualności

[AKTUALIZACJA] Specjalność A3 Architektura Technologii i Struktury - Kontekstu zaprasza na prezentację w poniedziałek 4 grudnia

Specjalność A3 Architektura Technologii i Struktury - Kontekstu, prowadzona pod kierunkiem prof. arch. Anny Marii Wierzbickiej, składa się z zgodnych elementów, które mają na celu rozwijanie umiejętności w dziedzinie architektury. Zajęcia trwają przez dwa semestry, w każdym z nich odbywają się projekty, seminaria i wykłady. Często organizowane są również warsztaty i wyjazdy studialne. 

[AKTUALIZACJA] Informujemy, że kod dostępu do Teams, na którym chętni na te specjalność mają zrobić folder ze swoim imieniem i nazwiskiem, a następnie wgrać portfolio + opcjonalnie CV to: famktyt

Zgłoszenia można wgrywać do 10.12.2023 do godziny 24:00

Specjalność AI - prezentacja i harmonogram zapisów

W imieniu prowadzących specjalność AI - Architektura informacyjna zapraszamy osoby studiujące na pierwszym roku studiów magisterskich na prezentację specjalności, która odbędzie się 4 grudnia o godzinie 15:00

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Marcin Strzała

12 grudnia 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Msza w intencji Ś.P. Profesora Stefana Bryły

W imieniu rodziny Profesora Stefana Bryły informujemy, że 2 grudnia 2023 roku (sobota) o godzinie 18.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie odbędzie się msza w intencji Profesora.

Pracownia Karola Żurawskiego wygrała konkurs na Aulę Miejską w Rzeszowie!

I miejsce w konkursie organizowanym na Aulę Miejską w Rzeszowie przez SARP Oddział Rzeszów i Gminę Miasto Rzeszów zdobyła pracownia prowadzącego zajęcia na naszym wydziale Karola Żurawskiego! Zespół autorski: Szymon Chwazik (absolwent WAPW), Michał Teodorczyk (student WAPW), Karol Żurawski (nauczyciel WAPW). Serdeczne gratulacje!

Pracownia Piotra Bujnowskiego otrzymała wyróżnienie w konkursie na pawilon Muzeum Archeologicznego w Biskupinie!

Wyróżnienie w konkursie na opracowanie koncepcji pawilonu ekspozycyjnego oraz założeń wystawy stałej Muzeum Archeologicznego w Biskupinie zdobyła również pracownia prowadzącego zajęcia na naszym Wydziale Piotra Bujnowskiego - Bujnowski Architekci. Zespół autorski: Aleksandra Adamska (studentka WAPW), Sandra Namyślak (studentka WAPW), Szymon Pałczyński (student WAPW), Ewa Grządka (absolwentka WAPW), Maciej Koczocik (nauczyciel WAPW), Piotr Bujnowski (nauczyciel WAPW). Serdeczne gratulacje dla całego zespołu!

Pracownia Karola Żurawskiego zajęła II miejsce w konkursie na pawilon Muzeum Archeologicznego w Biskupinie!

Prezentujmy projekt pracowni prowadzącego zajęcia na naszym wydziale Karola Żurawskiego, który został nagrodzony II miejscem w konkursie na opracowanie koncepcji pawilonu ekspozycyjnego oraz założeń wystawy stałej Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Zespół autorski: Szymon Chwazik (absolwent WAPW),  Michał Teodorczyk  (student WAPW), Karol Żurawski (nauczyciel WAPW). Gratulujemy!

Warsztaty z udziałem dzieci w wieku wczesnoszkolnym na WAPW

Spotkania z młodymi ludźmi zawsze nas inspirują - tych zapamiętamy szczególnie serdecznie. Dziękujemy Modelowa Szkoła Podstawowa za odwiedziny i owocną współpracę. Stworzyliśmy modelowe miasto pełne zieleni, atrakcji i fajnych miejsc. Otworzyliśmy ścieżkę międzypokoleniowej wymiany pomysłów. Spotkanie zorganizowały dr inż. arch. Ewelina Gawell i dr hab. inż. arch. Karolina Tulkowska prof. PW z Zakładu Architektury Środowiska Zamieszkania

Badania architektoniczne kościoła pw. św. Ducha w Wilnie z udziałem studentów i pracowników WAPW

Studentki i studenci studiów magisterskich ze specjalności Dziedzictwo Architektoniczne z naszego wydziału uczestniczyli pod okiem naszych prowadzących w badaniach architektonicznych kościoła pw. św. Ducha w Wilnie, w ramach programu własnego Instytutu Polonika „POLSKIE DZIEDZICTWO KULTUROWE ZA GRANICĄ – WOLONTARIAT. Edycja 2023”

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Maria Arno

5 grudnia 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wyróżnienie II Stopnia w kategorii prac inżynierskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP - Gustaw Dziewięcki: „Ośrodek wsparcia dla osób z autyzmem w Ząbkach”

Prezentujemy pracę inżynierską Gustawa Dziewięckiego, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jana Słykaktóra zdobyła Wyróżnienie II Stopnia w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac inżynierskich. 

Pełny tytuł pracy: „Ośrodek wsparcia dla osób z autyzmem w Ząbkach"

Najnowsze tendencje w architekturze - wystawa prac studenckich

W imieniu dr inż. arch. Macieja Czarneckiego z Zakładu Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac studentów IV roku jednolitych studiów magisterskich z przedmiotu „Najnowsze tendencje w architekturze”. Wystawa odbywa się w dniach 13-20 listopada w holu na I piętrze przy auli 101.

Wyróżnienie I Stopnia w kategorii prac inżynierskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP: Zofia Jemioło - „Kaplica przy Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Tworkach”

Prezentujemy pracę inżynierską Zofii Jemioło, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Wierzbickiej, prof. PW, która zdobyła Wyróżnienie I Stopnia w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac inżynierskich. 

Pełny tytuł pracy: „Kaplica przy Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach”

Wyróżnienie w kategorii prac magisterskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP: Weronika Majchrowicz - „Funkcje detalu we współczesnej Architekturze"

Prezentujemy pracę inżynierską Weroniki Majchrowicz, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jana Słyka, która zdobyła wyróżnienie w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac magisterskich. 

Pełny tytuł pracy: „Funkcje detalu we współczesnej Architekturze. Projekt domu mieszkalnego w strefie podmiejskiej"

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Karolina Dąbrowska-Żółtak

21 listopada 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

jaki KAMPUS.PW - wystawa i seminarium na święto Politechniki Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy na wystawę i seminarium towarzyszące obchodom Święta Politechniki Warszawskiej pt. "jaki.KAMPUS.PW". Wydarzenie odbędzie się 15 listopada 2023 o godzinie 14:00 w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.

Wykład pt. "City Branding and Architecture: The restoration of Pirelli Skyscraper in Milan” - prowadzenie Giovanni Multari

Zapraszamy na wykład pt. „City Branding and Architecture: The restoration of Pirelli Skyscraper in Milan”, który wygłosi Giovanni Multari, włoski architekt i wykładowca na Wydziale Architektury Uniwersytetu Federico II w Neapolu. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada 2023 roku w godz. 18:00-19:00 w sali 103 na Wydziale Architektury PW.

Nagroda Główna w kategorii prac inżynierskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP: Laura Korach - „Plomba miejska przy Placu Zbawiciela w Warszawie. Pawilon inicjatyw społecznych”

Prezentujemy pracę inżynierską Laury Korach, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem mgr inż. arch. Pawła Grodzickiego, która zdobyła nagrodę główną w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac inżynierskich. 

Pełny tytuł pracy: „Plomba miejska przy Placu Zbawiciela w Warszawie. Pawilon inicjatyw społecznych”

Zajęcia sportowe dla Pracowników PW

Informujemy, że pracownicy PW mogą uczestniczyć w porannych zajęciach pływania (w tym nauki pływania)  i „zdrowego ciała” oraz w popołudniowych treningach z siatkówki i tai chi. Zapraszamy do zapisów.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Katarzyna Jasińska

14 listopada 2023 r. godz. 15:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wyróżnienie w konkursie NIAiU "Przestrzeń wspólna jest wartością": Inez Wawszczyk - "Redefinicja sposobu funkcjonowania miast modernistycznych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – przykład Tychów"

Prezentujemy pracę magisterską Inez Wawszczyk, obronioną na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Mediolańskiej, której jednym ze współpromotorów był pracownik naszego wydziału, mgr inż. arch. Michał Purski. Praca ta zdobyła wyróżnienie w corocznym konkursie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki pt. "Przestrzeń wspólna jest wartością" w kategorii Praca Projektowa. 

Pełny tytuł pracy: 'Redefinicja sposobu funkcjonowania miast modernistycznych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – przykład Tychów"

Nagroda Główna w konkursie NIAiU "Przestrzeń wspólna jest wartością": Martyna Kędrzyńska - "PGR 2.0. Dziedzictwo idei kolektywizacji rolnictwa."

Prezentujemy pracę magisterską Martyny Kędrzyńskiej, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Krystyny Solarek, która zdobyła nagrodę główną w corocznym konkursie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki pt. "Przestrzeń wspólna jest wartością" w kategorii Praca Projektowa. 

Pełny tytuł pracy: „PGR 2.0. Dziedzictwo idei kolektywizacji rolnictwa. Rewitalizacja miejscowości po Państwowych Gospodarstwach Rolnych w gminie Chojna”

Pożegnanie Krzysztofa Kakowskiego

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 października 2023 roku zmarł wybitny inżynier, konstruktor, projektant i ekspert w dziedzinie budownictwa - mgr inż. arch. Krzysztof Kakowski

Dyskusja pt. "Architect vs Machine. Artificial Intelligence for Architects" - prowadzenie prof. Laurent Lescop

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Laurentem Lescopem z École supérieure d’architecture de Nantes. Nasz gość poprowadzi dyskusję na temat: "Architect vs Machine. Artificial Intelligence for Architects". Wydarzenie odbędzie się 30 października 2023 r. o godz. 17.15 w sali 103 gmachu Wydziału Architektury PW. 

WAŻNA INFORMACJA -"Zajęcia poniedziałkowe odbędą się w czwartek"

Przekazujemy WAŻNĄ INFORMACJĘ - "Zajęcia poniedziałkowe odbędą się w czwartek". 

 "3. W semestrze zimowym, w dniu 26 października 2023 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek." – zgodnie z §1 ust. 3 Zarządzenia nr 28/2023 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 30 maja 2023 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2023/2024.