Aktualności

Wyróżnienie specjalne SARP FR 2022 dla Emilii Czajki

Serdeczne gratulacje dla Emilii Czajki - studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej za otrzymanie nagrody SARP FR 2022 - Wyróżnienie specjalne w formie dyplomu

Kolejna już nagroda dla projektu Sunglider!

Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.

Wyróżnienie dla publikacji "/100. Dyplomy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej"

Napisana przez pracowników WA książka "/100. Dyplomy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej" dostała wyróżnienie w konkursie ACADEMIA 2022 dla najlepszej książki akademickiej i naukowej. Bardzo się cieszymy sukcesem!

Trzecia edycja programu POSTDOC PW

Ruszył nabór do trzeciej edycji konkursu w ramach programu POSTDOC PW, którego celem jest wzmocnienie potencjału badawczego Politechniki Warszawskiej poprzez zatrudnienie nauczycieli akademickich na stanowiskach adiunkta w grupie pracowników badawczych lub pracowników niebędących nauczycielami akademickimi w grupie pracowników naukowo-badawczych lub naukowo-technicznych.

Pożegnanie

Dnia 31 sierpnia zmarł w wieku 71 lat nasz skromny, pogodny i zawsze życzliwy Kolega - mgr inż. arch. Andrzej Malesa, pracujący z nami od 36 lat, nauczający budownictwa oraz ekonomiki i realizacji procesów budowlanych.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Agnieszka Chudzińska

13 września 2022 r. godz. 12:00, Sala Rady Wydziału

Porozumienie Trójstronne - Porgram Mentoringowy dla studentów WAPW

Już w najbliższym roku rusza pierwsza edycja Programu Mentoringowego WAPW. Dzięki współpracy Biura Karier PW, Wydziału Architektury PW oraz Oddziału Warszawskiego SARP, studenci WAPW będą mieli okazję trafić pod mentorskie skrzydła wybitnych warszawskich architektek i architektów. 

Kolejna nagroda dla projektu Sunglider

Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.

Nabór do trzeciej edycji konkursu w ramach programu POSTDOC PW

Ruszył nabór do trzeciej edycji konkursu w ramach programu POSTDOC PW, którego celem jest wzmocnienie potencjału badawczego Politechniki Warszawskiej poprzez zatrudnienie nauczycieli akademickich na stanowiskach adiunkta w grupie pracowników badawczych lub pracowników niebędących nauczycielami akademickimi w grupie pracowników naukowo-badawczych lub naukowo-technicznych.

Uwaga, w związku z remontem, wejście do budynku będzie możliwe jedynie poprzez furtkę od ul. Lwowskiej 12

W związku z rozpoczynającym się w dniu 18.08.2022r. remontem wejścia głównego, wejście do budynku będzie możliwe jedynie poprzez furtkę od ul. Lwowskiej 12. Wejście główne do budynku WAPW od ul. Koszykowej 55 będzie wycofane z eksploatacji aż do odwołania. Przepraszamy Państwa za utrudnienia.

Osada modułowa dla uchodźców - jedyny projekt z Polski!

EIT - European Institute of Innovation and Technology Community New European Bauhaus wybrał do realizacji polski projekt przygotowania koncepcji osady modułowej dla ludności uchodźczej (Modular Refugee Settlement Project – ProModSe), który został opracowany przez zespół pod kierunkiem prof. Anny Marii Wierzbickiej z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej!

NIE_PLACE Atlas nieistniejących placów Warszawy

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją przygotowaną przez studentów pierwszego roku studiów magisterskich Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej na przełomie 2021 i 2022 roku, w ramach przedmiotu Przestrzenie Dziedzictwa, pod okiem mgr inż. arch. Mikołaj Gomółka: Atlas nieistniejących placów Warszawy.

Wyniki konkursu na najlepszy projekt proklimatycznego domu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozstrzygnęło konkurs na najlepszy projekt proklimatycznego domu. Szczególne gratulacje dla Magdaleny Borkowskiej, studentki II roku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej za wyróżnienie nagrodą specjalną!

Zapraszamy do oglądania efektów projektu WODA: W CENTRUM

Udało się! Studenci Specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2 na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, pracując razem z Oddział Warszawski SARP i partnerami, w tym Geberit, wygłosili SWÓJ manifest, zadali SWOJE pytania, pokazali SWÓJ punkt widzenia na temat WODY: W CENTRUM.

Podsumowanie projektu "Woda w centrum" panel dyskusyjny i prezentacja projektu.

Zapraszamy w środę na 18 do Pawilonu Zodiak na autorską prezentację instalacji Wodny Azyl, którą przedstawią studentki i studenci WAPW

Zapraszamy na wydarzenie Wodny Azyl w Centrum!

Zapraszamy na wydarzenie Wodny Azyl w Centrum - już dziś 1 lipca o godzinie 18:00 przed Pawilonem Zodiak w Warszawie!

Otwarcie wystawy Plany na przyszłość LAB

Zapraszamy na otwarcie wystawy Plany na przyszłość LAB - już dziś 1.07 g.18.00 - w Pawilonie Zodiak

Gratulacje dla nagrodzonych w 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

Serdecznie gratulujemy autorom budynków nagrodzonych w 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy! Szczególnie chcemy pogratulować pracownikom naszego Wydziału, którzy byli zaangażowani w projektowanie wyróżnionych budynków.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Tomasz Trzupek

5 lipca 2022 r. godz. 15:05, posiedzenie w formie hybrydowej

Wydział Architektury PW na pierwszym miejscu w Rankingu Kierunków Studiów 2022

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw, Wydział Architektury PW znalazł na pierwszym miejscu w Rankingu Kierunków Technicznych, kierunek Architektura! Politechnika Warszawska zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych!

Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością

Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością to konkurs dla absolwentów różnych kierunków na najlepsze prace magisterskie obronione w latach 2021/2022. Zapraszamy do udziału!

Wystawa "Nowy Europejski Bauhaus- Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy projektów konkursowych opracowanych przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej pt. „Nowy Europejski Bauhaus - Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta”

Znamy laureatów 24. edycji konkursu ,,Projekt Łazienki 2022”

Konkurs ,,Projekt Łazienki 2022” dedykowany studentom i architektom właśnie dobiegł końca. Oficjalne zakończenie konkursu, którego partnerem było Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz ogłoszenie werdyktu jurorów odbyło się 13 czerwca 2022 r. na terenie rezydencji wilanowskiej.

 

Pożegnanie

W dniu 14 czerwca 2022 odszedł nasz drogi Kolega dr inż. Janusz Kotwica, inżynier konstruktor, wieloletni nauczyciel akademicki – adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, któremu liczne pokolenia architektów zawdzięczają umiejętność kształtowania konstrukcji obiektów budowlanych.

Wielka mała premiera „Niezbędnika Szkoły Architektury Społeczności”!

Widzimy się w czwartek, w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, to podsumowanie dwóch lat SAS Szkoła Architektury Społeczności, ale też zaprosiliśmy gościnie i gości, którzy opowiedzą o nieoczywistych ścieżkach bycia architektem/ architektką.