Informacje nadesłane

Konkurs na Projekt Pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie.

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie.

Zapraszamy do konkursu architektoniczno-plastycznego "Kapsuła Czasu"

W imieniu Fundacji „TworzyMY Kraków serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Architektoniczno-Plastycznym „Kapsuła Czasu”.

Schindler Global Award (SGA) 2019

Zapraszamy do udziału w konkursie dla studentów Schindler Global Award (SGA) 2019.

3. Festiwal Architektury i Budownictwa

Zapraszamy do udziału w 3. Festiwalu Architektury i Budownictwa organizowanym przez Eurocee.

Forest Urbanism - warsztaty w Brukseli

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach urbanistycznych w Brukseli: 20th International Landscape Urbanism Design Workshop

Zapraszamy do udziału w warsztatach TAU City Center organizowanych w październiku 2018 roku w Wenecji.

Zapraszamy do udziału w warsztatach TAU City Center organizowanych w październiku 2018 roku w Wenecji. W warsztatach weźmie udział 50 studentów z całego świata.

Sukkot - let's build a tent! Warsztaty architektoniczne

Zapraszamy na kolejne międzynarodowe warsztaty Sukkot- lets built a tent - international design workshop! To druga edycja interdyscyplinarnych warsztatów projektowych z okazji żydowskiego święta Sukkot. Warsztaty odbędą się od 23 do 31 sierpnia w Poznaniu.

Tamayouz International Award 2018

Zapraszamy do udziału w Tamayouz International Award 2018

Stypendium konferencyjne dla studentów i młodych naukowców na udział w Regional Studies Association Student and Early Career Conference 2018 w Brighton

Stypendium obejmuje pokrycie opłaty konferencyjnej oraz rocznego członkostwa w RSA a także dofinansowanie kosztów przejazdu i zakwaterowania do kwoty 1500 zł. O stypendium mogą ubiegać się studenci studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranci i młodzi naukowcy do 5 lat po doktoracie. 

1. urodziny Projektu Pracownie – wernisaż wystawy

Zapraszamy do świętowania 1. urodzin Projektu Pracownie!  Działalność Projektu Pracownie trwa już rok. Zapraszamy na wystawę zdjęć zrealizowanych podczas wywiadów przeprowadzanych w pracowniach artystycznych i rzemieślniczych. Ponadto zachęcamy do uczestniczenia w cotygodniowych spotkaniach NIEDZIELA Z RZEMIOSŁEM. Ich gośćmi będą wybrani bohaterowie naszych materiałów. 

SUMMER SCHOOL "DISSECTING PALAC KULTURY. AN ARCHITECTURAL ANATOMY OF POST-APOCALYCTIC WARSAW"

"Letnia Szkoła", organizowana przez Politecnico di Milano, jest kolejnym, po "Waliców Project", elementem rozpoczętej przed dwoma laty współpracy Politecnico di Milano z Naszym Wydziałem. Spośród osób zaangażowanych dotychczas w "Waliców Project" sześć osób zgłosiło już chęć uczestnictwa we wspomnianej "Letniej Szkole". Dwa miejsca i jedno rezerwowe pozostały do obsadzenia. Jednocześnie muszę poinformować, że to będzie solidna praca, a organizator oferuje tylko noclegi w Mediolanie w okresie 2-7 września włącznie. Chętnych proszę o kontakt: jan.mazur@pw.edu.pl.

Zapraszamy do udziału w konkursie architektonicznym organizowanym przez miasto Hrubieszów

Zapraszamy do udziału w konkursie architektoniczno – urbanistycznym na opracowanie wstępnej koncepcji funkcjonalno – przestrzennej zagospodarowania terenu przestrzeni publicznej dla zadania: HRUBIESZOWSKIE ,, SUTKI” I ICH  SĄSIEDNIE OTOCZENIE JAKO NOWA UPORZĄDKOWANA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA

Majówka Architektów 2018

Oddział Warszawski SARP i Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów zapraszają na imprezę organizowaną przez architektów dla WSZYSTKICH architektów - aktywnych we wszystkich odmianach dyscypliny, zrzeszonych i niezrzeszonych, z dyplomami/uprawnieniami i bez nich! 

DoFA '18_konkurs "Superwizja"

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich ma przyjemność ogłosić kolejną edycję konkursu pn. "Superwizja", skierowanego do architektów w wieku do 35 roku życia, działających na terenie Dolnego Śląska. Konkurs będzie rozstrzygany w październiku br. w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA'18 (28.09-5.10.2018) pod tegorocznym hasłem przewodnim "MIASTO POPRZEMYSŁOWE".

Tydzień z Architekturą SARP

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Oddział Warszawski SARP - Tydzień z Architekturą. 

Zapraszamy do udziału w konkursie RESILIENT DESIGN COMPETITION

Konkurs organizowany jest przez The Building 4Humanity. 

Zapraszamy na kolejny Dzień Młodego Architekta i Dzień Młodego Inżyniera

Zapraszamy na spotkanie z Mistrzami Architektury i Budownictwa! Podczas wydarzenia odbędzie się Gala Builder For The Future, zostaną na niej wręczone nagrody laureatom konkursów Konkursu dla Młodych Architektów i Konkursu dla Młodych Inżynierów.

Konkurs Drewno w Architekturze

Konkurs „Drewno w Architekturze” dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego. Przy czym autor projektu mógł wykorzystać właściwości drewna zarówno w każdym z tych trzech aspektów, jak też tylko w jednym z nich. Kryteria oceny obejmują również wartość rozwiązań architektonicznych oraz jakość relacji pomiędzy tworzywem a kształtowaną formą.

ARCHI-KURACJA – architektoniczna poradnia zdrowia i estetyki

Zapraszamy do udziału w Warsztatach Projektowych - ARCHI-KURACJA – architektoniczna poradnia zdrowia i estetyki . Warsztaty odbywają się w ramach organizowanego przez OW SARP Tygodnia z Architekturą.

Na czym polega architektura zrównowazona? Jak projektowac ze szczególna uwaga na poszanowanie srodowiska i głos uzytkowników? Jak wspomóc społecznosci działajace na rzecz poprawy jakosci lokalnych przestrzeni?
Pracę zespołów wspierać będzie międzybranżowy zespół, m. in.:
dr inż. Urszula Koźmińska – WAPW
dr hab. Barbara Lewenstein – ISNS UW
Izabella Mier-Jędrzejowicz – Ogród Botaniczny UW
arch. Dariusz Śmiechowski – ASP, OW SARP

Zapraszamy do udziału w konkursie Schindler Award

Powraca Schindler Global Award – jeden z najbardziej znanych konkursów dla studentów, dotyczący projektowania przestrzeni miejskich. Tym razem jego uczestnicy zmierzą się z wyzwaniami drugiego co do wielkości miasta na świecie – Bombaju.

KU Leuven - Master of Human Settlements / Master of Urbanism and Strategic Planning

Zapraszamy do udziału w rekrutacji na studia Master of Human Settlements / Master of Urbanism and Strategic Planning na Uniwersytecie w Leuven, Belgia.

Konkurs na plakat bezpieczeństwa pracy

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 27. edycji Konkursu na plakat z dziedziny bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy. Tematem tegorocznej edycji jest „Biuro”. Organizatorem Konkursu jest Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, współorganizatorami są Akademie Sztuk Pięknych w Krakowie, Łodzi i Warszawie, a patronują mu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Główny Inspektor Pracy.

Zapraszamy do udziału w konferencji UTP w Bydgoszczy "Nauka niejedno ma imię ..."

Zbliża się termin nadsyłania zgłoszeń i streszczeń  VI edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Nauka niejedno ma imię ...", która odbędzie się obiektach dydaktycznych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w dniach 23-24 czerwca 2018r.

Konferencja - Robimy Studium!

Już za tydzień wydarzenie, które zapoczątkowuje prace nad Studium dla Warszawy. W programie jest także Departament Propozycji – zapraszamy do przedstawienia propozycji

Konkurs "Wnętrze & Dizajn"

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich ma przyjemność ogłosić kolejną edycję konkursu pt. "Wnętrze & Dizajn" organizowanego we współpracy z wrocławskim Okręgiem Związku Polskich Artystów Plastyków.