Informacje nadesłane

Open Call: 15 IN OUT Festival - Konkurs

Konkurs jest dwuetapowy: spośród nadesłanych do 31 sierpnia 2022 prac jury preselekcyjne wybierze 20 filmów eksperymentalnych, które zostaną zakwalifikowane do finału konkursu. Wybrane prace zostaną pokazane podczas przeglądów podczas festiwalu a finaliści, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli zostaną zaproszeni na festiwal do Gdańska.

Zapraszamy do pobierania nowego numeru Architektura i Biznes

Zapraszamy do pobierania nowego wakacyjnego numeru Architektura i Biznes 7+8/2022 

Zapraszamy na cykl pokazów filmowych "Kino Antropocenu"

Zapraszamy na cykl pokazów filmowych "Kino Antropocenu".  Jest to jednocześnie zapowiedź wystawy czasowej Antropocen, której otwarcie planowane jest na 23 września 2022 roku w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK.

 

Zapowiedź 9. konferencji "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni" 2023

9. międzynarodowa konferencja naukowa z serii "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni" odbędzie się 21-23 września 2023 r.

Zaproszenie na cykl pokazów filmowych w ogrodzie SARP

W imieniu Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki zapraszamy na cykl pokazów filmowych w ogrodzie SARP, czyli przed Pałacem Zamoyskich w Warszawie.
Tegoroczna 5. edycja Kina Plenerowego NIAiU to zapowiedź wystawy czasowej Antropocen, której otwarcie planowane jest na 23 września 2022 roku w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK.

Zaproszenie na obchody rocznicowe prof. Longina Majdeckiego (lipiec-sierpień 2022)

W imieniu Dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie prof. dr. hab. Zbigniewa Wawra oraz Kierownika Działu Ogrodów Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie Beaty Kańskiej zapraszamy na obchody rocznicowe prof. Longina Majdeckiego, w tym wystawę pt. "Świat ogrodów Longina Majdeckiego".

Zaproszenie na XI Ogólnopolską Konferencję Naukową Młodych Badaczy

W imieniu Komitetu Organizacyjnego OKNMB serdecznie zapraszamy do udziału w XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodych Badaczy pt. Współczesne problemy i kierunki badawcze w geografii, która odbędzie się w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach 21-23 października 2022 r. 

Zaproszenie do udziału w badaniu DynaM-INT

Drogi studencie, droga studentko! Mamy przyjemność zaprosić Cię  do badania DynaM-INT!

Pałace Wilna XVII-XVIII wieku

W imieniu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA mamy zaszczyt zaprosić na promocję najnowszej książki wydanej przez Instytut POLONIKA „Pałace Wilna XVII-XVIII wieku” autorstwa dr hab. Anny Sylwii Czyż, prof. UKSW.

Zaproszenie do badania skuteczności psychoterapii

Laboratorium Neuronauki Emocji Uniwersytetu SWPS zaprasza do udziału w badaniu naukowym!

Konkurs „Drewno w Architekturze” - zgłoś swój projekt magisterski!

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej jest organizatorem konkursu „Drewno w Architekturze”. Konkurs dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego. Głównym celem konkursu jest promowanie ich talentu oraz przedstawionych przez nich rozwiązań dotyczących zastosowania drewna w architekturze.

Zapraszamy na wystawę prac studentów wykonanych pod opieką profesora dr arch. Tsutomu Nozaki.

Zapraszamy na wystawę prac studentów Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej wykonanych pod opieką japońskiego architekta profesora dr arch. Tsutomu Nozaki.

Benefis Tadeusz Baruckiego

W imieniu Instytutu Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej oraz Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, zapraszamy serdecznie do udziału  w Benefisie z okazji 100. urodzin Tadeusza Baruckiego.  który odbędzie się 23 czerwca o godz. 17, w Auli Głównej Politechniki Śląskiej przy ul. Krasińskiego 8 w Katowicach.

Zapraszamy do pobierania jak za darmo nowego numeru Architektura i Biznes

Temat przewodni to "Klimatyczna Regeneracja Miast". Badamy perspektywy, szukamy rozwiązań i dużo rozmawiamy — wierzymy, że dobra rozmowa jest najlepszym sposobem wymiany myśli i doświadczeń.

Warsztaty Dziedzictwo na Przyszłość

Oddział Warszawski SARP, w ramach realizacji projektu badawczego OpenHeritage (program UE Horyzont 2020 umowa grantowa nr776766) w partnerskiej współpracy z Warszawskim Pawilonem Architektury Zodiak (m.st. Warszawa) zaprasza do udziału w warsztatach stanowiących finał cyklu pn. Dziedzictwo na Przyszłość.

Konkurs PLGBC Green Building Awards 2022

Zrównoważone budynki dla wszystkich, wszędzie. Zgłoś się do PLGBC Green Building Awards 2022!

Konkurs na najlepsze prace i publikacje naukowe mające znaczenie dla wykonywania zawodu architekta

Rusza I edycja konkursu na najlepsze prace i publikacje naukowe mające znaczenie dla wykonywania zawodu architekta. W imieniu Krajowej Rady Izby Architektów RP, która jest organizatorem konkursu, serdecznie zapraszamy do udziału i zgłaszania wybranych prac.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Public Value Capture across Europe – International Experience - 23.06.2022

Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję, która jest przedstawieniem wyników badań międzynarodowego projektu dotyczącego sposobów finansowania infrastruktury miejskiej w procesach planowania i zagospodarowania przestrzennego w Europie.

Zapraszamy do udziału w konkursie na stypendium artystyczne MAK

Program dla artystów i architektów rezydencji MAK Center w Pearl M. Mackey Apartments to sześciomiesięczna rezydencja oferowana dwa razy w roku łącznie sześciu wschodzącym międzynarodowym artystom i architektom. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji WMCAUS 2022 w Pradze

WMCAUS aims to provide a forum for discussion of the latest findings and technologies in different fields of Civil Engineering, Architecture and Urban Planning. The main mission of "World Multidisciplinary Civil Engineering-Architecture-Urban Planning Symposium - WMCAUS" is to contribute in multidisciplinary studies related with Civil Engineering, Architecture, City and Urban Planning and to improve interactions between people within these fields. As another mission it will provide a forum for this diverse range of studies which report very latest results and document emerging understanding of the related systems and our place in it.

Summer School Daylighting in Buildings NLITED

W imieniu zespołu NLITED - New Level of Integrated Techniques for Daylighting Education, zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do udziału w pierwszej edycji Summer School Daylighting in Buildings, która odbędzie się na Danmarks Tekniske Universitet (DTU) w Kopenhadze w dniach 16-22 sierpnia 2022. 

Tubądzin Design Awards

Jesteś studentem architektury, projektowania lub architektury wnętrz? Czekasz, aby zaprezentować swoje projekty światu? Zgłoś swój projekt koncepcyjny z obszaru architektury, architektury wnętrz oraz nietypowych zastosowań płytek ceramicznych!

Warsztaty projektowe Mood for Wood w Poznaniu oraz Cieszynie.

Zaproszenie dla studentów na międzynarodowe warsztaty projektowe Mood for Wood w Poznaniu oraz Cieszynie.

Konkurs KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”

Ostatni moment na udział w konkursie KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”! Prace można zgłaszać tylko do 4 maja!

Konferencja - Zrównoważone planowanie przestrzennego. Zmiana paradygmatów

Zapraszamy na konferencję naukową pt.: „Zrównoważone planowanie przestrzennego. Zmiana paradygmatów”, która odbędzie się stacjonarnie w Gdańsku, w dniach 13-14 maja 2022 r. (piątek-sobota). Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.