Informacje nadesłane

Konferencja Culture-Science-Education

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. Culture-Science-Education organizowaną w związku z nawiązaniem współpracy Politechniki Warszawskiej (PW) z Beijing Jiaotong University (BJTU). Konferencja odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r. (środa) w formule online na platformie PINE, która nie wymaga instalowania dodatkowych narzędzi i dostępna jest poprzez Google Chrome/ Firefox.

Summer School: MODERNISM FOR THE FUTURE, RE-TOPIA Optimistic Between Past and Future

Kaunas International Summer School wraz z Bartlett School of Architecture zapraszają na tygodniową szkołę letnią poświęconą sowieckiemu modernizmowi przeznaczoną dla studentów i młodych profesjonalistów.

Promocja książki "Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy."

Teatr Wielki - Opera Narodowa oraz Wydawnictwo Filtry zapraszają na spotkanie promujące najnowszą książkę Grzegorza Piątka.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z miastem Ełk

Zachęcamy studentów do udziału w konkursie Prezydenta Miasta Ełku na najlepszą pracę dyplomową związaną z tą miejscowością.

Konwersatorium PW „Jak energoelektronika zmienia współczesne oblicze elektrotechniki”

20 maja 2021 r. o godz. 16:15 odbędzie się spotkanie z cyklu Konwersatorium PW pt. „Jak energoelektronika zmienia współczesne oblicze elektrotechniki”

Praktyki wakacyjne przy wykorzystaniu platformy Career Center

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich studentów poszukujących praktyk oraz wakacyjnej pracy w interesujących branżach do skorzystania z platformy Career Center na portalu BK PW.

Raport z planowania Warszawy, „Czy żyjemy lokalnie?

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy zaprasza na czwarte otwarte spotkanie o planowaniu Warszawy, w którym razem z Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Moniką Konrad podzieli się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Stypendia m. st. Warszawy dla doktorantów

Prezydent m.st. Warszawy ogłasza nabór na stypendia m.st. Warszawy dla doktorantów

The 2021 International Student Competition on Architectural Design and Digital Modelling

Zachęcamy do udziały w konkursie organizowanym przez Beijing University of Civil Engineering and Architecture przy wsparciu Beijing International Peace Culture Foundation i Beijing Peace Garden Museum

Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą współczesnej roli dziedzictwa kulturowego

Wraz z Narodowym Instytutem Dziedzictwa zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą współczesnej roli dziedzictwa kulturowego - "Dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy"

Międzynarodowe Warsztaty Mood for Wood 2021 – Into the Wild

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty gromadzące studentów kierunków projektowych zainteresowanych rzeczywistym realizowaniem projektów, których są autorami. Od 22 lipca do 1 sierpnia w Poznaniu odbędzie się ich ósma edycja, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Niemiec i Łotwy. Organizatorem Wydarzenia jest Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.

Konkurs PW i Fundacji Dekaban na staż postdoktorski

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 10 maja 2021 r. na adres prorektor.nauka@pw.edu.pl.

Konkurs na pamiątkę z Warszawy

Warszawska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs na opracowanie pamiątki/zestawu pamiątek z Warszawy. 

Nagrody Naukowe Polityki

Fundacja Tygodnika POLITYKA zbiera zgłoszenia młodych naukowców do 21. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI

FUTUWAWA – Jak będziemy mieszkać w przyszłości?

Zachęcamy do udziału w V edycji Konkursu FUTUWAWA, organizowanej przez Fundację Puszka i m. st. Warszawa. Zgłoszenia do 19 kwietnia 2021!

Konkurs „Najlepsza praca dyplomowa związana tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim”

Zachęcamy do udziału w konkursie, organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Nagroda Prezydenta Miasta za związane z Bydgoszczą prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie

Zachęcamy studentów i absolwentów do zgłaszania swoich prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich do Nagrody Prezydenta Miasta za związane z Bydgoszczą prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie oraz nagrody dla promotorów prac obronionych w roku akademickim 2019/2020.

Konkursy: „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego oraz Agencja SOMA zapraszają studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej  do wzięcia udziału w dwóch konkursach: Konkursie architektonicznym „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz w Konkursie na wykonanie projektu oprawy oświetleniowej „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Konkurs dla Młodych Architektów

Konkurs dla Młodych Architektów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom architektury. Konkurs wspiera studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu [Dyplom z Archicadem]

Projektuj, korzystaj z najnowszych technologii i wygrywaj fantastyczne nagrody o łącznej wartości ponad 70 000 złotych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Stypendium Praktyka i Konkursu Teoria

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Stypendium Praktyka i Konkursu Teoria organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych

Serdecznie zapraszamy na FESTIWAL OTWARTYCH PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH (FOPA) 16-20 listopada 2020, który jest wydarzeniem towarzyszącym kongresu Open Eyes Economy Summit. Festiwal skierowany jest do architektów, projektantów, studentów architektury, ludzi zainteresowanych tematyką architektury.

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów

W VIII edycji (2020-2021) Konkursu dla Młodych Architektów mamy dwa zadania konkursowe: WYZWANIE MŁODEGO ARCHITEKTA oraz WYZWANIE, KTÓRE ŁĄCZY

Chaszcze, krzaki, nieużytki. Siła trzeciego krajobrazu.

Zapraszamy na rozmowę o potencjale miejsc bezużytecznych, często zaniedbanych, pozostawionych samym sobie, takich z których człowiek się wycofał. Francuski architekt krajobrazu Gilles Clément w swoim Manifeście trzeciego krajobrazu wskazuje na głębokie znaczenie nieużytków jako źródeł różnorodności biologicznej, ale też „przestrzeni niewyrażającej władzy, ani uległości wobec władzy”.

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów

Konkurs dla Młodych Architektów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom architektury. Konkurs wspiera studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.