Informacje nadesłane

Zapraszamy do udziału w konferencji Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Drewniane

Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Drewniane zaprasza do udziału w konferencji poświęconej rozwojowi tego dynamicznie rozwijającego się sektora budownictwa na świecie. 

Konkurs dla Młodych Architektów 2023

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów - BUILDER FOR THE YOUNG ARCHITECTS 2022-2023.

Welcome to the course UAV and photogrammetric modelling in heritage protection

On behalf of the European Jewish Cemeteries Initiative in cooperation with Dron.ua we would like to invite your department to participate in educational programmes designed for architecture and engineering students, equipping them with knowledge about the potential application of UAVs and photogrammetric modelling in heritage protection projects. The course will be available from January 15rd until the end of March 2023. It will encompass circa 2.5 hours of video course + one Zoom webinar (date and time TBC). 

Zaproszenie do udziału w konkursie "make me!"

Już po raz 16. organizatorzy Łódź Design Festival mają zaszczyt i wielką przyjemność zaprosić studentów i absolwentów kierunków artystycznych i projektowych do udziału
w międzynarodowym konkursie wzorniczym make me!. Nabór do nowej edycji ruszył 22.11.2022 i zostanie zamknięty 22.03.2023 roku. Pula nagród to aż 50.000 zł!

Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny – „Schronisko turystyczne na górze Jeżowa Woda z restauracją i tarasami widokowymi”

Konkurs zorganizowany przez Fundację IDEANOVA (Polska) jest skierowany zarówno do początkujących, jak i doświadczonych architektów z całego świata. Regulamin jest dostępny w aż sześciu językach - polskim, angielskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim i francuskim.

Konferencja - AGLOMERACJE. Rozwój. Wyzwania. Przestrzeń

Zachęcamy do udziału w organizowanej przez Katedrę Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Międzynarodowej Konferencji Naukowej „AGLOMERACJE. Rozwój. Wyzwania. Przestrzeń”, która odbędzie się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams w dniach 02 - 03 marca 2023 r.

IDUB Konkurs DEMO Materials

Wystartował nabór do konkursu DEMO Materials, który jest organizowany przez Centrum Badawcze POB Technologie Materiałowe. Konkurs skierowany jest do studentów studiów I i II stopnia kierunków związanych tematycznie z działalnością POB Technologie Materiałowe.

Ruszyła II edycja konkursu Paradyż Designers

II edycja kreatywnego konkursu Paradyż Designers dla architektów, projektantów wnętrz i studentów kierunków architektonicznych, to znakomita okazja do zaprezentowania swojego potencjału i wygrania atrakcyjnych nagród o łącznej wartości 110 000 pln!

ANTALIS INTERIOR DESIGN AWARD

Weź udział w kolejnej edycji ANTALIS INTERIOR DESIGN AWARD, międzynarodowym konkursie poświęconym aranżacji wnętrz

The UIA World Congress of Architects in Copenhagen July 2-6, 2023

Globally we face a lot of challenges that must be solved, to bring us towards a sustainable future for all! I believe that your perspective is important to bring into play for a nuanced understanding of the world and how we can design for it within the built environment. You are experts in the expectations we have for our common future. I encourage you to take part in activities before and during the event and help drive the change.

Invitation to the Public lecture 'The Extended City in the Planetary Age' by Dr. Nitin Bathla

I am pleased to invite you to this year's final public lecture organized by Critical Urbanisms at the University of Basel - 'The Extended City in the Planetary Age' by Dr. Nitin Bathla. The lecture will take place in a hybrid format on Monday, December 5th at 18:15. For those attending in person, we are looking forward to welcoming you at Horsaal 001, Kollegienhaus, Petersgraben 50, and for those joining online - please register here for the Zoom link.

Wystartował konkurs dla architektów, projektantów i studentów

Saint-Gobain Glass Polska, wiodący producent szkła budowlanego, zaprasza wszystkich architektów, projektantów i studentów, którzy w swoich realizacjach wykorzystują produkty marki, do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace (projekty koncepcyjne lub zrealizowane) w czterech kategoriach do 31 marca 2023 r. poprzez dedykowaną platformę konkursową. Łączna pula nagród to aż 70 000 PLN!

FOPA: Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych

Zapraszamy na kolejną edycję FOPA: Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych! Odbywa się w dniach 24-28 listopada 2022, jest wydarzeniem towarzyszącym VII Kongresowi OPEN EYES ECONOMY SUMMIT i skierowanym do architektów, projektantów, studentów architektury, ludzi zainteresowanych tematyką architektury.

Roca One Day Design Challenge 2022 -poznaliśmy zwycięzców IV edycji konkursu!

Do udziału w tegorocznej, realizowanej w formule online, polskiej edycji konkursu Roca One Day Design Challenge zarejestrowało się 400 młodych projektantów i architektów z całego kraju. Ich zadaniem było zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w ciągu zaledwie kilku godzin, na podstawie szczegółowych założeń ogłoszonych w konkursowym dniu. Jakie projekty zwyciężyły?

10. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA pod hasłem MIASTO SOLIDARNE

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich ma zaszczyt zaprosić na 10. edycję Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA pod hasłem MIASTO SOLIDARNE

Zapraszamy na wykład online w języku angielskim: Post-Colonial Cities: Extractive urbanisms and climate justice

The public lecture will take place on Monday, the 7th of November, at 18:00 CET, via zoom. 

Nowy numer "Architektura i Biznes" do pobrania za darmo

Nowy numer miesięcznika Architektura & Biznes jest udostępniony do bezpłatnego pobrania — nie zwlekajcie! Tematem są domy jednorodzinne!

Student Game Award for 2022

Student Game Award for 2022 is currently open for submissions. This students-only game development competition is free to participate and organized in collaboration by the Game Development World Championship (GDWC) and Autodesk.

Warsztaty Metodologiczne organizowane przez Wydział Socjologii UAM i Fundację Naukową im. Floriana Znanieckiego

Zachęcamy do zapoznania się z propozycją warsztatów metodologicznych organizowanych przez Wydział Socjologii UAM i Fundację Naukową im. Floriana Znanieckiego. Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach będą one okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności badawczych, inspirujących dyskusji oraz wymiany naukowych doświadczeń.

Zaproszenie BUILDER 4FutureDay

W dniu 24 października 2022 rozpoczynamy uroczyście tegoroczną edycję Programu Builder for the Future – 2022/2023. W związku z tym zapraszamy na 4 Future Day - Dzień Młodego Architekta i Inżyniera, który odbędzie się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

Wykład otwarty Constance Guisset

W dniach 17–18.11.2022 PJWSTK będzie gościć na uczelni Panią Constance Guisset – wybitną francuska projektantkę, która po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

Studencki konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu przy ulicy Kościelnej w Czerwonaku

Gmina Czerwonak oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich oddział w Poznaniu zapraszają Studentów Uczelni do wzięcia udziału w: „Studenckim konkursie na koncepcję zagospodarowania terenu przy ulicy Kościelnej w Czerwonaku”

Builder for the Future – 2022/2023

W dniu 24 października 2022 rozpoczynamy uroczyście tegoroczną edycję Programu Builder for the Future – 2022/2023. W związku z tym zapraszamy Wykładowców wraz z grupami studentów na 4 Future Day - Dzień Młodego Architekta i Inżyniera, który odbędzie się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

Numer 10/2022 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania

Numer 10/2022 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania!!

a w nim ZDROWE MIASTO, w sam raz na jesienne wieczory, więc wszystkich zachęcamy do pobrania darmowego e-wydania

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej do obejrzenia transmisji online z przebiegu konferencji Międzynarodowy Dzień Krajobrazu