Informacje nadesłane

Zaproszenie do udziału w sesjach posterowych 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (WUF11) w Katowicach

Zapraszamy do wzięcia udziału w sesjach posterowych organizowanych w ramach bloku wydarzeń pt. TransformingEuropeanCities: for a Better Europe, for a Better World (w skrócie: Ścieżka europejska), które odbędą się w trakcie 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (WUF11) w Katowicach, w dniach 26–30 czerwca 2022 r. 

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace magisterskie i rozprawy doktorskie

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych w 2021 roku, poruszających tematykę Warszawy i rozwoju miasta, do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy. 

22. edycja Nagród Naukowych POLITYKI

Od 6 kwietnia do 8 czerwca 2022 r. Fundacja Tygodnika POLITYKA przyjmuje zgłoszenia młodych naukowców do 22. edycji Nagród Naukowych „Polityki”. Lista 15 finalistów zostanie opublikowana w „Polityce” 14 września, a laureaci zostaną ogłoszeni w październiku 2022 r.

Letnia szkoła architektury TU Berlin - zapraszamy!

Zaproszenie na interdyscyplinarną letnią szkołę magisterską z Architektury, Typologii Architektury i Urbanistyki na TU Berlin„Wspólne metody projektowania. Budowanie społeczności poprzez interwencję przestrzenną”

ARCHITEKTURA & BIZNES – 4/2022 - O kondycji zawodu architekta

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem miesięcznika ARCHITEKTURA & BIZNES – 4/2022 „O kondycji zawodu architekta”.

Zapraszamy na I edycję Konferencji dla Młodych Naukowców nt. Inżynieria

Rekrutacja do 25.03.2022.
Organizator: CreativeTime
Niski koszt / nawet trzy referaty lub postery Przegląd inżynierskich zagadnień i prac badawczych podejmowanych przez Młodych Naukowców.
Wymiana doświadczeń.

Zapraszamy do udziału w konferencji: INNOVATION AND DIGITAL REALITY.

Estonian Academy of Arts will host the international conference Innovation and Digital Reality within the framework of Tallinn Architecture Biennale – TAB 2022. The international research conference Space and Digital Reality took place in Tallinn on September 12, 2019 looking into the new phenomenon established by the Third Technological Revolution that we called Digital Reality. The keynote lectures and several presentations painted a picture for the design-based disciplines of what could be expected: Antoine Picon about the hybridisation of atoms and bits; Mario Carpo about the consequences of brutal computation and Roland Snooks about advanced algorithmic design.

Zapraszamy do oglądania wydarzenia organizowanego przez Architektura i Biznes: NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE

Gośćmi rozmowy będą architektka krajobrazu Joanna Rayss i architekt Jakub Szczęsny.

Zapraszamy do udziału w konferencji "Współczesne kontynuacje dorobku Stanisława Bieńkowskiego"

Zapraszamy do udziału w V Konferencji Naukowej z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” pt. „Współczesne kontynuacje dorobku Stanisława Bieńkowskiego (1882-1958) .

Nowy darmowy numer Architektura i Biznes

Zapraszamy do pobierania za darmo najnowszego numeru Architektura i Biznes na temat: na czym polega dobra współpraca z deweloprem?

Konferencja "Odbudowa, restytucja czy trwała ruina - nowe życie rezydencji królewsko-magnackich"

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Odbudowa, restytucja czy trwała ruina - nowe życie rezydencji królewsko-magnackich", planowanej w dniach 27-28 października 2022 r. w Sali Koncertowej Zamku. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

Konkurs Nowy Europejski Bauhaus 2022

Zapraszamy do udziału w konkursie o nagrodę Nowy Europejski Bauhaus 2022. Zwycięzcy otrzymają kwotę pieniężną: 30 tys. euro dla laureatów w konkurencji „Nowy Europejski Bauhaus”, oraz 15 tys. euro dla zwycięzców w konkurencji „Wschodzące Gwiazdy Nowego Europejskiego Bauhausu”.

International VELUX Award 2020

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w IX edycji największego międzynarodowego konkursu International VELUX Award 2020. Pochwal się swoją kreatywnością, przygotuj projekt inspirowany światłem dziennym i zdobądź cenne nagrody! Zostań architektem przyszłości! Termin rejestracji upływa 1 kwietnia 2022 roku

Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową

Zapraszamy na webinarium ,,Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową” w najbliższy czwartek, 24 lutego o godzinie 12:00. Wydarzenie zainauguruje 24. edycję konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”.

The Peter Joseph Lenné Prize of the State of Berlin

Zapraszamy do udziału w konkursie The Peter Joseph Lenné Prize of the State of Berlin. Nagroda przyznawana jest co dwa lata. 

VI Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców "TURYSTYKA A PRZYRODA"

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu Zakład Turystyki i Rekreacji oraz Podhalańskie Koło Naukowe Turystyki serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców „Turystyka a przyroda”, która odbędzie się  on-line 25 marca 2022 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie SCHULLER GreenImagination Golden Awards

Konkurs kierowany jest zarówno do absolwentów jak i studentów kierunków projektowych. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami udziału w konkursie.

Konkurs na projekt domu proklimatycznego jednorodzinnego.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, ogłasza konkursu na najlepszy projekt proklimatycznego domu. Konkurs skierowany jest do studentów i dyplomantów kierunków związanych z architekturą i budownictwem. Zadaniem konkursowym jest opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego.

Konkurs na logo 50-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Tajlandią

Polska i Tajlandia w 2022 roku obchodzą rocznicę 50-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych. Z tej okazji Ambasada RP w Bangkoku zaprasza do udziału w konkursie pt. „Konkurs na logo 50-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Tajlandią” na projekt znaku graficznego upamiętniającego i promującego to wydarzenie.

Zapraszamy na konferencję "Trasowanie Miasta"

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na konferencję “Trasowanie miasta. Samochodowe arterie komunikacyjne a urbanistyczne otoczenie zabytkowe wczoraj, dziś i jutro” do 10 lutego 2022 roku. Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że dzięki inicjatywie członka naszego Komitetu Naukowego, Pana prof. inż. Piotra Marciniaka publikacja wybranych referatów po konferencji będzie miała miejsce w tematycznym numerze jednego z polskich periodyków naukowych, z punktacją 40 pkt. Serdecznie zapraszamy do przedstawienia kolejnych propozycji historycznego spojrzenia na proponowaną w załączonym ogłoszeniu tematykę, jak i do zgłaszania ujęć współczesnych, związanych choćby z procesami rewitalizacji.

Zapraszamy na wykład online z serii First Annual Black History Month Lecture Series

Pierwszy wykład wygłosi J. Yolande Daniels, założycielka pracowni SUMO. Data i godzina: 4 lutego o 17:00 czasu EST.

Konkurs dla Młodych Architektów 2021-2022

Trwa IX edycja (2021-2022) Konkursu dla Młodych Architektów organizowanego przez miesięcznik Builder Polska. Tegorocznym zadaniem konkursowym jest "Wyzwanie Młodego Architekta"- Architektoniczny projekt koncepcyjny stanowiący dla autora (autorów) wyzwanie i będący autorskim spojrzeniem na architekturę. Swoją pracę możesz zgłosić do 14 lutego 2022! Do konkursu można zgłaszać również prace projektowe, semestralne i dyplomowe.

Nowy bezpłatny numer Architektura i Biznes.

Zapraszamy do pobierania najnowszego bezpłatnego numeru Architektura i Biznes. W tym numerze dyskusja o tym o tym dlaczego projektowanie zieleni, które nie jest estetyzowaniem przestrzeni, tylko elementem infrastruktury, jest takie ważne - zwłaszcza w obliczu wyzwań związanych ze zmianą klimatu czy dotkliwie odczuwalnymi wyspami ciepła w mieście.

Zapraszamy do udziału w programie Collegium Invisibile

Collegium Invisibile rozpoczęło rekrutację. Stowarzyszenie zrzesza wyróżniających się studentów oraz towarzyszących im wybitnych naukowców. Proponowane przez nas programy, oparte na pomyśle Piramidy Wiedzy, mają na celu wszechstronny rozwój oraz pomoc młodym ludziom w świadomym kształtowaniu swojej działalności naukowej.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa DESIGN. OD WNĘTRZ STAROŻYTNYCH PO WSPÓŁCZESNY KALLAX

Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego ma przyjemność zaprosić Państwa na pierwszą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej DESIGN. OD WNĘTRZ STAROŻYTNYCH PO WSPÓŁCZESNY KALLAX, która odbędzie się w dniach 1-2 marca 2022 roku w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych "Czasoprzestrzeń" we Wrocławiu.