Informacje nadesłane

Warsztaty Architektoniczne - Frankfurt Summer Universities

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych organizowanych przez Frankfurt Summer Universities. 

Konkurs na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP

Zapraszamy studentów architektury do wzięcia udziału w Konkursie na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Termin składania prac: do dnia 09.03.2020, do godziny 14:00.

Zostań Tutorem - międzynarodowe warsztaty MEDS Silesia

11. edycja warsztatów MEDS będzie mieć miejsce w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski - na Śląsku. Głównym miejscem warsztatów będą Tychy, a różnorodność Górnośląskiego Związku Metropolitalnego postawi przed uczestnikami warsztatów wyzwanie polegające na zmierzeniu się z różnymi projektami w kilku miastach, m.in. Katowicach i Dąbrowie Górniczej. Temat tegorocznej edycji MEDS: "Revival", porusza problematykę miejskiego oraz architektonicznego kontekstu Śląska, jako przestrzeni górniczej, przestrzeni kuźni i fabryk, decydujących o tożsamości regionu. Oba te paradygmaty - przemysłowy kontekst oraz tożsamość, są możliwością do zastanowienia się nad tematem transformacji. 

Zostań architektem przyszłości – weź udział w IX edycji największego konkursu architektonicznego International VELUX Award

Grupa VELUX zaprasza studentów architektury do wzięcia udziału w IX edycji największego globalnego konkursu International VELUX Award. Konkurs odbywa się co dwa lata, począwszy od roku 2004, 
a jego celem jest zachęcenie studentów do zwracania szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu. 
Od pierwszej edycji wzięło w nim udział około 12000 studentów z 59 krajów, którzy zgłosili ponad 5000 projektów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzenia dla studentów architektury, a polscy studenci już czterokrotnie odnosili w nim sukcesy.

Poszukiwani praktykanci na staż - Biuro Christian Kerez

Biuro architektoniczne Christian Kerez w Berlinie poszukuje od zaraz praktykantów do współpracy przy wymagających, międzynarodowych projektach konkursowych i wykonawczych. 

Konkurs fotograficzny KADRY Architektury

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do udziału w otwartym, ogólnopolskim konkursie fotograficznym "KADRY Architektury", który będzie rozstrzygany w maju 2020 roku w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA'20 pod hasłem przewodnim "OTWARTE MIASTO"

Zapraszamy do udziału w konkursie Mój Dom - Wizja Wypoczynku 13

Organizowany przez Fundację Piotra Klera a realizowany przez Dobrotekę i galerię Tetmajera 83 w Krakowie konkurs Wizja Wypoczynku skierowany jest do projektantów oraz studentów kierunków projektowych. 

VI Edycja Konkursu Lafarge Holcim Awards

Jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów architektonicznych w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Konkurs promuje projekty architektoniczne, które podejmują kluczowe wyzwania naszych czasów jakim są wzrost urbanizacji oraz poprawa jakości życia mieszkańców.

Konkurs Architektury Ceglanej

Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji ogólnopolskiego Konkursu Architektury Ceglanej organizowanego dla studentów wydziałów architektury przez Związek Producentów Ceramiki Budowlanej przy współudziale SARP:

Zapraszamy na konferencję Element Urban Talks

W dniach 29 listopada -1 grudnia .2019 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie (al. Jana Pawła II 232) odbędzie się trzecia edycja konferencji dla architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu, samorządowców i aktywistów miejskich pt. Element Urban Talk. Uczestnicy będą rozmawiać o projektowaniu odpowiadającym na potrzeby współczesnego świata.

Winter School Critical Urbanism, Uniwersytet w Bazylei, Szwajcaria, 3-7 lutego 2020 r

Zapraszamy do udziału w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet w Bazylei. Uniwersytet w Bazylei oferuje trzecią zimową szkołę urbanistyki z interdyscyplinarnym podejściem do europejskiego systemu granic. Kurs jest wprowadzeniem studentów z różnych dyscyplin w dziedzinę studiów miejskich, zapewniając im umiejętności eksploracyjne w zakresie analizy przestrzennej i krytycznego myślenia o polityce migracyjnej.

Darmowe wejściówki na "Perspektywy Women in Tech Summit 2019"

Już 13-14 listopada 2019r. odbędzie się w Warszawie druga edycja międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit! Ponad 3000+ uczestników i uczestniczek zgromadzi się, żeby pokazać siłę kobiet w technologiach.

Konkurs dla Młodych Architektów

VII edycja(2019-2020) Konkursu dla Młodych Architektów to dwa zadania: zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej” i zadanie architektoniczne: „Wyzwanie Młodego Architekta”.

Konkurs Drewno w Architekturze

Zapraszamy do udziału w Konkurs Drewno w Architekturze organizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej.

Termin nadsyłania prac: do 22.10.2019.

Nabory do Kapeli w Zespole Pieśni i Tańca PW

Zapraszamy na nabory do Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
Przesłuchania odbędą się 8 i 11 października od godz. 19:00 do 20:00 w D.S. "Riviera"

pok. A220

Tydzień polskiej nauki w WP

7 dni i 7 wywiadów z młodymi, polskimi naukowcami, czyli "Tydzień polskiej nauki w WP", to szansa na wypromowanie się młodych naukowców lub zespołów i opowiedzenie o ich pomysłach całemu światu. Pierwsza odsłona nowej serii w WP ukaże  się jeszcze w tym roku. Teraz szukamy osób i pomysłów, o których powiemy.

Konkurs "The Trail"

To dwuetapowy, unikatowy międzynarodowy konkurs organizowany, co dwa lata, przez VINCI Construction. Jego celem jest wyłonienie najlepszych studentów na wybranych uczelniach wyższych. 

Warsztaty Akupunktura Miasta: TRÓJKĄT NA TRÓJKĄCIE

Stowarzyszenie Architektów Polskich O/Wrocław we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia ogłasza nabór na warsztaty studenckie w ramach kolejnej edycji projektu Akupunktura Miasta:

Zapraszamy na wykłady organizowane przez Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji

W semestrze zimowym Instytut planuje przeprowadzenie trzech cykli wykładów dla studentów i doktorantów uczelni warszawskich.

Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2019

Miasto Kraków oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zapraszają do wzięcia udziału w Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2019, Mktóre będzie mieć miejsce w dniach 8-9 października 2019 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. 

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Laka Foundation

Laka Foundation zaprasza do udziału w dwóch międzynarodowych konkursach: Architecture that Reacts oraz Design that Educates Awards 2020. 

Konkurs Vinci - The Trail

Dzisiejszy świat stoi w obliczu wyzwań, takich jak nadchodzącego znacznego wzrostu światowej populacji miejskiej i nowych problemów klimatycznych i środowiskowych. Budynki i infrastruktura odpowiadają za 40% zużywanej energii i emisji gazów cieplarnianych produkowanych na całym świecie. Sektor budowlany musi podjąć działania w celu przezwyciężenia tych problemów, a nowe technologie będą niewątpliwie jednym z aspektów odpowiedzi - zdigitalizowane projektowanie i budowa projektów z wykorzystaniem modeli cyfrowych (BIM - Building Information Modeling), wprowadzenie robotów na plac budowy i Druk 3D materiałów budowlanych to tylko kilka przykładów tych innowacyjnych technologii.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej.

Zapraszamy do udziału w konkursie Drewno w Architekturze

Zapraszamy do udziału w Konkurs Drewno w Architekturze organizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. Konkurs dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego.

47. edycja Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju

Zapraszamy do udziału w  47. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.