Informacje nadesłane

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online: Global Mayors: Cultural Leadership through Crisis

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online, które będzie prowadzone w języku angielskim. Wydarzenie będzie dotyczyło form funkcjonowania miast pod wpływem pandemii.

Finał konkursów Fundacji im. S. Kuryłowicza

15 października br., podczas spotkania w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, zaprezentowane zostaną efekty 6-miesięcznej pracy zwycięzców konkursów TEORIA i PRAKTYKA organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Rozpocznie się także kolejna odsłona oraz nabór do obu programów Edycji 2020.

Tubądzin Design Awards

Weź udział w międzynarodowym konkursie Tubądzin Design Awards i nie przegap swojej szansy na staż pod okiem najlepszych projektantów w europejskich stolicach!

III Nagroda NIAiU – zbliża się termin zgłaszania prac

Trwa III edycja Nagrody NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością.
Zgłoszenia w konkursie przyjmowane będą do 7 września do godz. 16.00.

Zapraszamy do udziału w płatnej konferencji online: "Nieuczciwość naukowa - dylematy etyczne i konsekwencje prawne" - 23 października 2020 r.

Zasady prawidłowego korzystania ze źródeł, cudzego dorobku naukowego, a także twórczego charakteru pracy nauczycieli akademickich nabierają wspócześnie istotnego znaczenia w obliczy globalizacji wiedzy, jej wartości merytorycznej i znaczenia praktycznego w tym także w wymiarze ekonomicznym. Istotnym tematem konferencji pozostają także kwestie związane z obowiązkiem weryfikacji prac dyplomowych oraz rozpraw doktorskich w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym. Zaprezentowane zostaną między innymi bieżące zmiany w oprogramowaniu, w tym integracja z systemem POLon. Zaproszeni przez nas prelegenci, zwrócą Państwa uwagę nie tylko na kwestie etyczne ale także odniosą się do regulacji administracyjnych i prawnych, których respektowanie może mieć istotny wpływ na jakość kształcenia i rangę uczelni nie tylko w Polsce, ale i na Świecie. 

Zapraszamy do udziału w konferencji: ZIELEŃ MIEJSKA- NATURALNE BOGACTWO MIASTA

XVI Konferencja Naukowo-Techniczna Zieleń Miejska - Naturalne Bogactwo Miasta "Architektura Krajobrazu wobec zmian klimatu", Toruń, 8-9 października 2020

Bezpłatne e-wydanie „Architektura & Biznes”

Zapraszamy do pobierania bezpłatnego e-wydaniea NAJNOWSZEGO NUMERU miesięcznika „Architektura & Biznes”: 7+8/2020 - Redaguje WXCA.

Konferencja - Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany. Zachowanie i konserwacja tynków i malarstwa ściennego zabytku światowego dziedzictwa UNESCO

Zapraszamy do udziału w konferencji: "Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany. Zachowanie i konserwacja tynków i malarstwa ściennego zabytku światowego dziedzictwa UNESCO."

Konkurs Przestrzeń Wspólna jest Wartością

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu "Przestrzeń Wspólna jest Wartością" organizowanego przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki

Stypendia dla Warszawy

Miasto stołeczne Warszawa uruchamia nabór do drugiej edycji programu stypendialnego m.st. Warszawy dla doktorantek i doktorantów uczelni warszawskich. Mamy nadzieję, że program zainteresuje oraz zainspiruje badaczki i badaczy do realizacji projektów związanych z szeroko pojętym rozwojem i funkcjonowaniem stolicy.

Nagrody Naukowe magazynu Polityka

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Nagród Naukowych magazynu Polityka

Warsztaty "Architektura betonowa 2020"

Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.

Konkurs "Zagospodarowanie prawobrzeża Wisły w Toruniu na terenach położonych od Przystani Toruń do Portu Drzewnego"

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie jednoetapowym, ideowo-koncepcyjnym dla zadania pt. "Zagospodarowanie prawobrzeża Wisły w Toruniu na terenach położonych od Przystani Toruń do Portu Drzewnego".

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe – Dyplomy dla Warszawy

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych na warszawskich uczelniach w 2019 roku do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy.

Technologia BIM - Konferencja i warsztaty online

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Koło Naukowe Technologii BIM działające na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej - BIMiśTechnologia BIM - Konferencja i warsztaty online

NCBR przeznacza 200 mln zł na walkę z koronawirusem

W ramach Szybkiej Ścieżki "Koronawirusy" #POIR Fundusze Europejskie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wesprze polskich przedsiębiorców i badaczy, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym.

Zapraszamy do udziału w konferencji "Architektura obiektów przemysłowych i infrastrukturalnych"

Zapraszamy do udziału w VIII Międzynarodowej Konferencji z cyklu "Modernizm w Europie, modernizm w Gdyni" - choć na razie nie znany jest termin przyjmowania zgłoszeń. 

Zaproszenie do udziału w ankiecie #powiedzPW

Pomimo trudnej sytuacji CZIiTT PW wciąż pracuje nad tym, by swoje działania uczynić bardziej efektywnymi.

Zależy nam na opiniach studentów i doktorantów PW dotyczących inicjatyw biznesowych czy startupów na naszej uczelni, by móc uwzględnić je w naszych przyszłych działaniach.

Wraz z Inkubatorem Innowacyjności CZIiTT PW stworzyliśmy kolejną odsłonę popularnego sondażu PowiedzPW. Zachęcamy do obejrzenia filmu na ten temat i wypełnienia ankiety.

Konkurs Grant of Colour

Projektanci i architekci! Zapraszamy do udziału w konkursie Grant of Colour, organizowanym przez Tarkett Polska. W związku z aktualną sytuacją regulamin konkursu uległ zmianie. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj: https://grantofcolour.pl/stronaGlowna

Czas składania projektów został wydłużony do 31.08.2020 roku! Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym regulaminem na stronie konkursu!

Warsztaty MEDS - nabór uczestników

Otwieramy nabór uczestników jedenastej edycji warsztatów MEDS, zlokalizowanych na poprzemysłowych terenach Górnego Śląska. Aplikuj do 21 marca!

“Meetings of Design Students” to międzynarodowe warsztaty, organizowane co roku w innym kraju. Każdego lata zrzeszają około 200 młodych osób związanych z designem, sztuką, architekturą, kulturą i wieloma dziedzinami pokrewnymi. Przez dwa tygodnie uczestnicy pracują w grupach pod okiem doświadczonych tutorów, konstruując i montując kilkanaście trwałych projektów. Dzięki temu mają styczność z różnorodnym z różnorodnym podejściem do designu i doskonalą swoje umiejętności techniczne i rękodzielnicze. Każdy z projektów łączy w sobie aspekty praktyczne, edukacyjne i kulturowe, odnosząc się do lokalnych tradycji i inspirując do dyskusji na temat bieżącego kształtu przestrzeni.

Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Pracę Dyplomową

Zapraszamy studentów i absolwentów do udziału w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Pracę Dyplomową kategorii: planowania przestrzennego, projektowania urbanistycznego, projektowania architektonicznego oraz architektury krajobrazu.

Głosowanie na Nagrodę Publiczności w konkursie im. M. Nowickiego na najbardziej innowacyjna architekturę w Polsce

Uwaga! Do 10.03.2020 przedłużamy głosowanie na Nagrodę Publiczności w konkursie im. M. Nowickiego na najbardziej innowacyjna architekturę w Polsce

Zachęcamy władze uczelni, wykładowców, promotorów  Wydziałów Architektury, żeby głosowały i wspierały swoich studentów w konkursie „Miasto otwarte, miasto przyjazne" na najbardziej innowacyjną architekturę w Polsce. 

Zbliża się termin zakończenia rejestracji w IX edycji największego konkursu architektonicznego International VELUX Award

Uwaga studenci architektury! Jeśli chcecie wziąć udział w największym międzynarodowym konkursie Internetional VELUX Award 2020 macie czas na rejestrację tylko do 1 kwietnia. Motywem przewodnim konkursu jest światło dzienne w architekturze, a polscy studenci już czterokrotnie odnosili w nim sukcesy. Czas na Ciebie!

Zapraszamy do udziału w ankiecie #PowiedzPW

Inkubator Innowacyjności PW wraz z Działem Badań i Analiz CZIiTT PW zapraszają studentów do udziału w kolejnej odsłonie sondażu #PowiedzPW: Inkubator Innowacyjności PW!

Zapraszamy do udziału w konkursie Grant of Colour

Zapraszamy do udziału w konkursie Grant of Colour skierowanym do studentów oraz młodych architektów i projektantów, którego organizatorem jest firma Tarkett.