Informacje nadesłane

Roca One Day Design Challenge

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym przebiegiem konkursu, który odbędzie się online 8 października 2021 r. między godziną 9:30, a 17:00,

Uczestnicy mogą zarejestrować się na stronie www.onedaydesignchallenge.net do godziny 23:59. (UTC+2) 5 października 2021 r.

Więcej informacji:

REGULAMIN | One Day Design Challenge | Roca

Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema

Konkurs dla młodych naukowców

Konkurs architektoniczny Ruukki na muzeum śniegu w Rovaniemi!

Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Konkurs „The Unbelievable Challenge 2021” organizowany jest przez firmę Ruukki Construction i otwarty dla obywateli wszystkich krajów Schengen.

Stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II

Trwa rekrutacja do 17. edycji Stypendium im. Jana Pawła II. Zgłoszenie przyjmowane są do 10 października.

Konkurs w ramach programu Mobility PW

1 września 2021 r. decyzją Rektora PW nr 217/2021 został uruchomiony program Mobility PW. Nabór do pierwszego konkursu w ramach Mobility PW trwa do 20 września 2021 r. i obejmuje mobilności, które rozpoczną się do dnia 31 marca 2022 r. Wnioski należy składać online poprzez stronę www.csz.pw.edu.pl lub www.badawcza.pw.edu.pl 

Konkurs na logo obchodów 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych Polska-Australia

W związku z przyszłorocznymi obchodami 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Australią (20 lutego 1972 r.), Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Canberze, we współpracy z Ambasadą Australii w Warszawie, organizuje konkurs na projekt logo upamiętniającego i promującego to wydarzenie.

Granty wewnętrzne dla pracowników PW

Politechnika Warszawska ogłosiła konkurs na granty wewnętrzne, finansowane ze środków projektu ,,Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, dla pracowników PW, wspierające złożenie wniosku w konkursie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)

Program stypendialny Fundacji Silnia

Ruszył nabór na program stypendialny Fundacji Silnia na rok akademicki 2021/2022. Program skierowany jest do osób w trudnej sytuacji materialnej, które planują rozpoczęcie studiów lub już studiują poza miejscem swojego zamieszkania.

Budownictwo cyfrowe/BIM. Krajowe Eliminacje SkillsPoland 2021 do WorldSkills Szanghaj 2022

Już w październiku, na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w Krakowie po raz pierwszy odbędą się Krajowe Eliminacje SkillsPoland 2021 do międzynarodowego konkursu WorldSkills, który odbędzie się 12-17 października 2022 roku w Szanghaju.

„Green Campus – ENHANCE Summer School on Climate Change”

W dn. 15–28 września br. Politechnika Warszawska (Centrum Współpracy Międzynarodowej we współpracy z pracownikami naukowo-dydaktycznymi 4 Wydziałów: Wydziału Architektury, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Wydziału Geodezji i Kartografii oraz Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska oraz Ośrodkiem Kształcenia na Odległość) organizuje szkołę letnią „Green Campus - ENHANCE Summer School on Climate Change”.

Konkurs na prototyp gry edukacyjnej o dziedzictwie

Zachęcamy do udziału w konkursie na prototyp gry edukacyjnej o dziedzictwie organizowanym przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

Konkurs o nagrodę Instytutu Metropolitalnego za najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej

Zachęcamy do udziału w konkursie o nagrodę Instytutu Metropolitalnego za najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej.

Ankieta Biura Karier Politechniki Warszawskiej

Drodzy Absolwenci, serdecznie zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety, przygotowanej przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej.

Zagraniczne staże dydaktyczne dla nauczycieli akademickich PW

Uprzejmie informujemy o możliwości uzyskania dofinansowania do wyjazdów na zagraniczne staże dydaktyczne dla nauczycieli akademickich PW. 

Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością!

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza do udziału w IV edycji konkursu "Przestrzeń wspólna jest wartością". Ostateczny termin składania prac to 7.09.2021, godz. 16:00.

Warsztaty online z projektowania architektury regionalnej w krajobrazie otwartym

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza studentów architektury na jednodniowe warsztaty z projektowania regionalnego, które odbędą się odbędą się 28 lipca 2021 r.

Morainic identity regeneration competitions

Mantova Campus na Politechnice w Mediolanie organizuje konkurs w dwóch kategoriach projektowych: architektura krajobrazu i urbanistyka.

„Projekt Łazienki 2021” – 23. edycja Konkursu KOŁO

Zachęcamy do udziału w 23. edycji Konkursu KOŁO!

Konkurs o Nagrodę Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP

Zachęcamy do udziału w drugiej edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu uwarunkowań przedsiębiorczości w Polsce, organizowanego przez Radę do spraw Przedsiębiorczości przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.

Konferencja Culture-Science-Education

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. Culture-Science-Education organizowaną w związku z nawiązaniem współpracy Politechniki Warszawskiej (PW) z Beijing Jiaotong University (BJTU). Konferencja odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r. (środa) w formule online na platformie PINE, która nie wymaga instalowania dodatkowych narzędzi i dostępna jest poprzez Google Chrome/ Firefox.

Summer School: MODERNISM FOR THE FUTURE, RE-TOPIA Optimistic Between Past and Future

Kaunas International Summer School wraz z Bartlett School of Architecture zapraszają na tygodniową szkołę letnią poświęconą sowieckiemu modernizmowi przeznaczoną dla studentów i młodych profesjonalistów.

Promocja książki "Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy."

Teatr Wielki - Opera Narodowa oraz Wydawnictwo Filtry zapraszają na spotkanie promujące najnowszą książkę Grzegorza Piątka.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z miastem Ełk

Zachęcamy studentów do udziału w konkursie Prezydenta Miasta Ełku na najlepszą pracę dyplomową związaną z tą miejscowością.

Konwersatorium PW „Jak energoelektronika zmienia współczesne oblicze elektrotechniki”

20 maja 2021 r. o godz. 16:15 odbędzie się spotkanie z cyklu Konwersatorium PW pt. „Jak energoelektronika zmienia współczesne oblicze elektrotechniki”

Praktyki wakacyjne przy wykorzystaniu platformy Career Center

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich studentów poszukujących praktyk oraz wakacyjnej pracy w interesujących branżach do skorzystania z platformy Career Center na portalu BK PW.