Informacje nadesłane

Raport z planowania Warszawy, „Czy żyjemy lokalnie?

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy zaprasza na czwarte otwarte spotkanie o planowaniu Warszawy, w którym razem z Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Moniką Konrad podzieli się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Stypendia m. st. Warszawy dla doktorantów

Prezydent m.st. Warszawy ogłasza nabór na stypendia m.st. Warszawy dla doktorantów

The 2021 International Student Competition on Architectural Design and Digital Modelling

Zachęcamy do udziały w konkursie organizowanym przez Beijing University of Civil Engineering and Architecture przy wsparciu Beijing International Peace Culture Foundation i Beijing Peace Garden Museum

Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą współczesnej roli dziedzictwa kulturowego

Wraz z Narodowym Instytutem Dziedzictwa zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą współczesnej roli dziedzictwa kulturowego - "Dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy"

Międzynarodowe Warsztaty Mood for Wood 2021 – Into the Wild

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty gromadzące studentów kierunków projektowych zainteresowanych rzeczywistym realizowaniem projektów, których są autorami. Od 22 lipca do 1 sierpnia w Poznaniu odbędzie się ich ósma edycja, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Niemiec i Łotwy. Organizatorem Wydarzenia jest Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.

Konkurs PW i Fundacji Dekaban na staż postdoktorski

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 10 maja 2021 r. na adres prorektor.nauka@pw.edu.pl.

Konkurs na pamiątkę z Warszawy

Warszawska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs na opracowanie pamiątki/zestawu pamiątek z Warszawy. 

Nagrody Naukowe Polityki

Fundacja Tygodnika POLITYKA zbiera zgłoszenia młodych naukowców do 21. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI

FUTUWAWA – Jak będziemy mieszkać w przyszłości?

Zachęcamy do udziału w V edycji Konkursu FUTUWAWA, organizowanej przez Fundację Puszka i m. st. Warszawa. Zgłoszenia do 19 kwietnia 2021!

Konkurs „Najlepsza praca dyplomowa związana tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim”

Zachęcamy do udziału w konkursie, organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Nagroda Prezydenta Miasta za związane z Bydgoszczą prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie

Zachęcamy studentów i absolwentów do zgłaszania swoich prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich do Nagrody Prezydenta Miasta za związane z Bydgoszczą prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie oraz nagrody dla promotorów prac obronionych w roku akademickim 2019/2020.

Konkursy: „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego oraz Agencja SOMA zapraszają studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej  do wzięcia udziału w dwóch konkursach: Konkursie architektonicznym „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz w Konkursie na wykonanie projektu oprawy oświetleniowej „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Konkurs dla Młodych Architektów

Konkurs dla Młodych Architektów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom architektury. Konkurs wspiera studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu [Dyplom z Archicadem]

Projektuj, korzystaj z najnowszych technologii i wygrywaj fantastyczne nagrody o łącznej wartości ponad 70 000 złotych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Stypendium Praktyka i Konkursu Teoria

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Stypendium Praktyka i Konkursu Teoria organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych

Serdecznie zapraszamy na FESTIWAL OTWARTYCH PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH (FOPA) 16-20 listopada 2020, który jest wydarzeniem towarzyszącym kongresu Open Eyes Economy Summit. Festiwal skierowany jest do architektów, projektantów, studentów architektury, ludzi zainteresowanych tematyką architektury.

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów

W VIII edycji (2020-2021) Konkursu dla Młodych Architektów mamy dwa zadania konkursowe: WYZWANIE MŁODEGO ARCHITEKTA oraz WYZWANIE, KTÓRE ŁĄCZY

Chaszcze, krzaki, nieużytki. Siła trzeciego krajobrazu.

Zapraszamy na rozmowę o potencjale miejsc bezużytecznych, często zaniedbanych, pozostawionych samym sobie, takich z których człowiek się wycofał. Francuski architekt krajobrazu Gilles Clément w swoim Manifeście trzeciego krajobrazu wskazuje na głębokie znaczenie nieużytków jako źródeł różnorodności biologicznej, ale też „przestrzeni niewyrażającej władzy, ani uległości wobec władzy”.

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów

Konkurs dla Młodych Architektów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom architektury. Konkurs wspiera studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online: Global Mayors: Cultural Leadership through Crisis

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online, które będzie prowadzone w języku angielskim. Wydarzenie będzie dotyczyło form funkcjonowania miast pod wpływem pandemii.

Finał konkursów Fundacji im. S. Kuryłowicza

15 października br., podczas spotkania w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, zaprezentowane zostaną efekty 6-miesięcznej pracy zwycięzców konkursów TEORIA i PRAKTYKA organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Rozpocznie się także kolejna odsłona oraz nabór do obu programów Edycji 2020.

Tubądzin Design Awards

Weź udział w międzynarodowym konkursie Tubądzin Design Awards i nie przegap swojej szansy na staż pod okiem najlepszych projektantów w europejskich stolicach!

III Nagroda NIAiU – zbliża się termin zgłaszania prac

Trwa III edycja Nagrody NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością.
Zgłoszenia w konkursie przyjmowane będą do 7 września do godz. 16.00.

Zapraszamy do udziału w płatnej konferencji online: "Nieuczciwość naukowa - dylematy etyczne i konsekwencje prawne" - 23 października 2020 r.

Zasady prawidłowego korzystania ze źródeł, cudzego dorobku naukowego, a także twórczego charakteru pracy nauczycieli akademickich nabierają wspócześnie istotnego znaczenia w obliczy globalizacji wiedzy, jej wartości merytorycznej i znaczenia praktycznego w tym także w wymiarze ekonomicznym. Istotnym tematem konferencji pozostają także kwestie związane z obowiązkiem weryfikacji prac dyplomowych oraz rozpraw doktorskich w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym. Zaprezentowane zostaną między innymi bieżące zmiany w oprogramowaniu, w tym integracja z systemem POLon. Zaproszeni przez nas prelegenci, zwrócą Państwa uwagę nie tylko na kwestie etyczne ale także odniosą się do regulacji administracyjnych i prawnych, których respektowanie może mieć istotny wpływ na jakość kształcenia i rangę uczelni nie tylko w Polsce, ale i na Świecie. 

Zapraszamy do udziału w konferencji: ZIELEŃ MIEJSKA- NATURALNE BOGACTWO MIASTA

XVI Konferencja Naukowo-Techniczna Zieleń Miejska - Naturalne Bogactwo Miasta "Architektura Krajobrazu wobec zmian klimatu", Toruń, 8-9 października 2020