Informacje nadesłane

Nagrody Naukowe POLITYKI

Fundacja Tygodnika POLITYKA od dziś przyjmuje zgłoszenia młodych naukowców do 23. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI. 

Międzynarodowy hybrydowy kurs letni ENHANCE VLC_SYNERGIC URBAN INFRASTRUCTURES

Politechnika w Walencji zaprasza studentów uczelni partnerskich ENHANCE na międzynarodowy hybrydowy kurs letni ENHANCE VLC_SYNERGIC URBAN INFRASTRUCTURES. Kurs organizowany jest w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).

Zapraszamy do udziału w konkursie Studencki Nobel

Studencki Nobel to niezwykły konkurs od studentów dla studentów organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Myślą przyświecającą organizacji kolejnej już edycji jest chęć wyróżnienia najlepszych studentów, którzy już na tym etapie edukacji mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami z zakresu nauki, sztuki czy aktywności społecznej. Takie wyróżnienie zapewnia zwycięzcom nie tylko prestiżowy tytuł, lecz także lepszy start w przyszłość i możliwość poznania innych wybitnych studentów z całej Polski.

KONKURS „HRUBIESZOWSKI DOM I OGRÓD Z KLIMATEM”

Zapraszamy studentów i absolwentów architektury i architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych do udziału w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-krajobrazowym pt. „HRUBIESZOWSKI DOM I OGRÓD Z KLIMATEM”.

Join the UIA World Congress of Architects

Are you ready to be part of the architectural movement for positive change? The UIA World Congress of Architects is not just a gathering of like-minded individuals, but a call to action. We aim for a strong representation of the Next Generation of architects, carpenters, designers, engineers, urban planners, artists, and activists. We need YOU to be there, to be part of the solution.

EADE-2023 International Conference Wrocław, Poland, 12-14 June 2023

It is our great honour to invite you and your colleagues to the 2023 Conference on Engineering and Architecture Design Education (EADE-2023) that will take place at the Faculty of Architecture of Wrocław University of Science and Technology, in Wrocław, Poland, between 12 and 14 June 2023. 

Seminarium „DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ – II EDYCJA 2023-2024”

Zapraszamy na organizowany wspólnie przez Politechnikę Warszawską i Builder seminarium „DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ – II EDYCJA 2023-2024”, które odbędzie się 12 kwietnia 2023 r. od godziny 13:00 do 15:00 w sali nr 407 na Wydziale Inżynierii Lądowej PW.

Zapraszamy do udziału w nowych konkursach dla pracowników i naukowców,

Wystartował nabór wniosków do dwóch konkursów. Zapraszamy do udziału.

Ruszyła XIV edycja Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Najlepsza praca dyplomowa związana tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim” – Przyjmowanie Zgłoszeń!!

Informujemy, że autorzy prac dyplomowych obronionych w roku 2022 mogą zgłaszać swoje prace do rywalizacji o tytuł najlepszej pracy dyplomowej związanej tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim.

Zapraszamy na spotkanie LIVE #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE.

Gościem prowadzonego przez Jakuba Głaza spotkania będzie profesor Romuald Loegler.

Uniwersytet Techniczny Chalmersa (Szwecja) zaprasza studentów uczelni ENHANCE do drugiej edycji szkoły letniej ENHANCE Summer School on Sustainable Entrepreneurship and Innovation (SEI).

Szkoła letnia SEI oferuje uczestnikom intensywne wprowadzenie w kluczowe zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, przedsiębiorczością i innowacjami oraz powiązaniami między nimi.

Konkurs WELCOME TO MY UNIVERSITY - The Social Media Challenge 2023

Zachęcamy studentów Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w konkursie "Welcome to my university" - The Social Media Challenge, który organizuje konsorcjum ENHANCE.

IARP zaprasza do zdawania egzaminu na uprawnienia

Nikt nie wierzył w skuteczność kampanii promującej wśród dziewcząt studiowanie kierunków inżynierskich i nauk ścisłych. A jednak kampania ta spowodowała zwiększenie zainteresowania kobiet takimi studiami o niemal 20%.

Wystartowała 25. jubileuszowa edycja konkursu dla studentów i młodych architektów na projekt łazienki – „Projekt Łazienki 2023”!

Tegorocznym zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie mobilnej toalety publicznej w zaciszu ogrodu Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

Nabór zgłoszeń do VIII edycji Stypendium PRAKTYKA oraz do X edycji Konkursu TEORIA organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza

Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji Stypendium PRAKTYKA z „Warsztatami z Mentorem”, które Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zorganizuje w Gdańsku w dn. 1-2 kwietnia 2023 r., oraz nabór do X edycji Konkursu TEORIA w nowej odsłonie – trzyetapowego programu połączonego ze stacjonarnymi, 2-dniowymi „Warsztatami pisania o architekturze”, które odbędą się w Domu Kuryłowiczów w Kazimierzu Dolnym w dn. 22-23 kwietnia 2023 r.

Zaproszenie na XVII Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „WISE CITY – THEORY AND PRACTICE”

Zapraszamy do wzięcia udziału w XVII Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „WISE CITY – THEORY AND PRACTICE” organizowanej przez Katedrę Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich A-9 Politechniki Krakowskiej. W załączeniu przesyłamy komunikat dotyczący konferencji, która odbędzie się w dniach 12-13 maja 2023 roku, jako wydarzenie hybrydowe, stacjonarnie w Krakowie oraz częściowo on-line.

Zapisy na kurs 'ETHICS AND EPISTEMOLOGY OF AI'- ENHANCE Summer Course, Berlin 1-5.05.2023 r.

W imieniu Centrum Współpracy Międzynarodowej PW i konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska, informujemy o trwających zapisach na letni kurs poświęcony etycznym i poznawczym aspektom funkcjonowania sztucznej inteligencji organizowany w ramach ENHANCE przez Politechnikę w Berlinie w dniach 1-5.05.2023 r.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym, bezpłatnym numerem Architektura i Biznes.

W numerze m.in. rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy dyplom ARCHITEKTURA, (miejsca zajęły dwie osoby związane z naszym Wydziałem!)

Saint-Gobain Glass Design Award

Zapraszamy do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award, organizowanym przez markę Saint-Gobain Glass Polska, wiodącego producenta szkła budowlanego.

II Konkurs PSDZ na najlepszą pracę dyplomową z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian

Polskie Stowarzyszenie "Dachy Zielone" ogłosiło II Konkurs PSDZ na najlepszą pracę dyplomową z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian. Partnerem tegorocznej edycji jest Ambasada Królestwa Niderlandów.

Zapraszamy do udziału w Forum Budowlanym „Budownictwo zrównoważone”

Informujemy o możliwości udziału pracowników naukowych Uczelni w Forum Budowlanym „Budownictwo zrównoważone”, które odbędzie się 30 czerwca-1 lipca br. W swoich poprzednich odsłonach Forum cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród środowiska inżynierskiego z całego kraju, jak i podmiotów gospodarczych, które swoją obecnością uatrakcyjniły obrady.

Seminarium Mazowieckie dla architektów, projektantów, biur projektowych, wykonawców oraz inwestorów instytucjonalnych.

Zapraszamy do udziału w Seminarium Mazowieckim dla architektów, projektantów, biur projektowych, wykonawców oraz inwestorów instytucjonalnych.

X Ogólnopolska Konferencja GIS W NAUCE

Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum GIS Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zapraszają na: X Ogólnopolską Konferencję GIS W NAUCE

Zapraszamy na konferencję International Seminar of Urban Form 2023

The University of Belgrade – Faculty of Architecture is honoured to host the 30th International Seminar of Urban Form conference (ISUF2023) in Belgrade, Serbia in September 2023.

Konferencja Naukowa "System ochrony zabytków w Polsce - dorobek, problemy, wyzwania"

Skuteczność ochrony zabytków w każdym kraju jest funkcją jakości systemu ochrony zabytków. Dlatego dyskusja na temat jakości tego systemu i jego doskonalenia jest zawsze potrzebna. W tym roku pewne okoliczności dodatkowo uzasadniają kompleksową dyskusję o systemie ochrony zabytków. W roku 2023 przypada 20 rocznica przyjęcia ustawy O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.