Informacje nadesłane

Nagrody Naukowe Polityki

Fundacja Tygodnika POLITYKA zbiera zgłoszenia młodych naukowców do 21. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI

FUTUWAWA – Jak będziemy mieszkać w przyszłości?

Zachęcamy do udziału w V edycji Konkursu FUTUWAWA, organizowanej przez Fundację Puszka i m. st. Warszawa. Zgłoszenia do 19 kwietnia 2021!

Konkurs „Najlepsza praca dyplomowa związana tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim”

Zachęcamy do udziału w konkursie, organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Nagroda Prezydenta Miasta za związane z Bydgoszczą prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie

Zachęcamy studentów i absolwentów do zgłaszania swoich prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich do Nagrody Prezydenta Miasta za związane z Bydgoszczą prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie oraz nagrody dla promotorów prac obronionych w roku akademickim 2019/2020.

Konkursy: „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego oraz Agencja SOMA zapraszają studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej  do wzięcia udziału w dwóch konkursach: Konkursie architektonicznym „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz w Konkursie na wykonanie projektu oprawy oświetleniowej „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Konkurs dla Młodych Architektów

Konkurs dla Młodych Architektów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom architektury. Konkurs wspiera studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu [Dyplom z Archicadem]

Projektuj, korzystaj z najnowszych technologii i wygrywaj fantastyczne nagrody o łącznej wartości ponad 70 000 złotych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Stypendium Praktyka i Konkursu Teoria

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Stypendium Praktyka i Konkursu Teoria organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych

Serdecznie zapraszamy na FESTIWAL OTWARTYCH PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH (FOPA) 16-20 listopada 2020, który jest wydarzeniem towarzyszącym kongresu Open Eyes Economy Summit. Festiwal skierowany jest do architektów, projektantów, studentów architektury, ludzi zainteresowanych tematyką architektury.

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów

W VIII edycji (2020-2021) Konkursu dla Młodych Architektów mamy dwa zadania konkursowe: WYZWANIE MŁODEGO ARCHITEKTA oraz WYZWANIE, KTÓRE ŁĄCZY

Chaszcze, krzaki, nieużytki. Siła trzeciego krajobrazu.

Zapraszamy na rozmowę o potencjale miejsc bezużytecznych, często zaniedbanych, pozostawionych samym sobie, takich z których człowiek się wycofał. Francuski architekt krajobrazu Gilles Clément w swoim Manifeście trzeciego krajobrazu wskazuje na głębokie znaczenie nieużytków jako źródeł różnorodności biologicznej, ale też „przestrzeni niewyrażającej władzy, ani uległości wobec władzy”.

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów

Konkurs dla Młodych Architektów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom architektury. Konkurs wspiera studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online: Global Mayors: Cultural Leadership through Crisis

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online, które będzie prowadzone w języku angielskim. Wydarzenie będzie dotyczyło form funkcjonowania miast pod wpływem pandemii.

Finał konkursów Fundacji im. S. Kuryłowicza

15 października br., podczas spotkania w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, zaprezentowane zostaną efekty 6-miesięcznej pracy zwycięzców konkursów TEORIA i PRAKTYKA organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Rozpocznie się także kolejna odsłona oraz nabór do obu programów Edycji 2020.

Tubądzin Design Awards

Weź udział w międzynarodowym konkursie Tubądzin Design Awards i nie przegap swojej szansy na staż pod okiem najlepszych projektantów w europejskich stolicach!

III Nagroda NIAiU – zbliża się termin zgłaszania prac

Trwa III edycja Nagrody NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością.
Zgłoszenia w konkursie przyjmowane będą do 7 września do godz. 16.00.

Zapraszamy do udziału w płatnej konferencji online: "Nieuczciwość naukowa - dylematy etyczne i konsekwencje prawne" - 23 października 2020 r.

Zasady prawidłowego korzystania ze źródeł, cudzego dorobku naukowego, a także twórczego charakteru pracy nauczycieli akademickich nabierają wspócześnie istotnego znaczenia w obliczy globalizacji wiedzy, jej wartości merytorycznej i znaczenia praktycznego w tym także w wymiarze ekonomicznym. Istotnym tematem konferencji pozostają także kwestie związane z obowiązkiem weryfikacji prac dyplomowych oraz rozpraw doktorskich w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym. Zaprezentowane zostaną między innymi bieżące zmiany w oprogramowaniu, w tym integracja z systemem POLon. Zaproszeni przez nas prelegenci, zwrócą Państwa uwagę nie tylko na kwestie etyczne ale także odniosą się do regulacji administracyjnych i prawnych, których respektowanie może mieć istotny wpływ na jakość kształcenia i rangę uczelni nie tylko w Polsce, ale i na Świecie. 

Zapraszamy do udziału w konferencji: ZIELEŃ MIEJSKA- NATURALNE BOGACTWO MIASTA

XVI Konferencja Naukowo-Techniczna Zieleń Miejska - Naturalne Bogactwo Miasta "Architektura Krajobrazu wobec zmian klimatu", Toruń, 8-9 października 2020

Bezpłatne e-wydanie „Architektura & Biznes”

Zapraszamy do pobierania bezpłatnego e-wydaniea NAJNOWSZEGO NUMERU miesięcznika „Architektura & Biznes”: 7+8/2020 - Redaguje WXCA.

Konferencja - Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany. Zachowanie i konserwacja tynków i malarstwa ściennego zabytku światowego dziedzictwa UNESCO

Zapraszamy do udziału w konferencji: "Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany. Zachowanie i konserwacja tynków i malarstwa ściennego zabytku światowego dziedzictwa UNESCO."

Konkurs Przestrzeń Wspólna jest Wartością

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu "Przestrzeń Wspólna jest Wartością" organizowanego przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki

Stypendia dla Warszawy

Miasto stołeczne Warszawa uruchamia nabór do drugiej edycji programu stypendialnego m.st. Warszawy dla doktorantek i doktorantów uczelni warszawskich. Mamy nadzieję, że program zainteresuje oraz zainspiruje badaczki i badaczy do realizacji projektów związanych z szeroko pojętym rozwojem i funkcjonowaniem stolicy.

Nagrody Naukowe magazynu Polityka

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Nagród Naukowych magazynu Polityka

Warsztaty "Architektura betonowa 2020"

Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.

Konkurs "Zagospodarowanie prawobrzeża Wisły w Toruniu na terenach położonych od Przystani Toruń do Portu Drzewnego"

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie jednoetapowym, ideowo-koncepcyjnym dla zadania pt. "Zagospodarowanie prawobrzeża Wisły w Toruniu na terenach położonych od Przystani Toruń do Portu Drzewnego".