Informacje nadesłane

Numer 10/2022 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania

Numer 10/2022 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania!!

a w nim ZDROWE MIASTO, w sam raz na jesienne wieczory, więc wszystkich zachęcamy do pobrania darmowego e-wydania

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej do obejrzenia transmisji online z przebiegu konferencji Międzynarodowy Dzień Krajobrazu 

Światło Dzienne - wykład prof. Ewy Kuryłowicz

We wtorek 18 października 2022 r. o godz. 16:00 zapraszamy do obejrzenia wykładu prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz na temat Światła Dziennego.

Projekcja filmów dokumentalnych Martina Slivki

Zapraszamy na projekcję trzech dokumentalnych filmów wybitnego słowackiego reżysera Martina Slivki, która odbędzie się 12 października 2022 o 17:30 w Instytucie Słowackim.

9. międzynarodowa konferencja naukowa z serii "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni"

Zapraszamy do udziału w 9. międzynarodowa konferencja naukowa z serii "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni", która odbędzie się 21-23 września 2023 r.

Konferencja - Towards to Construction 4.0 and the future of this sector in the digital era

Further development of digitization across all industries is one of the main priorities of the Czech Presidency CZ PRES (EU2022.CZ). Being the least digitized industry of all and, at the same time, one of the largest contributors to the GDP in all developed European countries, the construction sector must no longer stand aside in this regard! Stagnant levels of labour productivity in the sector underline the urgency of a rapid change. 

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji Repurposing Places for social and environmental resilience

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji Repurposing Places for social and environmental resilience, która odbędzie się w dniach 23-24 marca 2023 roku w Londynie.

Zapraszamy do udziału w konferencji SGEM INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCES ON EARTH & PLANETARY SCIENCES

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji SGEM INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCES ON EARTH & PLANETARY SCIENCES, która odbędzie się w dniach 6-9 grudnia 2022 roku w Wiedniu.

MIASTO SOLIDARNE/SOLIDARY CITY

Stowarzyszenie Architektów Polskich O/Wrocław zaprasza do udziału w OPEN CALL w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA `22 MIASTO SOLIDARNE/SOLIDARY CITY. Tegoroczne hasło Festiwalu to MIASTO SOLIDARNE/SOLIDARY CITY.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji z cyklu Future Builders

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji z cyklu Future Builders, która odbędzie się 8 września 2022 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez firmę Roca

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez firmę Roca. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter digitalowy. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.

Zapraszamy do udziału w otwartym, ogólnopolskim konkursie fotograficznym "KADRY Architektury"

Konkurs będzie rozstrzygany w listopadzie 2022 roku w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA '22 pod hasłem przewodnim "MIASTO SOLIDARNE"

Zapraszamy do udziału w konferencji „Możliwości zwiększenia opłacalności zrównoważonego użytkowania obszarów podmokłych”

Zapraszamy do udziału w konferencji „Możliwości zwiększenia opłacalności zrównoważonego użytkowania obszarów podmokłych”, która odbędzie się w dniu 8.09.2022 r. w Warszawie.

Open Call: 15 IN OUT Festival - Konkurs

Konkurs jest dwuetapowy: spośród nadesłanych do 31 sierpnia 2022 prac jury preselekcyjne wybierze 20 filmów eksperymentalnych, które zostaną zakwalifikowane do finału konkursu. Wybrane prace zostaną pokazane podczas przeglądów podczas festiwalu a finaliści, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli zostaną zaproszeni na festiwal do Gdańska.

Zapraszamy do pobierania nowego numeru Architektura i Biznes

Zapraszamy do pobierania nowego wakacyjnego numeru Architektura i Biznes 7+8/2022 

Zapraszamy na cykl pokazów filmowych "Kino Antropocenu"

Zapraszamy na cykl pokazów filmowych "Kino Antropocenu".  Jest to jednocześnie zapowiedź wystawy czasowej Antropocen, której otwarcie planowane jest na 23 września 2022 roku w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK.

 

Zapowiedź 9. konferencji "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni" 2023

9. międzynarodowa konferencja naukowa z serii "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni" odbędzie się 21-23 września 2023 r.

Zaproszenie na cykl pokazów filmowych w ogrodzie SARP

W imieniu Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki zapraszamy na cykl pokazów filmowych w ogrodzie SARP, czyli przed Pałacem Zamoyskich w Warszawie.
Tegoroczna 5. edycja Kina Plenerowego NIAiU to zapowiedź wystawy czasowej Antropocen, której otwarcie planowane jest na 23 września 2022 roku w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK.

Zaproszenie na obchody rocznicowe prof. Longina Majdeckiego (lipiec-sierpień 2022)

W imieniu Dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie prof. dr. hab. Zbigniewa Wawra oraz Kierownika Działu Ogrodów Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie Beaty Kańskiej zapraszamy na obchody rocznicowe prof. Longina Majdeckiego, w tym wystawę pt. "Świat ogrodów Longina Majdeckiego".

Zaproszenie na XI Ogólnopolską Konferencję Naukową Młodych Badaczy

W imieniu Komitetu Organizacyjnego OKNMB serdecznie zapraszamy do udziału w XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodych Badaczy pt. Współczesne problemy i kierunki badawcze w geografii, która odbędzie się w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach 21-23 października 2022 r. 

Zaproszenie do udziału w badaniu DynaM-INT

Drogi studencie, droga studentko! Mamy przyjemność zaprosić Cię  do badania DynaM-INT!

Pałace Wilna XVII-XVIII wieku

W imieniu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA mamy zaszczyt zaprosić na promocję najnowszej książki wydanej przez Instytut POLONIKA „Pałace Wilna XVII-XVIII wieku” autorstwa dr hab. Anny Sylwii Czyż, prof. UKSW.

Zaproszenie do badania skuteczności psychoterapii

Laboratorium Neuronauki Emocji Uniwersytetu SWPS zaprasza do udziału w badaniu naukowym!

Konkurs „Drewno w Architekturze” - zgłoś swój projekt magisterski!

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej jest organizatorem konkursu „Drewno w Architekturze”. Konkurs dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego. Głównym celem konkursu jest promowanie ich talentu oraz przedstawionych przez nich rozwiązań dotyczących zastosowania drewna w architekturze.

Zapraszamy na wystawę prac studentów wykonanych pod opieką profesora dr arch. Tsutomu Nozaki.

Zapraszamy na wystawę prac studentów Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej wykonanych pod opieką japońskiego architekta profesora dr arch. Tsutomu Nozaki.