Informacje nadesłane

Zapraszamy do udziału w konkursie na stypendium artystyczne MAK

Program dla artystów i architektów rezydencji MAK Center w Pearl M. Mackey Apartments to sześciomiesięczna rezydencja oferowana dwa razy w roku łącznie sześciu wschodzącym międzynarodowym artystom i architektom. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji WMCAUS 2022 w Pradze

WMCAUS aims to provide a forum for discussion of the latest findings and technologies in different fields of Civil Engineering, Architecture and Urban Planning. The main mission of "World Multidisciplinary Civil Engineering-Architecture-Urban Planning Symposium - WMCAUS" is to contribute in multidisciplinary studies related with Civil Engineering, Architecture, City and Urban Planning and to improve interactions between people within these fields. As another mission it will provide a forum for this diverse range of studies which report very latest results and document emerging understanding of the related systems and our place in it.

Summer School Daylighting in Buildings NLITED

W imieniu zespołu NLITED - New Level of Integrated Techniques for Daylighting Education, zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do udziału w pierwszej edycji Summer School Daylighting in Buildings, która odbędzie się na Danmarks Tekniske Universitet (DTU) w Kopenhadze w dniach 16-22 sierpnia 2022. 

Tubądzin Design Awards

Jesteś studentem architektury, projektowania lub architektury wnętrz? Czekasz, aby zaprezentować swoje projekty światu? Zgłoś swój projekt koncepcyjny z obszaru architektury, architektury wnętrz oraz nietypowych zastosowań płytek ceramicznych!

Warsztaty projektowe Mood for Wood w Poznaniu oraz Cieszynie.

Zaproszenie dla studentów na międzynarodowe warsztaty projektowe Mood for Wood w Poznaniu oraz Cieszynie.

Konkurs KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”

Ostatni moment na udział w konkursie KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”! Prace można zgłaszać tylko do 4 maja!

Konferencja - Zrównoważone planowanie przestrzennego. Zmiana paradygmatów

Zapraszamy na konferencję naukową pt.: „Zrównoważone planowanie przestrzennego. Zmiana paradygmatów”, która odbędzie się stacjonarnie w Gdańsku, w dniach 13-14 maja 2022 r. (piątek-sobota). Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Zaproszenie do udziału w sesjach posterowych 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (WUF11) w Katowicach

Zapraszamy do wzięcia udziału w sesjach posterowych organizowanych w ramach bloku wydarzeń pt. TransformingEuropeanCities: for a Better Europe, for a Better World (w skrócie: Ścieżka europejska), które odbędą się w trakcie 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (WUF11) w Katowicach, w dniach 26–30 czerwca 2022 r. 

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace magisterskie i rozprawy doktorskie

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych w 2021 roku, poruszających tematykę Warszawy i rozwoju miasta, do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy. 

22. edycja Nagród Naukowych POLITYKI

Od 6 kwietnia do 8 czerwca 2022 r. Fundacja Tygodnika POLITYKA przyjmuje zgłoszenia młodych naukowców do 22. edycji Nagród Naukowych „Polityki”. Lista 15 finalistów zostanie opublikowana w „Polityce” 14 września, a laureaci zostaną ogłoszeni w październiku 2022 r.

Letnia szkoła architektury TU Berlin - zapraszamy!

Zaproszenie na interdyscyplinarną letnią szkołę magisterską z Architektury, Typologii Architektury i Urbanistyki na TU Berlin„Wspólne metody projektowania. Budowanie społeczności poprzez interwencję przestrzenną”

ARCHITEKTURA & BIZNES – 4/2022 - O kondycji zawodu architekta

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem miesięcznika ARCHITEKTURA & BIZNES – 4/2022 „O kondycji zawodu architekta”.

Zapraszamy na I edycję Konferencji dla Młodych Naukowców nt. Inżynieria

Rekrutacja do 25.03.2022.
Organizator: CreativeTime
Niski koszt / nawet trzy referaty lub postery Przegląd inżynierskich zagadnień i prac badawczych podejmowanych przez Młodych Naukowców.
Wymiana doświadczeń.

Zapraszamy do udziału w konferencji: INNOVATION AND DIGITAL REALITY.

Estonian Academy of Arts will host the international conference Innovation and Digital Reality within the framework of Tallinn Architecture Biennale – TAB 2022. The international research conference Space and Digital Reality took place in Tallinn on September 12, 2019 looking into the new phenomenon established by the Third Technological Revolution that we called Digital Reality. The keynote lectures and several presentations painted a picture for the design-based disciplines of what could be expected: Antoine Picon about the hybridisation of atoms and bits; Mario Carpo about the consequences of brutal computation and Roland Snooks about advanced algorithmic design.

Zapraszamy do oglądania wydarzenia organizowanego przez Architektura i Biznes: NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE

Gośćmi rozmowy będą architektka krajobrazu Joanna Rayss i architekt Jakub Szczęsny.

Zapraszamy do udziału w konferencji "Współczesne kontynuacje dorobku Stanisława Bieńkowskiego"

Zapraszamy do udziału w V Konferencji Naukowej z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” pt. „Współczesne kontynuacje dorobku Stanisława Bieńkowskiego (1882-1958) .

Nowy darmowy numer Architektura i Biznes

Zapraszamy do pobierania za darmo najnowszego numeru Architektura i Biznes na temat: na czym polega dobra współpraca z deweloprem?

Konferencja "Odbudowa, restytucja czy trwała ruina - nowe życie rezydencji królewsko-magnackich"

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Odbudowa, restytucja czy trwała ruina - nowe życie rezydencji królewsko-magnackich", planowanej w dniach 27-28 października 2022 r. w Sali Koncertowej Zamku. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

Konkurs Nowy Europejski Bauhaus 2022

Zapraszamy do udziału w konkursie o nagrodę Nowy Europejski Bauhaus 2022. Zwycięzcy otrzymają kwotę pieniężną: 30 tys. euro dla laureatów w konkurencji „Nowy Europejski Bauhaus”, oraz 15 tys. euro dla zwycięzców w konkurencji „Wschodzące Gwiazdy Nowego Europejskiego Bauhausu”.

International VELUX Award 2020

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w IX edycji największego międzynarodowego konkursu International VELUX Award 2020. Pochwal się swoją kreatywnością, przygotuj projekt inspirowany światłem dziennym i zdobądź cenne nagrody! Zostań architektem przyszłości! Termin rejestracji upływa 1 kwietnia 2022 roku

Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową

Zapraszamy na webinarium ,,Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową” w najbliższy czwartek, 24 lutego o godzinie 12:00. Wydarzenie zainauguruje 24. edycję konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”.

The Peter Joseph Lenné Prize of the State of Berlin

Zapraszamy do udziału w konkursie The Peter Joseph Lenné Prize of the State of Berlin. Nagroda przyznawana jest co dwa lata. 

VI Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców "TURYSTYKA A PRZYRODA"

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu Zakład Turystyki i Rekreacji oraz Podhalańskie Koło Naukowe Turystyki serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców „Turystyka a przyroda”, która odbędzie się  on-line 25 marca 2022 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie SCHULLER GreenImagination Golden Awards

Konkurs kierowany jest zarówno do absolwentów jak i studentów kierunków projektowych. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami udziału w konkursie.

Konkurs na projekt domu proklimatycznego jednorodzinnego.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, ogłasza konkursu na najlepszy projekt proklimatycznego domu. Konkurs skierowany jest do studentów i dyplomantów kierunków związanych z architekturą i budownictwem. Zadaniem konkursowym jest opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego.