Informacje nadesłane

Konkurs Drewno w Architekturze 2023

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej na najlepsze prace magisterskie z wykorzystaniem drewna. Termin nadsyłania prac mija 20 października 2023 roku!

Zaproszenie na konferencję Medycyna w architekturze 24.10.23.

Zapraszamy 24 października 2023 na godz. 9:00 do Centrum Olimpijskiego w Warszawie na konferencję Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznychWstęp wolny.

Konkurs dla studentów || Design For Future

Informujemy o drugiej edycji konkursu "Design For Future", organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Targowego. Jego celem jest promowanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań architektonicznych w branży wystawienniczej i eventowej, z naciskiem na wysoką jakość usług, strategię zero netto emisji CO i podkreślenie roli targów w rozwoju firm i produktów.

Biennale Architektury Kraków 2023

13 i 14 października w ICE Kraków Congress Centre odbędzie się Biennale Architektury Kraków 2023, gdzie toczyć się będą debaty skupione wokół hasła RECOVER i zmian, jakich potrzebują współczesne miasta. 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa online „MIASTO, REGION, UZDROWISKO” - Przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń!

Katedra Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Sekcja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Komisji Urbanistyki i Architektury PAN w Krakowie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową MIASTO, REGION, UZDROWISKO w dniach 23 - 24 listopada 2023 – wydarzenie online. 

Aktualizacja: Termin przyjmowania zgłoszeń został wydłużony do 25 października 2023!

4FutureDay - Dzień Młodego Architekta i Inżyniera 2023

4FutureDay - Dzień Młodego Architekta i Inżyniera odbędzie się już 25 października 2023 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4) w ramach tegorocznej edycji Programu Builder for the Future – 2023/2024. Bezpłatne, całodniowe wydarzenie przeznaczone jest dla wykładowców, studentów oraz absolwentów uczelni technicznych wiążących swoją przyszłość z budownictwem lub architekturą.

Saint-Gobain Architecture Student Contest 2024 - Helsinki

Informujemy, że Grupa Saint-Gobain organizuje konkurs, którego ideą jest zachęcanie studentów architektury do zaprezentowania autorskich pomysłów spełniających założenia zrównoważonego rozwoju i wpisanych w kontekst architektoniczny różnych miast na świecie. Zadane konkursowe w edycji 2024 jest zlokalizowane w Finlandii, w Helsinkach. Tam też, w czerwcu 2024, będzie miał miejsce międzynarodowy finał konkursu. 

Future Materials Conference on September 28-29, 2023

The Innovation Center of Moholy-Nagy University of Art and Design will organize its second Future Materials Conference this fall! We look forward to welcoming designers, researchers, private sector representatives and students to present and discuss the latest trends in the field of material research and the materials industry.

Konferencja „Architektura i budownictwo w obliczu wyzwań klimatycznych”

  

Informujemy, że 3 października 2023 r. o godz. 10:00 w Warszawie, w Adgar Park West, odbędzie się konferencja pt. „Architektura i budownictwo w obliczu wyzwań klimatycznych”. 

Aktualne informacje znajdą Państwo na stronie www.domzklimatem.gov.pl w zakładce "Konferencja". Udział w konferencji jest bezpłatny. 

Nabór na ekspertów przy Misji UE ds. NEB oraz nabór wniosków do Driving Urban Transitions

Komisja Europejska poszukuje ekspertów, którzy będą doradzać w sprawie potencjalnej przyszłej misji UE Nowego Europejskiego Bauhausu

Spotkanie Live A&B z cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE 29 sierpnia JERZY SZCZEPANIK-DZIKOWSKI z JEMS Architekci / GŁAZ - #Nowe Trendy w Architekturze

29 sierpnia (wtorek) o godzinie 13.00 odbędzie się kolejne spotkanie Live A&B z cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE. Gościem Jakuba Głaza będzie Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci - architekt i nauczyciel akademicki, założyciel jednej z czołowych polskich pracowni, która działa na architektonicznym rynku od czasów transformacji ustrojowej i wciąż zaskakuje.

Konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska: Klimatyczny Człowiek Roku

Ministerstwo Klimatu i Środowiska organizuje III edycję Konkursu Klimatyczny Człowiek Roku -  kategoria Młody Naukowiec.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa MIASTO, REGION, UZDROWISKO

Zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej MIASTO, REGION, UZDROWISKO, która odbędzie się 23-24 listopada 2023 r., online, na platformie MS Teams.

Konferencja poświęcona będzie działalności naukowej, zawodowej i społecznej zmarłej prof. dr hab. inż. architekt Elżbiecie Węcławowicz-Bilskiej.

Marita Schnepper Award for Ecological Architecture

For the first time, the non profit “Foundation for the Promotion of Ecological Architecture” in Vienna, Austria, is announcing an international award amounting to 5.000 Euros, which is awarded every two years.
Entering the award is free in this first run.

XI edycja konferencji z cyklu Architektura Miast pt. „Architektura obiektów administracji państwowej i samorządowej w XIX I XX wieku”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej, już XI edycji, konferencji z cyklu Architektura Miast pt. „Architektura obiektów administracji państwowej i samorządowej w XIX I XX wieku”, która odbędzie się w dniach 28-29 września 2023 roku w murach Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. 

Alejandro Aravena w Polsce - spotkanie z laureatem Nagrody Pritzkera

We wrześniu Polskę odwiedzi chilijski architekt Alejandro Aravena. Laureat Nagrody Pritzkera będzie gościem specjalnym wydarzeń organizowanych w Warszawie i Krakowie przez firmę Geberit.

Zapraszamy do pobierania i czytania najnowszego numeru Architektura i Biznes!

DOMY JEDNORODZINNE do pobrania za darmo, a w empik wydanie papierowe, częstujcie się! W numerze zastanawiamy się, na ile wartości estetyczne przy projektowaniu domów są dzisiaj aktualne? Jak mówić dzisiaj o architekturze domów jednorodzinnych? Co stanowi największe wyzwanie

Międzynarodowy konkurs dla studentów Student Trophy24

Po raz pierwszy w tym roku międzynarodowy konkurs dla studentów architektury i budownictwa proHolz Student Trophy24 obejmuje również studentów z Polski.

Przedłużenie zapisów na ENHANCE “Gender and Diversity in Science, Technology and Society" 2023

Otrzymaliśmy właśnie informację od organizatorów szkoły letniej ENHANCE “Gender and Diversity in Science, Technology and Society" 2023 na Politechnice w Berlinie, że zapisy zostały wydłużone do 5 lipca 2023 r. Szkoła letnia odbędzie się w dniach 25-29 września 2023 r.

Warsztaty Mood for Wood

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych. To właśnie etap projektowania - przy pomocy narzędzi partycypacyjnych - wyróżnia projekt Mood for wood spośród podobnych warsztatów studenckich. 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Otwarte Drzwi

Od 2003 roku PFRON ogłasza kolejne edycje konkursu Otwarte Drzwi. Corocznie na konkurs wpływa kilkadziesiąt prac magisterskich i doktorskich poświęconych problematyce niepełnosprawności nadsyłanych przez uczelnie z całej Polski. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Zaproszenie na konferencję "Zrównoważony rozwój i aktywizacja przestrzeni publicznych"

Politechnika Krakowska oraz partnerzy projektu “The Activation of the Public Spaces of the City Centres through Ethical and Sustainable Design Based on the Local Communities Participation / Response / Proaction”: Politecnico di Milano, Fundacion Universitaria San Pablo-Ceu (Valencia) oraz Eurokreator T&C Sp. z o.o. zapraszają przedstawicieli i przedstawicielki Politechniki Warszawskiej na konferencję “Zrównoważony rozwój i aktywizacja przestrzeni publicznych”. 

Ruszył Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy

Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłasza 49. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

Kongres Ruchów Miejskich w dniach 23-25 maja 2023 roku w Gdańsku - zaproszenie

Zapraszamy do udziału w VIII Kongresie Ruchów Miejskich, który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca w Gdańsku (Politechnika Gdańska).  

6 edycja Konkurs Nagroda NIAiU

To już szósta edycja konkursu Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością - skierowanego do absolwentów różnych kierunków na najlepsze prace magisterskie obronione w latach 2022/2023 (od 1 maja 2022 do 4 września 2023).