Informacje nadesłane

VI Edycja Konkursu Lafarge Holcim Awards

Jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów architektonicznych w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Konkurs promuje projekty architektoniczne, które podejmują kluczowe wyzwania naszych czasów jakim są wzrost urbanizacji oraz poprawa jakości życia mieszkańców.

Konkurs Architektury Ceglanej

Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji ogólnopolskiego Konkursu Architektury Ceglanej organizowanego dla studentów wydziałów architektury przez Związek Producentów Ceramiki Budowlanej przy współudziale SARP:

Zapraszamy na konferencję Element Urban Talks

W dniach 29 listopada -1 grudnia .2019 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie (al. Jana Pawła II 232) odbędzie się trzecia edycja konferencji dla architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu, samorządowców i aktywistów miejskich pt. Element Urban Talk. Uczestnicy będą rozmawiać o projektowaniu odpowiadającym na potrzeby współczesnego świata.

Winter School Critical Urbanism, Uniwersytet w Bazylei, Szwajcaria, 3-7 lutego 2020 r

Zapraszamy do udziału w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet w Bazylei. Uniwersytet w Bazylei oferuje trzecią zimową szkołę urbanistyki z interdyscyplinarnym podejściem do europejskiego systemu granic. Kurs jest wprowadzeniem studentów z różnych dyscyplin w dziedzinę studiów miejskich, zapewniając im umiejętności eksploracyjne w zakresie analizy przestrzennej i krytycznego myślenia o polityce migracyjnej.

Darmowe wejściówki na "Perspektywy Women in Tech Summit 2019"

Już 13-14 listopada 2019r. odbędzie się w Warszawie druga edycja międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit! Ponad 3000+ uczestników i uczestniczek zgromadzi się, żeby pokazać siłę kobiet w technologiach.

Konkurs dla Młodych Architektów

VII edycja(2019-2020) Konkursu dla Młodych Architektów to dwa zadania: zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej” i zadanie architektoniczne: „Wyzwanie Młodego Architekta”.

Konkurs Drewno w Architekturze

Zapraszamy do udziału w Konkurs Drewno w Architekturze organizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej.

Termin nadsyłania prac: do 22.10.2019.

Nabory do Kapeli w Zespole Pieśni i Tańca PW

Zapraszamy na nabory do Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
Przesłuchania odbędą się 8 i 11 października od godz. 19:00 do 20:00 w D.S. "Riviera"

pok. A220

Tydzień polskiej nauki w WP

7 dni i 7 wywiadów z młodymi, polskimi naukowcami, czyli "Tydzień polskiej nauki w WP", to szansa na wypromowanie się młodych naukowców lub zespołów i opowiedzenie o ich pomysłach całemu światu. Pierwsza odsłona nowej serii w WP ukaże  się jeszcze w tym roku. Teraz szukamy osób i pomysłów, o których powiemy.

Konkurs "The Trail"

To dwuetapowy, unikatowy międzynarodowy konkurs organizowany, co dwa lata, przez VINCI Construction. Jego celem jest wyłonienie najlepszych studentów na wybranych uczelniach wyższych. 

Warsztaty Akupunktura Miasta: TRÓJKĄT NA TRÓJKĄCIE

Stowarzyszenie Architektów Polskich O/Wrocław we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia ogłasza nabór na warsztaty studenckie w ramach kolejnej edycji projektu Akupunktura Miasta:

Zapraszamy na wykłady organizowane przez Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji

W semestrze zimowym Instytut planuje przeprowadzenie trzech cykli wykładów dla studentów i doktorantów uczelni warszawskich.

Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2019

Miasto Kraków oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zapraszają do wzięcia udziału w Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2019, Mktóre będzie mieć miejsce w dniach 8-9 października 2019 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. 

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Laka Foundation

Laka Foundation zaprasza do udziału w dwóch międzynarodowych konkursach: Architecture that Reacts oraz Design that Educates Awards 2020. 

Konkurs Vinci - The Trail

Dzisiejszy świat stoi w obliczu wyzwań, takich jak nadchodzącego znacznego wzrostu światowej populacji miejskiej i nowych problemów klimatycznych i środowiskowych. Budynki i infrastruktura odpowiadają za 40% zużywanej energii i emisji gazów cieplarnianych produkowanych na całym świecie. Sektor budowlany musi podjąć działania w celu przezwyciężenia tych problemów, a nowe technologie będą niewątpliwie jednym z aspektów odpowiedzi - zdigitalizowane projektowanie i budowa projektów z wykorzystaniem modeli cyfrowych (BIM - Building Information Modeling), wprowadzenie robotów na plac budowy i Druk 3D materiałów budowlanych to tylko kilka przykładów tych innowacyjnych technologii.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej.

Zapraszamy do udziału w konkursie Drewno w Architekturze

Zapraszamy do udziału w Konkurs Drewno w Architekturze organizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. Konkurs dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego.

47. edycja Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju

Zapraszamy do udziału w  47. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Dyplomy dla Warszawy

Zbliża  się termin zgłoszeń dla autorów prac magisterskich oraz rozpraw doktorskich z zakresu rozwoju stolicy, obronionych w 2018 roku na warszawskich uczelniach do tegorocznej edycji Dyplomów dla Warszawy – w tym roku w formule Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy. Pracę może zgłosić do konkursu jej autor lub za zgodą autora – promotor bądź jednostka naukowa, w której została napisana.

Stypendia dla Warszawy

Miasto stołeczne Warszawa właśnie uruchomiło pierwszą edycję programu stypendialnego m.st. Warszawy dla doktorantów uczelni warszawskich. Program stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów ma służyć włączaniu młodych naukowców do dialogu na temat rozwoju miasta oraz wspieraniu przepływu wiedzy między Urzędem i sektorem nauki. Stypendia przyznawane będą na projekty badawcze w obszarach wskazanych przez Urząd m.st. Warszawy, zbieżnych z tematyką doktoratu. Stypendysta oprócz wsparcia finansowego może liczyć na opiekę pracownika merytorycznego Urzędu m.st. Warszawy, polegającą na przykład na ułatwieniu dostępu do danych i opracowań, którymi dysponuje urząd, lub pomoc w załatwieniu ewentualnych formalności wymaganych do przeprowadzenia badania. Wyniki pomyślnie zrealizowanych stypendialnych projektów badawczych znajdą zastosowanie w kształtowaniu polityk miejskich.

Zapraszamy na uroczystą Galę Builder for the Future

Builder for the Future to społeczny program edukacyjny, którego celem jest wspieranie młodych architektów i inżynierów budownictwa w uzupełnianiu edukacji, poszerzaniu fachowej i praktycznej wiedzy, umiejętności i kompetencji. Ważnym elementem programu jest ułatwianie młodym ludziom poznawania różnych sektorów branży budowlanej, działających w tych sektorach firm, a tym samym oczekiwań rynku i przyszłych pracodawców.

Zapraszamy do udziału w konkursie architektonicznym "Plastic Monument"

Konkurs organizowany jest przez YAC (Young Architects Competitions)we współpracy z National Geographic. Tematem jest zaprojektowanie instalacji, która podniesie świadomość na temat wpływu cząstek plastiku na naszą planetę.

KONKURS STOWARZYSZENIA PRODUCENTOW BETONÓW na najlepszą pracę dyplomową

Do nagrody w 2019 r. mogą pretendować inżynierskie i magisterskie prace dyplomowe dotyczące betonu komórkowego lub prefabrykacji betonowej, charakteryzujące się nowoczesnością rozwiązań oraz oryginalnością ujęcia problemu.

Architectural Internship - NNE

Szwajcarska firm architektoniczna NNE specjalizująca się w realizowaniu budynków produkcyjnych dla przemysłu farmaceutycznego zaprasza do uczestnictwa w programie praktyk.

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2019

Miasto Kraków oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2019, które będzie mieć miejsce w dniach 8-9 października 2019 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Biennale Architektury w Krakowie jest imprezą cykliczną a tytułem tegorocznej edycji jest „POŁĄCZENIA — miasto i rzeka”.