Informacje nadesłane

Zapraszamy do oglądania wydarzenia organizowanego przez Architektura i Biznes: NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE

Gośćmi rozmowy będą architektka krajobrazu Joanna Rayss i architekt Jakub Szczęsny.

Zapraszamy do udziału w konferencji "Współczesne kontynuacje dorobku Stanisława Bieńkowskiego"

Zapraszamy do udziału w V Konferencji Naukowej z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” pt. „Współczesne kontynuacje dorobku Stanisława Bieńkowskiego (1882-1958) .

Nowy darmowy numer Architektura i Biznes

Zapraszamy do pobierania za darmo najnowszego numeru Architektura i Biznes na temat: na czym polega dobra współpraca z deweloprem?

Konferencja "Odbudowa, restytucja czy trwała ruina - nowe życie rezydencji królewsko-magnackich"

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Odbudowa, restytucja czy trwała ruina - nowe życie rezydencji królewsko-magnackich", planowanej w dniach 27-28 października 2022 r. w Sali Koncertowej Zamku. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

Konkurs Nowy Europejski Bauhaus 2022

Zapraszamy do udziału w konkursie o nagrodę Nowy Europejski Bauhaus 2022. Zwycięzcy otrzymają kwotę pieniężną: 30 tys. euro dla laureatów w konkurencji „Nowy Europejski Bauhaus”, oraz 15 tys. euro dla zwycięzców w konkurencji „Wschodzące Gwiazdy Nowego Europejskiego Bauhausu”.

International VELUX Award 2020

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w IX edycji największego międzynarodowego konkursu International VELUX Award 2020. Pochwal się swoją kreatywnością, przygotuj projekt inspirowany światłem dziennym i zdobądź cenne nagrody! Zostań architektem przyszłości! Termin rejestracji upływa 1 kwietnia 2022 roku

Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową

Zapraszamy na webinarium ,,Idzie nowe! Zaprojektuj toaletę pałacową” w najbliższy czwartek, 24 lutego o godzinie 12:00. Wydarzenie zainauguruje 24. edycję konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”.

The Peter Joseph Lenné Prize of the State of Berlin

Zapraszamy do udziału w konkursie The Peter Joseph Lenné Prize of the State of Berlin. Nagroda przyznawana jest co dwa lata. 

VI Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców "TURYSTYKA A PRZYRODA"

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu Zakład Turystyki i Rekreacji oraz Podhalańskie Koło Naukowe Turystyki serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców „Turystyka a przyroda”, która odbędzie się  on-line 25 marca 2022 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie SCHULLER GreenImagination Golden Awards

Konkurs kierowany jest zarówno do absolwentów jak i studentów kierunków projektowych. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami udziału w konkursie.

Konkurs na projekt domu proklimatycznego jednorodzinnego.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, ogłasza konkursu na najlepszy projekt proklimatycznego domu. Konkurs skierowany jest do studentów i dyplomantów kierunków związanych z architekturą i budownictwem. Zadaniem konkursowym jest opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego.

Konkurs na logo 50-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Tajlandią

Polska i Tajlandia w 2022 roku obchodzą rocznicę 50-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych. Z tej okazji Ambasada RP w Bangkoku zaprasza do udziału w konkursie pt. „Konkurs na logo 50-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Tajlandią” na projekt znaku graficznego upamiętniającego i promującego to wydarzenie.

Zapraszamy na konferencję "Trasowanie Miasta"

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na konferencję “Trasowanie miasta. Samochodowe arterie komunikacyjne a urbanistyczne otoczenie zabytkowe wczoraj, dziś i jutro” do 10 lutego 2022 roku. Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że dzięki inicjatywie członka naszego Komitetu Naukowego, Pana prof. inż. Piotra Marciniaka publikacja wybranych referatów po konferencji będzie miała miejsce w tematycznym numerze jednego z polskich periodyków naukowych, z punktacją 40 pkt. Serdecznie zapraszamy do przedstawienia kolejnych propozycji historycznego spojrzenia na proponowaną w załączonym ogłoszeniu tematykę, jak i do zgłaszania ujęć współczesnych, związanych choćby z procesami rewitalizacji.

Zapraszamy na wykład online z serii First Annual Black History Month Lecture Series

Pierwszy wykład wygłosi J. Yolande Daniels, założycielka pracowni SUMO. Data i godzina: 4 lutego o 17:00 czasu EST.

Konkurs dla Młodych Architektów 2021-2022

Trwa IX edycja (2021-2022) Konkursu dla Młodych Architektów organizowanego przez miesięcznik Builder Polska. Tegorocznym zadaniem konkursowym jest "Wyzwanie Młodego Architekta"- Architektoniczny projekt koncepcyjny stanowiący dla autora (autorów) wyzwanie i będący autorskim spojrzeniem na architekturę. Swoją pracę możesz zgłosić do 14 lutego 2022! Do konkursu można zgłaszać również prace projektowe, semestralne i dyplomowe.

Nowy bezpłatny numer Architektura i Biznes.

Zapraszamy do pobierania najnowszego bezpłatnego numeru Architektura i Biznes. W tym numerze dyskusja o tym o tym dlaczego projektowanie zieleni, które nie jest estetyzowaniem przestrzeni, tylko elementem infrastruktury, jest takie ważne - zwłaszcza w obliczu wyzwań związanych ze zmianą klimatu czy dotkliwie odczuwalnymi wyspami ciepła w mieście.

Zapraszamy do udziału w programie Collegium Invisibile

Collegium Invisibile rozpoczęło rekrutację. Stowarzyszenie zrzesza wyróżniających się studentów oraz towarzyszących im wybitnych naukowców. Proponowane przez nas programy, oparte na pomyśle Piramidy Wiedzy, mają na celu wszechstronny rozwój oraz pomoc młodym ludziom w świadomym kształtowaniu swojej działalności naukowej.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa DESIGN. OD WNĘTRZ STAROŻYTNYCH PO WSPÓŁCZESNY KALLAX

Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego ma przyjemność zaprosić Państwa na pierwszą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej DESIGN. OD WNĘTRZ STAROŻYTNYCH PO WSPÓŁCZESNY KALLAX, która odbędzie się w dniach 1-2 marca 2022 roku w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych "Czasoprzestrzeń" we Wrocławiu. 

Zapraszamy do udziału w programie ATHENS

Sesje ATHENS odbywają się 2 razy do roku, w marcu i w listopadzie. Każda z nich obejmuje 5-dniowy intensywny kurs (30 godzin) i program kulturalny European Dimension Activities (10-15 godzin). Na zakończenie instytucja goszcząca oficjalnie uznaje/ocenia wykonane prace uwzględniając wyniki zorganizowanego przez siebie egzaminu, ocenionego zgodnie z lokalnym systemem oceniania. Za każdą sesję można uzyskać 2-3 punkty ECTS. Uczestnictwo jest bezpłatne, a koszty podróży i utrzymania studenci pokrywają we własnym zakresie. Najbliższa sesja odbędzie się w dniach 12-19 marca 2022 r.

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy Biblioteka Główna Woj. Mazowieckiego zaprasza na spotkanie z Jarosławem Loretzem

Dział Varsavianów Biblioteki Publicznej m.st Warszawy – Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego zaprasza na wieczór autorski Jarosława Loretza poświęcony jego książce „Przejdziem Wisłę i nie tylko. Dzieje mostów na Mazowszu”. Książka stanowi ostatnią część „trylogii wiślanej” Wydawnictwa Warszawskiego, obejmującej też „Wisłę na Mazowszu. XIX-wieczne plany regulacji rzeki w granicach byłego zaboru rosyjskiego” Lecha Królikowskiego (2019) oraz „Po Wiśle pod parą” Włodzimierza Winka (2020).
  

Zapraszamy do udziału w webinarze NOW_Webinarium #3

Igloo - Stowarzyszenie Habitat i Architektura oraz Fundacja Globalworth organizują trzecie Webinarium w ramach konkursu 2031 NOW_nasze miasta za dziesięć lat. Prelegentem będzie Krzysztof Ingarden. Zapraszamy w czwartek, 13 stycznia, o godzinie 12:00 na spotkanie z naszym gościem specjalnym, architektem i profesorem Krzysztofem Ingardenem, który wygłosi wykład oparty na wspólnym polsko-japońskim projekcie studenckim: renowacji miasta, z ogólnym i teoretycznym spojrzeniem na współczesne utopie miejskie i ich porażkę.

Zapraszamy do zapoznania się z Poradnikiem dobrych praktyk architektonicznych dla Mokotowa

Jest to kolejny z serii poradników - wcześniej opracowana takie powstały m.in. dla Żoliborza i Muranowa. Opracowanie to ma pomóc w zrozumieniu urbanistyki i architektury naszej dzielnicy. W publikacji znajdują się także praktyczne porady dla inwestorów i zarządców, przykłady dobrych i złych wzorów w działaniach remontowych. 

Zapraszamy na spotkanie promujące Poradnik dobrych praktyk architektonicznych dla Mokotowa - kolejny z serii poradników - wcześniej opracowana takie powstały m.in. dla Żoliborza i Muranowa.

Zapraszamy na spotkanie promujące  Poradnik dobrych praktyk architektonicznych dla Mokotowa - kolejny z serii poradników - wcześniej opracowana takie powstały m.in. dla Żoliborza i Muranowa. Opracowanie to ma pomóc w zrozumieniu urbanistyki i architektury naszej dzielnicy.

Stypendium praktyka z „Warsztatami z mentorem” i konkurs teoria - nabór do nowej edycji programów Fundacji im. Stefana kuryłowicza

Ruszył nabór zgłoszeń do VII edycji Stypendium PRAKTYKA w nowej odsłonie – trzyetapowego konkursu połączonego ze stacjonarnymi, 2-dniowymi „Warsztatami z Mentorem”, które Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zorganizuje w Gdańsku w dn. 26-27 marca 2022 r., oraz nabór do IX edycji Konkursu TEORIA.

Fundacja Globalworth i Igloo ogłaszają międzynarodowy konkurs architektoniczny: 2031 NOW_our cities in 10 years

Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture ogłaszają międzynarodowy konkurs 2031 NOW_our cities in 10 years dla studentów architektury, urbanistyki i designu z Polski i Rumunii. Za przekucie swojej wizcji w projekt uczestnicy mogą otrzymać nagrody o łącznej wartości 11 000 euro, a także możliwość przedstawienia swoich propozycji w High Tech Learning Center na Uniwersytecie Architektury i Urbanistyki im. Iona Mincu w Bukareszcie oraz ich publikacji w konkursowym katalogu. Swoje prace można przesyłać do 20 stycznia 2022 r.