Informacje nadesłane

Warsztaty Studenckie w Rzeszowie

Zapraszamy do wzięcia udziału w Warsztatach Studenckich, które  „Architektura & Biznes” organizuje z Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie.Warsztaty odbędą się we wrześniu w Rzeszowie (4 dni,  24-27.09.2018) i w październiku w Krakowie (4 dni, 1-4.10.2018). Wstęp jest otwarty dla wszystkich studentów architektury i darmowy.

Konferencja Naukowa Doktorantów i Studentów "MIASTO DLA LUDZI – MIASTO JUTRA"

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Konferencji Naukowej Doktorantów i Studentów "MIASTO DLA LUDZI – MIASTO JUTRA", która odbędzie się w dniach 9–10 listopada (piątek - sobota) 2018 r. we Wrocławiu, w budynkach kampusu akademickiego Politechniki Wrocławskiej.  

Polsko-Brytyjskie Forum Nauki (PL-UK Science Forum)

Zapraszamy do udziału w Polsko-Brytyjskim Forum Nauki, które odbędzie się w dniach 13 i 14 września w Warszawie.

Prof. Krzysztof Domaradzki zaprasza na wykład Hansa Karssenberga (STIPO)

Zapraszamy na wykład Hansa Karssenberga (STIPO), którego pracownia DAWOS zaprosiła do Warszawy w ramach realizacji projektu "Na_Prawa Ulic". W ramach projektu będą również projektowane i konsultowane społecznie koncepcje przebudowy lub remontu 6 praskich ulic. 
Tematem wykładu będzie:  „Miasto na poziomie oczu i tworzenie miejsc. Jak kreować obszary miejskie, tworząc miejsca w ludzkiej skali, w których ludzie chcą przebywać i spotykać się, we współpracy ze społecznością wszystkich zainteresowanych stron.”

Konserwacja Zapobiegawcza Środowiska

Zapraszamy do udziału w kolejnej, ósmej konferencji z cyklu „Konserwacja Zapobiegawcza Środowiska”, która odbędzie się 22 października 2018 roku w Instytucie Archeologii UKSW w Warszawie. Temat tegorocznej konferencji brzmi "Dziedzictwo nasze czy obce: sto lat dyskusji w niepodległej Polsce". Głównym jej celem będzie poruszenie zagadnień związanych z tzw. "trudnym" dziedzictwem, należącym do mniejszości etnicznych bądź religijnych dla danego obszaru, a przez to często niezauważanym i pomijanym.

Przyswajanie informacji – ankieta

Ankieta została przygotowana przez Dział Badań i Analiz CZIiTT PW.

Szczegółowe informacje oraz ankieta dostępna pod tym adresem: 

https://www.cziitt.pw.edu.pl/przyswajanie-informacji-ankieta/

Konkurs na Projekt Pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie.

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie.

Zapraszamy do konkursu architektoniczno-plastycznego "Kapsuła Czasu"

W imieniu Fundacji „TworzyMY Kraków serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Architektoniczno-Plastycznym „Kapsuła Czasu”.

Schindler Global Award (SGA) 2019

Zapraszamy do udziału w konkursie dla studentów Schindler Global Award (SGA) 2019.

3. Festiwal Architektury i Budownictwa

Zapraszamy do udziału w 3. Festiwalu Architektury i Budownictwa organizowanym przez Eurocee.

Forest Urbanism - warsztaty w Brukseli

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach urbanistycznych w Brukseli: 20th International Landscape Urbanism Design Workshop

Zapraszamy do udziału w warsztatach TAU City Center organizowanych w październiku 2018 roku w Wenecji.

Zapraszamy do udziału w warsztatach TAU City Center organizowanych w październiku 2018 roku w Wenecji. W warsztatach weźmie udział 50 studentów z całego świata.

Sukkot - let's build a tent! Warsztaty architektoniczne

Zapraszamy na kolejne międzynarodowe warsztaty Sukkot- lets built a tent - international design workshop! To druga edycja interdyscyplinarnych warsztatów projektowych z okazji żydowskiego święta Sukkot. Warsztaty odbędą się od 23 do 31 sierpnia w Poznaniu.

Tamayouz International Award 2018

Zapraszamy do udziału w Tamayouz International Award 2018

Stypendium konferencyjne dla studentów i młodych naukowców na udział w Regional Studies Association Student and Early Career Conference 2018 w Brighton

Stypendium obejmuje pokrycie opłaty konferencyjnej oraz rocznego członkostwa w RSA a także dofinansowanie kosztów przejazdu i zakwaterowania do kwoty 1500 zł. O stypendium mogą ubiegać się studenci studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranci i młodzi naukowcy do 5 lat po doktoracie. 

1. urodziny Projektu Pracownie – wernisaż wystawy

Zapraszamy do świętowania 1. urodzin Projektu Pracownie!  Działalność Projektu Pracownie trwa już rok. Zapraszamy na wystawę zdjęć zrealizowanych podczas wywiadów przeprowadzanych w pracowniach artystycznych i rzemieślniczych. Ponadto zachęcamy do uczestniczenia w cotygodniowych spotkaniach NIEDZIELA Z RZEMIOSŁEM. Ich gośćmi będą wybrani bohaterowie naszych materiałów. 

SUMMER SCHOOL "DISSECTING PALAC KULTURY. AN ARCHITECTURAL ANATOMY OF POST-APOCALYCTIC WARSAW"

"Letnia Szkoła", organizowana przez Politecnico di Milano, jest kolejnym, po "Waliców Project", elementem rozpoczętej przed dwoma laty współpracy Politecnico di Milano z Naszym Wydziałem. Spośród osób zaangażowanych dotychczas w "Waliców Project" sześć osób zgłosiło już chęć uczestnictwa we wspomnianej "Letniej Szkole". Dwa miejsca i jedno rezerwowe pozostały do obsadzenia. Jednocześnie muszę poinformować, że to będzie solidna praca, a organizator oferuje tylko noclegi w Mediolanie w okresie 2-7 września włącznie. Chętnych proszę o kontakt: jan.mazur@pw.edu.pl.

Zapraszamy do udziału w konkursie architektonicznym organizowanym przez miasto Hrubieszów

Zapraszamy do udziału w konkursie architektoniczno – urbanistycznym na opracowanie wstępnej koncepcji funkcjonalno – przestrzennej zagospodarowania terenu przestrzeni publicznej dla zadania: HRUBIESZOWSKIE ,, SUTKI” I ICH  SĄSIEDNIE OTOCZENIE JAKO NOWA UPORZĄDKOWANA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA

Majówka Architektów 2018

Oddział Warszawski SARP i Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów zapraszają na imprezę organizowaną przez architektów dla WSZYSTKICH architektów - aktywnych we wszystkich odmianach dyscypliny, zrzeszonych i niezrzeszonych, z dyplomami/uprawnieniami i bez nich! 

DoFA '18_konkurs "Superwizja"

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich ma przyjemność ogłosić kolejną edycję konkursu pn. "Superwizja", skierowanego do architektów w wieku do 35 roku życia, działających na terenie Dolnego Śląska. Konkurs będzie rozstrzygany w październiku br. w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA'18 (28.09-5.10.2018) pod tegorocznym hasłem przewodnim "MIASTO POPRZEMYSŁOWE".

Tydzień z Architekturą SARP

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Oddział Warszawski SARP - Tydzień z Architekturą. 

Zapraszamy do udziału w konkursie RESILIENT DESIGN COMPETITION

Konkurs organizowany jest przez The Building 4Humanity. 

Zapraszamy na kolejny Dzień Młodego Architekta i Dzień Młodego Inżyniera

Zapraszamy na spotkanie z Mistrzami Architektury i Budownictwa! Podczas wydarzenia odbędzie się Gala Builder For The Future, zostaną na niej wręczone nagrody laureatom konkursów Konkursu dla Młodych Architektów i Konkursu dla Młodych Inżynierów.

Konkurs Drewno w Architekturze

Konkurs „Drewno w Architekturze” dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego. Przy czym autor projektu mógł wykorzystać właściwości drewna zarówno w każdym z tych trzech aspektów, jak też tylko w jednym z nich. Kryteria oceny obejmują również wartość rozwiązań architektonicznych oraz jakość relacji pomiędzy tworzywem a kształtowaną formą.