Informacje nadesłane

Warsztaty Akupunktura Miasta: TRÓJKĄT NA TRÓJKĄCIE

Stowarzyszenie Architektów Polskich O/Wrocław we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia ogłasza nabór na warsztaty studenckie w ramach kolejnej edycji projektu Akupunktura Miasta:

Zapraszamy na wykłady organizowane przez Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji

W semestrze zimowym Instytut planuje przeprowadzenie trzech cykli wykładów dla studentów i doktorantów uczelni warszawskich.

Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2019

Miasto Kraków oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zapraszają do wzięcia udziału w Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2019, Mktóre będzie mieć miejsce w dniach 8-9 października 2019 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. 

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Laka Foundation

Laka Foundation zaprasza do udziału w dwóch międzynarodowych konkursach: Architecture that Reacts oraz Design that Educates Awards 2020. 

Konkurs Vinci - The Trail

Dzisiejszy świat stoi w obliczu wyzwań, takich jak nadchodzącego znacznego wzrostu światowej populacji miejskiej i nowych problemów klimatycznych i środowiskowych. Budynki i infrastruktura odpowiadają za 40% zużywanej energii i emisji gazów cieplarnianych produkowanych na całym świecie. Sektor budowlany musi podjąć działania w celu przezwyciężenia tych problemów, a nowe technologie będą niewątpliwie jednym z aspektów odpowiedzi - zdigitalizowane projektowanie i budowa projektów z wykorzystaniem modeli cyfrowych (BIM - Building Information Modeling), wprowadzenie robotów na plac budowy i Druk 3D materiałów budowlanych to tylko kilka przykładów tych innowacyjnych technologii.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej.

Zapraszamy do udziału w konkursie Drewno w Architekturze

Zapraszamy do udziału w Konkurs Drewno w Architekturze organizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. Konkurs dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego.

47. edycja Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju

Zapraszamy do udziału w  47. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Dyplomy dla Warszawy

Zbliża  się termin zgłoszeń dla autorów prac magisterskich oraz rozpraw doktorskich z zakresu rozwoju stolicy, obronionych w 2018 roku na warszawskich uczelniach do tegorocznej edycji Dyplomów dla Warszawy – w tym roku w formule Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy. Pracę może zgłosić do konkursu jej autor lub za zgodą autora – promotor bądź jednostka naukowa, w której została napisana.

Stypendia dla Warszawy

Miasto stołeczne Warszawa właśnie uruchomiło pierwszą edycję programu stypendialnego m.st. Warszawy dla doktorantów uczelni warszawskich. Program stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów ma służyć włączaniu młodych naukowców do dialogu na temat rozwoju miasta oraz wspieraniu przepływu wiedzy między Urzędem i sektorem nauki. Stypendia przyznawane będą na projekty badawcze w obszarach wskazanych przez Urząd m.st. Warszawy, zbieżnych z tematyką doktoratu. Stypendysta oprócz wsparcia finansowego może liczyć na opiekę pracownika merytorycznego Urzędu m.st. Warszawy, polegającą na przykład na ułatwieniu dostępu do danych i opracowań, którymi dysponuje urząd, lub pomoc w załatwieniu ewentualnych formalności wymaganych do przeprowadzenia badania. Wyniki pomyślnie zrealizowanych stypendialnych projektów badawczych znajdą zastosowanie w kształtowaniu polityk miejskich.

Zapraszamy na uroczystą Galę Builder for the Future

Builder for the Future to społeczny program edukacyjny, którego celem jest wspieranie młodych architektów i inżynierów budownictwa w uzupełnianiu edukacji, poszerzaniu fachowej i praktycznej wiedzy, umiejętności i kompetencji. Ważnym elementem programu jest ułatwianie młodym ludziom poznawania różnych sektorów branży budowlanej, działających w tych sektorach firm, a tym samym oczekiwań rynku i przyszłych pracodawców.

Zapraszamy do udziału w konkursie architektonicznym "Plastic Monument"

Konkurs organizowany jest przez YAC (Young Architects Competitions)we współpracy z National Geographic. Tematem jest zaprojektowanie instalacji, która podniesie świadomość na temat wpływu cząstek plastiku na naszą planetę.

KONKURS STOWARZYSZENIA PRODUCENTOW BETONÓW na najlepszą pracę dyplomową

Do nagrody w 2019 r. mogą pretendować inżynierskie i magisterskie prace dyplomowe dotyczące betonu komórkowego lub prefabrykacji betonowej, charakteryzujące się nowoczesnością rozwiązań oraz oryginalnością ujęcia problemu.

Architectural Internship - NNE

Szwajcarska firm architektoniczna NNE specjalizująca się w realizowaniu budynków produkcyjnych dla przemysłu farmaceutycznego zaprasza do uczestnictwa w programie praktyk.

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2019

Miasto Kraków oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2019, które będzie mieć miejsce w dniach 8-9 października 2019 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Biennale Architektury w Krakowie jest imprezą cykliczną a tytułem tegorocznej edycji jest „POŁĄCZENIA — miasto i rzeka”.

Konkurs Mazda Design 2019

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Mazda Design 2019 - tym razem pod hasłem „MA” - japońskie pojęcie oznaczające "odstęp", "pauzę".

Inspireli Awards

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie "The 4. Annual INSPIRELI AWARDS" studentów i pracowników Wydziału Architektury PW

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu "Wnętrze Otwarte by Justyna Smolec"

Przyjazne miejsce pracy, czyli jakie? Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90 proc. czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach takich, jak domy czy biura. Biorąc pod uwagę, że w miejscu pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, toteż niezwykle istotne jest, w jakiej przestrzeni wykonujemy zadania służbowe. I choć biura oferują dzisiaj szereg udogodnień, to podstawą dobrze zaprojektowanego miejsca pracy jest przede wszystkim odpowiednio dobrane oświetlenie, ergonomia, akustyka czy systemy wentylacyjne. 

Dołącz do zespołu miesięcznika Architektura Murator

Redakcja „Architektury-murator” poszukuje pasjonata architektury, twórczej i energicznej osoby, na stanowisko: fotoedytor, redaktor działu Studenci.

Praktyki w Urzędzie m.st. Warszawy

Zapraszamy do udziału w nowej edycji odpłatnych praktyk absolwenckich w Urzędzie m. st. Warszawy

Zapraszamy do udziału w konferencji studencko-doktoranckiej "Ochrona dziedzictwa w XXI wieku".

Zapraszamy do udziału w konferencji studencko-doktoranckiej "Ochrona dziedzictwa w XXI wieku". Konferencja odbędzie się w dniach 12-13.04.2019r. w Instytucie Historii Sztuki UJ (ul. Grodzka 53, Kraków).

BIM-międzywydziałowe studia podyplomowe

Więcej informacji....

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej ARCHITEKTURA MIASTA. DIALOG I DOŚWIADCZANIE

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej ARCHITEKTURA MIASTA. DIALOG I DOŚWIADCZANIE poświęconej zagadnieniu architektury miasta jako przestrzeni dialogu i doświadczeń zmysłowych, która odbędzie się 5. kwietnia 2019 w Auli warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu 5.

Zapraszamy do udziału w konkursie o Nagrodę im. Macieja Nowickiego organizowanego przez wydawcę miesięcznika Architektura & Biznes

XIII edycja konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego oraz Forum Architektury na Targach Budma 2019 - Temat: „Ekologia, zrównoważony rozwój, innowacyjność. Wyzwania architektury w XXI wieku”
Wydawca miesięcznika „Architektura & Biznes” zaprasza do wzięcia udziału w XIII edycji konkursu im. Macieja Nowickiego. termin nadsyłania prac: 5 lutego br.Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 14 lutego br. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2019 w Poznaniu 

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów.

W imieniu redakcji miesięcznika "Builder" serdecznie zapraszamy Cię do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów.Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji Konkursu znajdziesz w linku: http://buildercorp.pl/2018/10/09/najwazniejsze-informacje-o-kdma-2018/