Informacje nadesłane

Konkurs KRM na pracę dyplomową o tematyce miejskiej

Kongres Ruchów Miejskich chce nagrodzić i opublikować najlepsze prace dyplomowe dotyczące szerokorozumianej „kwestii miejskiej”. Absolwenci/ absolwentki, pozostał Wam jeszcze miesiąc i kilka krótkich dni na zgłoszenie swoich prac do konkursu – do 10 grudnia br.! Mogą to także zrobić Wasze uczelnie lub promotorzy. Szczegóły dalej i w załącznikach.

International VELUX Award 2022

Ruszyła X edycja największego konkursu architektonicznego International VELUX Award dla studentów architektury. Grupa VELUX zaprasza studentów architektury do wzięcia udziału w X edycji największego globalnego konkursu International VELUX Award. Konkurs odbywa się co dwa lata, a jego celem jest zachęcenie studentów do zwracania szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu

Zapraszamy na konferencję Evolutionary Modernism. A Journey from Technocracy to Sustainability Development

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, która odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2021 na platformie Teams

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA 2021

Już 15 listopada wystartuje FESTIWAL OTWARTYCH PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH FOPA 2021 (edycja jesienna), która jest wydarzeniem towarzyszącym OPEN EYES ECONOMY SUMMIT (VI edycja Międzynarodowego Kongresu Ekonomii i Wartości OEES).

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Ogrody Polsko-Niemieckie

Ogrody Polsko Niemieckie wzbogacą się o kolejną atrakcję dla odwiedzających: małą formę architektoniczną. O tym, jak będzie wyglądać, rozstrzygnie ogłoszony przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej konkurs. Zadaniem jest opracowanie projektu graficznego obiektu sztuki lub instalacji przestrzenno-architektonicznej. Temat pracy to refleksja nad SĄSIEDZTWEM i spędzaniem czasu RAZEM, ale też OBOK SIEBIE. Zwycięzca zrealizuje swój pomysł, mając do dyspozycji kwotę do 100 tysięcy złotych.

Zapraszamy do udziału w konferencji online: Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej - 2021 Mity Architektury

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza na XX edycję Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu „Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej” - 2021 „Mity Architektury”.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji AHFE/HFSI International Conference on Architecture Sustainable Urban Planning and Infrastructure

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji AHFE/HFSI International Conference on Architecture Sustainable Urban Planning and Infrastructure, która odbędzie się w dniach 24 - 28 lipca 2022r.  

Architektura i Biznes 11/2021 pt. „Jak zmieniły się przestrzenie pracy w pandemii? - do pobrania za darmo!

Zapraszamy do pobierania najnowszego numeru Architektura i Biznes, który został udostępniony za darmo

III edycja konferencji naukowej „Zabytki i Energia”

Zapraszamy do udziału w III edycji konferencji naukowej „Zabytki i Energia”. Konferencja poświęcona jest problematyce ochrony i konserwacji budynków historycznych, ich dostosowaniu do aktualnych wymogów użytkowych oraz zużyciu energii i bilansowi energetycznemu.

Smart City - zapisy na zajęcia dla studentów

Zapisz się do projektu pn.: Smart City – mroczne widmo czy nowa nadzieja? Właśnie ruszyły zapisy.

Konkurs POLONEZ BIS 1

POLONEZ BIS 1 to konkurs Narodowego Centrum Nauki na 24-miesięczne projekty badawcze realizowane przez naukowców przyjeżdzających z zagranicy.

Roca One Day Design Challenge

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym przebiegiem konkursu, który odbędzie się online 8 października 2021 r. między godziną 9:30, a 17:00,

Uczestnicy mogą zarejestrować się na stronie www.onedaydesignchallenge.net do godziny 23:59. (UTC+2) 5 października 2021 r.

Więcej informacji:

REGULAMIN | One Day Design Challenge | Roca

Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema

Konkurs dla młodych naukowców

Konkurs architektoniczny Ruukki na muzeum śniegu w Rovaniemi!

Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Konkurs „The Unbelievable Challenge 2021” organizowany jest przez firmę Ruukki Construction i otwarty dla obywateli wszystkich krajów Schengen.

Stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II

Trwa rekrutacja do 17. edycji Stypendium im. Jana Pawła II. Zgłoszenie przyjmowane są do 10 października.

Konkurs w ramach programu Mobility PW

1 września 2021 r. decyzją Rektora PW nr 217/2021 został uruchomiony program Mobility PW. Nabór do pierwszego konkursu w ramach Mobility PW trwa do 20 września 2021 r. i obejmuje mobilności, które rozpoczną się do dnia 31 marca 2022 r. Wnioski należy składać online poprzez stronę www.csz.pw.edu.pl lub www.badawcza.pw.edu.pl 

Konkurs na logo obchodów 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych Polska-Australia

W związku z przyszłorocznymi obchodami 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Australią (20 lutego 1972 r.), Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Canberze, we współpracy z Ambasadą Australii w Warszawie, organizuje konkurs na projekt logo upamiętniającego i promującego to wydarzenie.

Granty wewnętrzne dla pracowników PW

Politechnika Warszawska ogłosiła konkurs na granty wewnętrzne, finansowane ze środków projektu ,,Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, dla pracowników PW, wspierające złożenie wniosku w konkursie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)

Program stypendialny Fundacji Silnia

Ruszył nabór na program stypendialny Fundacji Silnia na rok akademicki 2021/2022. Program skierowany jest do osób w trudnej sytuacji materialnej, które planują rozpoczęcie studiów lub już studiują poza miejscem swojego zamieszkania.

Budownictwo cyfrowe/BIM. Krajowe Eliminacje SkillsPoland 2021 do WorldSkills Szanghaj 2022

Już w październiku, na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w Krakowie po raz pierwszy odbędą się Krajowe Eliminacje SkillsPoland 2021 do międzynarodowego konkursu WorldSkills, który odbędzie się 12-17 października 2022 roku w Szanghaju.

New article

14 sierpnia 2021 roku zmarła wieloletnia nauczycielka akademicka naszego Wydziału mgr. inż. arch. krajobrazu Irena Bajerska.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 27 sierpnia o godz. 13:00 w kościele Świętej Trójcy przy Pl. Małachowskiego 1.

„Green Campus – ENHANCE Summer School on Climate Change”

W dn. 15–28 września br. Politechnika Warszawska (Centrum Współpracy Międzynarodowej we współpracy z pracownikami naukowo-dydaktycznymi 4 Wydziałów: Wydziału Architektury, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Wydziału Geodezji i Kartografii oraz Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska oraz Ośrodkiem Kształcenia na Odległość) organizuje szkołę letnią „Green Campus - ENHANCE Summer School on Climate Change”.

Konkurs na prototyp gry edukacyjnej o dziedzictwie

Zachęcamy do udziału w konkursie na prototyp gry edukacyjnej o dziedzictwie organizowanym przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

Konkurs o nagrodę Instytutu Metropolitalnego za najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej

Zachęcamy do udziału w konkursie o nagrodę Instytutu Metropolitalnego za najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej.

Ankieta Biura Karier Politechniki Warszawskiej

Drodzy Absolwenci, serdecznie zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety, przygotowanej przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej.