Aktualności

Zajęcia piątkowe odbędą się w czwartek

W semestrze letnim: 12.05.2022 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.

W semestrze letnim: 04.05.2022 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć we wtorek

Zgodnie z §1 ust. 4 pkt 2 Zarządzenia nr 38/2021 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 28 kwietnia 2021 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2021/2022.

Warsztaty artystyczne dla dzieci z Ukrainy w każdym wieku i ich opiekunów

Zapraszamy do udziału w warsztatach artystycznych dla dzieci z Ukrainy w każdym wieku i ich opiekunów

Relacja z wielkanocnych warsztatów plastycznych dla dzieci z Ukrainy

W sobotę 23.04 z okazji prawosławnej Wielkanocy na naszym wydziale odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy, podczas których wspólnie "budowaliśmy" i ozdabialiśmy wielką pisankę. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Mateusz Płoszaj-Mazurek

10 maja 2022 r. godz. 15:45, posiedzenie w trybie zdalnym

Zajęcia poniedziałkowe w środę

"4. pkt 1 W semestrze letnim: 20.04.2022 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek;"– zgodnie z §1 ust. 4 pkt 1 Zarządzenia nr 38/2021 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 28 kwietnia 2021 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2021/2022.

Warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy

У неділю о 10.04 на нашому факультеті пройшли художні майстер-класи для дітей з України. Головною темою була „колона-провідний архітектурний мотив”. Дякуємо Вам за то, що прийшли у великій кількості. Також дякуємо за спільні розваги і красиві проекти капітелей, стовбурів і баз!

W niedzielę 10.04 na naszym wydziale odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy. Tematem przewodnim była „Kolumna – odwieczny architektoniczny motyw”. Dziękujemy za liczne przybycie, wspólną zabawę i piękne projekty kapiteli, trzonów i baz!

Woda w centrum uwagi miasta

11 kwietnia 2022 r., w warszawskiej siedzibie SARP, miała miejsce oficjalna inauguracja programu WODA: W CENTRUM. Wspólnemu przedsięwzięciu WAPW (Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej) oraz OW SARP (Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej), realizowanemu we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, partneruje Geberit. Projekt zakończy się 1 lipca odsłonięciem instalacji stworzonej przez studentów Politechniki Warszawskiej, umiejscowionej w bezpośrednim sąsiedztwie Pawilonu ZODIAK. Organizatorzy zapraszają na warsztaty, wykłady i prelekcje.

Gratulacje dla zespołu studentek za zajęcie 2. miejsca w międzynarodowym konkursie

Gratulacje dla zespołu studentek 1. roku naszego Wydziału: Zofia Zimowska, Hanna Batyńska, Aleksander Barnaś za zajęcie 2. miejsca w konkursie 120 hours organizowanym przez the Oslo School of Architecture and Design!

WODA: W CENTRUM - prezentacja 6 pomysłów przed ekspertami

Wczoraj studenci specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2 na WAPW zaprezentowali przed zaproszonymi ekspertami 6 pomysłów na działania w przestrzeni publicznej. 

Apel w sprawie organizacji aukcji na rzecz Ukrainy

W imieniu Dziekana naszego Wydziału dr hab. inż. arch. Krzysztofa Koszewskiego oraz Prodziekana ds. Studiów  dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. PW publikujemy apel dotyczący organizowanej aukcji prac graficznych i malarskich warszawskiego środowiska architektonicznego na rzecz Ukrainy.

Dzwi Otwarte na naszym Wydziale

Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dr Iwona Szustakiewicz i Wydziałowa Rada Samorządu WAPW zapraszają na Drzwi Otwarte. 

Bezpłatny numer A&B– 3/2022 ODPOWIEDZIALNY INWESTOR

Redakcja A&B zaprasza wszystkich do bezpłatnego pobrania najnowszego numeru A&B – 3/2022 ODPOWIEDZIALNY INWESTOR. Przede wszystkim polecamy rozmowę z wykładowcą z naszego Wydziału Marcin Strzała: "Projektowanie parametryczne i przyszłość
edukacji architektonicznej w Polsce"!

Studenci z Ukrainy mogą kontynuować edukację na PW

11 marca został uruchomiony internetowy system rejestracyjny. / 11 березня запрацювала електронна система реєстрації.

100 lat Zakładu Architektury Polskiej

W dniu 8 marca 2022 roku upłynie 100 lat od przyjęcia przez Senat Politechniki Warszawskiej Uchwały o utworzeniu na Wydziale Architektury Zakładu Architektury Polskiej,  który od tamtego czasu, zgodnie z zamysłem profesora Oskara Sosnowskiego – jego założyciela i pierwszego kierownika, konsekwentnie prowadzi badania nad dziejami architektury, urbanistyki i sztuki dawnej i obecnej Rzeczypospolitej w oparciu o gromadzone materiały dokumentacyjne i pomiarowe.

Konkurs na granty wewnętrzne dla pracowników Politechniki Warszawskiej

Z wnioskiem o przyznanie grantu mogą wystąpić pracownicy zatrudnieni w Politechnice Warszawskiej w grupie stanowisk badawczych i badawczo-dydaktycznych, w ramach dyscypliny naukowej architektura i urbanistyka, zadeklarowanej na dzień składania wniosku. O grant nie mogą ubiegać się osoby, które przebywają na urlopach: bezpłatnych, dla poratowania zdrowia oraz na warunkach urlopu macierzyńskiego, wychowawczego i ojcowskiego.

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia sportowe dla pracowników PW

Aktywne poranki z jogą, na basenie, na zajęciach tai chi lub „zdrowe ciało”? A może aktywne popołudnie na treningu siatkówki? W takich zajęciach, w 100% dofinansowanych przez Politechnikę Warszawską, może uczestniczyć każdy pracownik PW już w marcu!

Wyróżnienie w konkursie Iceland Greenhouse Restaurant Competition

Serdeczne gratulacje dla zespołu studentek z naszego Wydziału: Elizy Lasek i Katarzyny Drągowskiej za otrzymanie wyróżnienia (shortlist) w konkursie Iceland Greenhouse Restaurant Competition! 

Zapraszamy na wykład Woda w Planowaniu

Zapraszamy na drugi wykład z cyklu wydarzeń towarzyszących projektowi instalacji miejskiej, nad którym pracę rozpoczęli właśnie studenci naszego Wydziału. Podczas wykładu dowiemy się czym jest kryzys wodny w skali planety, ale również pojedynczego podwórka. 

Solidarni z Ukrainą

Politechnika Warszawska solidaryzuje się z Ukrainą

Społeczność akademicka Politechniki Warszawskiej w pełni solidaryzuje się z narodem ukraińskim w tej trudnej dla naszego sąsiada chwili. Nic nie uzasadnia agresji militarnej, jaka została przeprowadzona wobec Ukrainy przez Rosję. W Europie, tak doświadczonej przez dramat II wojny światowej, która przyniosła miliony ofiar, zachowanie władz rosyjskich niesie uzasadniony niepokój o przyszłość całego kontynentu.  

Politechnika Warszawska w rankingu architecturecompetitions.com

Politechnika Warszawska plasuje się na 4. miejscu listy najbardziej aspirujących uczelni architektonicznych 2021 roku na stronie architecturecompetitions.com!

Komunikat dotyczący formy prowadzenia zajęć dydaktycznych w semestrze letnim w RA 2021/2022.

W związku z wydanym w dniu 16 lutego Komunikatem JM nr 1/2022 dotyczącym formy prowadzenia zajęć dydaktycznych na Politechnice Warszawskiej przekazujemy szczegóły realizacji wytycznych JM na Wydziale Architektury.

Zapraszamy do udziału w programie preinkubacji.

Program preinkubacji jest elementem Akceleratora PW – Programu, który ma na celu wesprzeć inicjowanie, inkubację i akcelerację firm, powstających w wyniku działalności naukowo-badawczej pracowników i studentów PW i funkcjonujących w jej otoczeniu w formule spin-off lub spin-out. 

Gratulacje dla nagrodzonych w konkursie Zdrowy Dom

Gratulujemy nagrodzonym w konkursie Zdrowy Dom im. Haliny Skibniewskiej, organizowanym przez miesięcznik Architektura i Biznes. W kategorii Dom Wielorodzinny nagrodę główną otrzymała Alicja Głowacka, za pracę dyplomową "Potencjał współdzielenia – budynek kooperatywy rodzinnej", wykonaną pod kierunkiem mgr inż. arch. Pawła Grodzickiego.

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Culture Stations

Serdeczne gratulacje dla zespołu Julia Bujak, Maria Paczóska, Ezgi Sopaoglu oraz Aleksandra Warowna (studentek naszego Wydziału), które otrzymały wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Culture Stations YAC!