Aktualności

Przysposobienie biblioteczne ekurs

ekurs Przysposobienie biblioteczne 23 kwietnia – 5 maja

Wyniki Konkursu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa

Ogłoszony w 2020 r. Konkurs o Nagrodę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa (edycja 2020 r.) został rozstrzygnięty.

Drzwi Otwarte Wydziału Architektury PW 2021

Zobacz co kryje się za Drzwiami na ul. Koszykowej 55! 

Studentka WAPW Maja Gabrysiak zwyciężyła w konkursie na koncepcję restauracji „Zatoka Buntu”

Zespół w składzie: Maja Gabrysiak (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej)  i Natalia Cichocka (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkie), zwyciężył w, organizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, studenckim konkursie na koncepcję restauracji „Zatoka Buntu”. 

"Utracone kamienice warszawskie doby wczesnego modernizmu (1909-1914)" – nowa publikacja dr. inż. arch. Piotra Kilanowskiego

Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się właśnie książka dr. inż. Piotra Kilanowskiego pt. "Utracone kamienice warszawskie doby wczesnego modernizmu (1909-1914)".

Serdeczne gratulacje dla naszych pracowników za sukcesy w konkursie na nowy budynek naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Frumańskiej.

Pracownia Piotra Bujnowskiego, prowadzącego zajęcia na naszym Wydziale, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na nowy budynek naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Frumańskiej. Drugie miejsce przypadło Kuryłowicz & Associates.

„O Architekturze“ – Antti Nousjoki

Kolejny wykład z cyklu „O Architekturze" odbędzie się już 25.03. o godz. 18:00. 

Nasi doktoranci zaprojektują miasto w Czechach!

Doktoranci ze Szkoły Doktorskiej nr 5: Piotr Person, Olga Czeranowska-Panufnik, Władysława Kijewska i Aleksander Sojka, zdobyli pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Architektoniczno-Urbanistycznym na zagospodarowanie pofabrycznych terenów w czeskim mieście Náchod:  Nowa Tepna - wielofunkcyjne centrum miasta Nàchod”. 

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy

Zachęcamy do zgłaszania prac magisterskich i rozpraw doktorskich do Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy.

Przysposobienie biblioteczne

ekurs Przysposobienie biblioteczne będzie otwarty w terminie 4-19 marca 2021. Jest on prowadzony drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej.

Erasmus - Centrum Współpracy Międzynarodowej PW

spotkanie z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW

Detroit 2021 - międzynarodowa wymiana studencka

Konferencja „Facing Post-Socialist Urban Heritage”

Konferencja poświęcona miastom Europy Środkowej i Wschodniej pt. „Facing Post-Socialist Urban Heritage”

Erasmus +

Spotkanie w sprawie rekrutacji – Erasmus+

Studentka WAPW – Zuzanna Słabik została wyróżniona w międzynarodowym konkursie MICROHOME 2020.

Serdecznie gratulujemy studentce Zuzannie Słabik wyróżnienia w międzynarodowym konkursie.

Builder Awards 2020 dla wykładowców Wydziału Architektury PW

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr. hab. Jan Słyk oraz Paweł Przybyłowicz zostali wyróżnieni przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder.

Komunikat w związku z planowanymi szczepieniami przeciwko COVID-19

15 lutego br. od godz. 8:00 zostanie uruchomiona możliwość rejestracji na szczepienia nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Jakub Krzyczkowski

2 marca 2021 r. godz. 15:05, posiedzenie w trybie zdalnym

Spotkanie z Dziekanem WAPW Krzysztofem Koszewskim oraz Prodziekanami ds. Studiów Mirosławem Orzechowskim i ds. Studenckich Iwoną Szustakiewicz.

Zapraszamy studentów I roku na spotkanie z Dziekanem WAPW Krzysztofem Koszewskim oraz Prodziekanami ds. Studiów Mirosławem Orzechowskim i ds. Studenckich Iwoną Szustakiewicz.

Serdeczne gratulacje dla Piotra Hardeckiego za II nagrodę w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich

Serdeczne gratulacje dla Piotra Hardeckiego - prowadzącego zajęcia na naszym Wydziale! Rewitalizacja Parku Podzamcze w Łęcznej, której jest współautorem, otrzymała II nagrodę w rozstrzygniętym niedawno konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce 2020 w kategorii "Zrewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni"

Gratulacje dla nagrodzonych w konkursie na opracowanie koncepcji obiektu energoefektywnego przedszkola w Michałowicach

Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. Bardzo cieszymy się z faktu, że jedną z głównych nagród otrzymał zespół w którym był prowadzący zajęcia projektowe na naszym Wydziale.

Gratulujemy pracowni JEMS Architekci Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii Architektura Komercyjna

Gratulujemy pracowni JEMS Architekci Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii Architektura Komercyjna za projekt kompleksu P4 z hotelem Vienna House Mokotów Warsaw!

Gratulacje dla pracowni JEMS i Tomasza Trzupka za nagrodę w drugiej edycji festiwalu „Art in ARCHitecture”

Serdeczne gratulacje dla pracowni JEMS i Tomasza Trzupka za nagrodę w drugiej edycji festiwalu „Art in ARCHitecture” - nagroda została przyznana za ekspozycję obrazów autorstwa Tomasza Trzupka!

"Domy Świata", czyli autorski album Konrada Kucza-Kuczyńskiego

Zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją architektoniczną: "Domy Świata", czyli autorskim albumem prof. dr hab. inż. arch. Konrada Kucza-Kuczyńskiego

Serdeczne gratulacje dla całego zespołu ARE stiasny/wacławek za pierwszą nagrodę w konkursie

Serdeczne gratulacje dla całego zespołu ARE stiasny/wacławek za pierwszą nagrodę w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie koncepcji budowy siedziby Urzędu Skarbowego oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskiego wraz z ukształtowaniem bezpośredniego otoczenia urbanistycznego.