Aktualności

Prezentacja specjalności AiU1 "Miasto jako miejsce rozwoju"

Prezentacja odbędzie się w tym tygodniu w środę (24.11) godz. 16.15 oraz w następnym tygodniu również w środę o tej samej godzinie za pośrednictwem platformy MS Teams.

Prezentacja specjalności DA – Dziedzictwo Architektoniczne "Projektowanie w środowisku kulturowym"

Prezentacja odbędzie się we wtorek (30.11) godz. 19.15 za pośrednictwem platformy MS Teams. Dyżur informacyjny: 3.12.2021 godz. 18.15-19.00

Zapraszamy na prezentacje specjalności

Zapraszamy do udziału w prezentacjach specjalności. W kolejnych dniach pojawią się szczegółowe informacje o terminach wszystkich prezentacji oraz sposobu dołączania do spotkań. 

Prezentacja specjalności AiU2 "Miasto jako miejsce do życia"

Prezentacja odbędzie się w czwartek (25.11) godz. 17.15 za pośrednictwem platformy MS Teams. W imieniu Prof. Krystyny Solarek zapraszamy studentów I roku studiów magisterskich, na prezentację specjalności AiU2 "Miasto jako miejsce do życia". Będą mogli Państwo zobaczyć co robimy w ramach seminariów i projektów, kogo zapraszamy na wykłady, a przede wszystkim, poznać nasz zespół i zapytać o wszystko, czego jeszcze o nas nie wiecie.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej dołączył do PLGBC

W tym miesiącu nasz Wydział dołączył do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). To początek współpracy poświęconej edukacji i poszerzaniu świadomości na temat projektowania odpowiedzialnego, zrównoważonego i ekologicznego.

"Pawilon Polski na EXPO 2020/2015/2010 - wykład i debata.

Zapraszamy na spotkanie wokół tematyki polskich pawilonów na EXPO, które odbędzie się 16 listopada w Sali Rzeźby, na Wydziale Architektury PW. Otwarcie Światowej Wystawy w Dubaju jest pretekstem do oddania głosu absolwentom WAPW, którzy współtworzyli projekty polskich pawilonów zarówno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i Mediolanie oraz Szanghaju. Dyskusję przedstawicieli warszawskich pracowni - WXCA, 2PM i WWAA poprzedzi relacja z procesu powstawania tegorocznej wystawy.

Zapraszamy do udziału w warsztatach S.O.S City 2050

Zapraszamy do udziału w warsztatach S.O.S City 2050 na temat adaptacji miast do zmian klimatycznych i neutralności klimatycznej. Warsztaty organizowane są przez  Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z Kołem Naukowym Architektury Kryzysu Klimatycznego - KNAKK WA PW.

Gratulacje dla absolwentki naszego Wydziału - I nagroda w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Narodowy Instytut Dziedzictwa rozstrzygnął konkurs na najlepsze prace dyplomowe dotyczące współczesnej roli dziedzictwa kulturowego pn. ,,Dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy”. Wśród nagrodzonych znalazła się absolwentka naszego Wydziału Iwona Krawiec (za pracę: Adaptacja wieży artyleryjskiej (Fortu Malakoff) w Twierdzy Głogów na centrum szkoleniowe z bazą noclegową dla somelierów i wytwórców win oraz wyrobów winiarskich)

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr Małgorzata Michalska-Nakonieczna

23 listopada 2021 r. godz. 16:05, posiedzenie w trybie zdalnym

Zapraszamy do zapoznania się z efektami pracy studentów Szkoły SAS

W 2021 roku Szkoła SAS ruszyła z serią spacerów miejskich przygotowanych wraz ze studentkami i studentami Architektury Politechniki Warszawskiej. Prace nadzorowały Aleksandra Litorowicz i Martyna Obarska. Pomysł był prosty – finał edycji SZKOŁY SAS miał być konkretny. Dlatego studenci podzieleni na grupy szykowali swój własny pomysł na spacer (wirtualny lub realny) osnuty wokół tematu troski w architekturze.

Specjalna nagroda dla naszych studentek w międzynarodowym konkursie

 Alicja Bakalarska, Julia Ciężar i Matylda Wolska

Alicja Bakalarska, Julia Ciężar i Matylda Wolska z naszego Wydziału otrzymały BB Green Award w konkursie Modular Home Design Challenge 2021 organizowanym przez platformę Bee Breeders. Projekt został doceniony za zastosowanie zielonych i ekologicznych materiałów.

Czwartek za środę

WAŻNA INFORMACJA - "czwartek za środę"  - W semestrze zimowym: 10.11.2021 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w czwartek

Prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz Laureatką Honorowej Nagrody SARP

Kapituła tegorocznej edycji Honorowej Nagrody SARP składająca się z Laureatów lat ubiegłych arch.arch. Romualda Loeglera, SARP Oddział Kraków – HN 1994; Ryszarda Jurkowskiego, SARP Oddział Katowice – HN 1999; Andrzeja Bulandy, SARP Oddział Warszawski – HN 2015; Zbigniewa Maćkowa, SARP Oddział Wrocław – HN 2020 oraz Prezesa SARP arch. Bohdana (Bisia) Lisowskiego, Przewodniczącego Kapituły, w dniu 8 października br. przyznała Honorową Nagrodę SARP prof. dr hab. inż. arch. Ewie Kuryłowicz

Reprezentacja naszego Wydziału w Radzie Klimatycznej UN Global Compact Network

23.10.2021 r. powołana została Rada Klimatyczna przy UN Global Compact Network Poland. Rada stanowi ciało doradcze i merytoryczne, dostarczające ekspertyz w ramach programów prowadzonych w UN Global Compact Network Poland. Jest ona również źródłem sprawdzonej wiedzy naukowej. Rada składa się z 30 naukowców z całej Polski. Wśród 30 członków rady znalazła się prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta Dagny Ryńska (Wydział Architektury) reprezentując Politechnikę Warszawską wraz z dr inż. Piotrem Bartkiewiczem, prof. uczelni.

Kolejna edycja MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE ARCHITEKTURY KRAKÓW 2021

Już we wtorek 26 października 2021 o godz.9.30 - rozpoczyna się kolejna edycja MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE ARCHITEKTURY KRAKÓW 2021. Temat tegorocznej edycji — „RE-USE” jest odpowiedzią nie tylko na wciąż trwającą pandemię, ale także zmiany społeczne i gospodarcze, które często wiążą się z koniecznością zmian funkcji budynków i przestrzeni publicznych.

Stypendium pod choinkę 2021

Szukamy zaangażowanych, aktywnie promujących Politechnikę i budujących jej wizerunek studentów i doktorantów. Jeśli bierzesz udział w konkursach naukowych, sportowych lub artystycznych, działasz w kole naukowym, uczestniczysz w różnorodnych projektach, a być może także popularyzujesz naukę wśród dzieci i dorosłych — prześlij swoje zgłoszenie!

Apel w związku z aktualną sytuacją

Drodzy studenci, w związku z aktualną sytuacją apelujemy o zachowywanie należytej ostrożności, i w razie objawów choroby - o pozostawanie w domach. Prosimy o zapoznanie się z treścią listu dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. uczelni - Prodziekana ds. Studiów.

Praca dyplomowa naszej studentki nagrodzona w konkursie PLGBC

Gratulacje dla Katarzyny Szmołdy! Projekt dyplomowy domu opieki dla osób starszych w Powsinie został wyróżniony przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Wyróżnienie przyznano w kategorii Najlepszy studencki projekt ekologiczny.

Inauguracja działalności Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy na konferencję z okazji inauguracji działalności Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Warszawskiej.

IX edycja Konkursu Dla Młodych Architektów

Ruszyła IX edycja Konkursu Dla Młodych Architektów 2021-2022. Zapraszamy do udziału!

DOGRYWKA SAS - ostatnie miejsca, rekrutacja do 20 października!

Dlaczego warto pracować z innymi i na czym polega odpowiedzialność architekta – zapraszamy do II edycji Szkoły SAS prowadzonej w partnerstwie z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. Szkoła SAS to roczny cykl spotkań (soboty co 2 tygodnie, rozkład uwzględnia kalendarz akademickich przerw), podczas których krok po kroku odkrywać będziemy przed Wami społeczne konteksty budowania i architektury.

Druga edycja programu A3 - zapraszamy!

Zapraszamy na drugą edycję programu A3: warsztaty, wykłady i dyskusje skierowane do osób z I, II i III roku. Rozkładamy proces projektowy na 3 części: KONCEPCJĘ, PREZENTACJĘ I REALIZACJĘ. Jest to wiele godzin spędzonych z tutorami i prowadzącymi grupy warsztatowe, między innymi: Grzegorz Piątek, A-A collective, Jakub Snochowski, Jan Szeliga, Anna Nowokuńska i wiele innych. W zeszłym roku warsztat, czyli konkurs 48h prowadził team Prolog!

Gratulacje dla laureatów IV edycji konkursu Nagroda NIAiU Przestrzeń wspólna jest wartością

W tegorocznej edycji konkursu Nagroda NIAiU Przestrzeń wspólna jest wartością, jury w składzie: dr hab. inż. arch. Bolesław Stelmach (Dyrektor NIAiU), mgr inż. arch. Magdalena Federowicz-Boule oraz dr inż. arch. Jerzy Grochulski, w kategorii projektowa praca magisterska przyznało 3 nagrody i wszystkie trafiły do absolwentów naszego Wydziału.

II edycja Szkoły SAS

Dlaczego warto pracować z innymi i na czym polega odpowiedzialność architekta – zapraszamy do II edycji Szkoły SAS - Szkoły Architektury Specjalności!

Wtorek 19 października - zajęcia zgodnie z czwartkowym planem zajęć

Uwaga: w najbliższy wtorek 19 października odbędą się zajęcia zgodnie z czwartkowym planem zajęć