Informacje nadesłane

Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Pracę Dyplomową

Zapraszamy studentów i absolwentów do udziału w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Pracę Dyplomową kategorii: planowania przestrzennego, projektowania urbanistycznego, projektowania architektonicznego oraz architektury krajobrazu.

Głosowanie na Nagrodę Publiczności w konkursie im. M. Nowickiego na najbardziej innowacyjna architekturę w Polsce

Uwaga! Do 10.03.2020 przedłużamy głosowanie na Nagrodę Publiczności w konkursie im. M. Nowickiego na najbardziej innowacyjna architekturę w Polsce

Zachęcamy władze uczelni, wykładowców, promotorów  Wydziałów Architektury, żeby głosowały i wspierały swoich studentów w konkursie „Miasto otwarte, miasto przyjazne" na najbardziej innowacyjną architekturę w Polsce. 

Zbliża się termin zakończenia rejestracji w IX edycji największego konkursu architektonicznego International VELUX Award

Uwaga studenci architektury! Jeśli chcecie wziąć udział w największym międzynarodowym konkursie Internetional VELUX Award 2020 macie czas na rejestrację tylko do 1 kwietnia. Motywem przewodnim konkursu jest światło dzienne w architekturze, a polscy studenci już czterokrotnie odnosili w nim sukcesy. Czas na Ciebie!

Zapraszamy do udziału w ankiecie #PowiedzPW

Inkubator Innowacyjności PW wraz z Działem Badań i Analiz CZIiTT PW zapraszają studentów do udziału w kolejnej odsłonie sondażu #PowiedzPW: Inkubator Innowacyjności PW!

Zapraszamy do udziału w konkursie Grant of Colour

Zapraszamy do udziału w konkursie Grant of Colour skierowanym do studentów oraz młodych architektów i projektantów, którego organizatorem jest firma Tarkett.

Zapraszamy do udziału w konkursie "L'Art urbain dans les territoires"

Więcej informacji na temat konkursu do uzyskania w Biurze Dziekana

Spotkanie z okazji 120. lecia urodzin profesora Jana Zachwatowicza

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie organizowane przez Dom Spotkań z Historią oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy - Spotkanie z okazji 120. lecia urodzin profesora Jana Zachwatowicza

Zapraszamy do udziału w Dniu Młodego Archtiekta

Dzień Młodego Architekta odbędzie się w dniu 26 lutego 2020 w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.
Zapraszamy studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej do aktywnego udziału w DMA. 

Tubądzin Design Awards

10 stycznia ruszyła III edycja międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards skierowanego do architektów, projektantów i studentów. Firma Jobdone, którą reprezentuję jest koordynatorem tego projektu.

Konkurs Golden Cubes Awards

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłasza pierwszą polską edycję międzynarodowego konkursu Unii Architektów – Golden Cubes Awards, przeznaczonego dla osób, szkół, organizacji i instytucji zajmujących się powszechną edukacją architektoniczną. Celem konkursu jest zachęta i wsparcie tych, którzy kładą fundamenty kultury architektonicznej oraz pomagają dzieciom i młodzieży, od wieku szkolnego do osiągnięcia pełnoletności, w zrozumieniu procesów architektonicznych i kształtowania przestrzeni środowiska zbudowanego. 

Konkurs Dla Młodych Architektów

Zapraszamy do udziału w Konkursie Dla Młodych Architektów!

Warsztaty Architektoniczne - Frankfurt Summer Universities

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych organizowanych przez Frankfurt Summer Universities. 

Konkurs na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP

Zapraszamy studentów architektury do wzięcia udziału w Konkursie na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Termin składania prac: do dnia 09.03.2020, do godziny 14:00.

Zostań Tutorem - międzynarodowe warsztaty MEDS Silesia

11. edycja warsztatów MEDS będzie mieć miejsce w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski - na Śląsku. Głównym miejscem warsztatów będą Tychy, a różnorodność Górnośląskiego Związku Metropolitalnego postawi przed uczestnikami warsztatów wyzwanie polegające na zmierzeniu się z różnymi projektami w kilku miastach, m.in. Katowicach i Dąbrowie Górniczej. Temat tegorocznej edycji MEDS: "Revival", porusza problematykę miejskiego oraz architektonicznego kontekstu Śląska, jako przestrzeni górniczej, przestrzeni kuźni i fabryk, decydujących o tożsamości regionu. Oba te paradygmaty - przemysłowy kontekst oraz tożsamość, są możliwością do zastanowienia się nad tematem transformacji. 

Zostań architektem przyszłości – weź udział w IX edycji największego konkursu architektonicznego International VELUX Award

Grupa VELUX zaprasza studentów architektury do wzięcia udziału w IX edycji największego globalnego konkursu International VELUX Award. Konkurs odbywa się co dwa lata, począwszy od roku 2004, 
a jego celem jest zachęcenie studentów do zwracania szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu. 
Od pierwszej edycji wzięło w nim udział około 12000 studentów z 59 krajów, którzy zgłosili ponad 5000 projektów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzenia dla studentów architektury, a polscy studenci już czterokrotnie odnosili w nim sukcesy.

Poszukiwani praktykanci na staż - Biuro Christian Kerez

Biuro architektoniczne Christian Kerez w Berlinie poszukuje od zaraz praktykantów do współpracy przy wymagających, międzynarodowych projektach konkursowych i wykonawczych. 

Konkurs fotograficzny KADRY Architektury

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do udziału w otwartym, ogólnopolskim konkursie fotograficznym "KADRY Architektury", który będzie rozstrzygany w maju 2020 roku w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA'20 pod hasłem przewodnim "OTWARTE MIASTO"

Zapraszamy do udziału w konkursie Mój Dom - Wizja Wypoczynku 13

Organizowany przez Fundację Piotra Klera a realizowany przez Dobrotekę i galerię Tetmajera 83 w Krakowie konkurs Wizja Wypoczynku skierowany jest do projektantów oraz studentów kierunków projektowych. 

VI Edycja Konkursu Lafarge Holcim Awards

Jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów architektonicznych w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Konkurs promuje projekty architektoniczne, które podejmują kluczowe wyzwania naszych czasów jakim są wzrost urbanizacji oraz poprawa jakości życia mieszkańców.

Konkurs Architektury Ceglanej

Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji ogólnopolskiego Konkursu Architektury Ceglanej organizowanego dla studentów wydziałów architektury przez Związek Producentów Ceramiki Budowlanej przy współudziale SARP:

Zapraszamy na konferencję Element Urban Talks

W dniach 29 listopada -1 grudnia .2019 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie (al. Jana Pawła II 232) odbędzie się trzecia edycja konferencji dla architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu, samorządowców i aktywistów miejskich pt. Element Urban Talk. Uczestnicy będą rozmawiać o projektowaniu odpowiadającym na potrzeby współczesnego świata.

Winter School Critical Urbanism, Uniwersytet w Bazylei, Szwajcaria, 3-7 lutego 2020 r

Zapraszamy do udziału w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet w Bazylei. Uniwersytet w Bazylei oferuje trzecią zimową szkołę urbanistyki z interdyscyplinarnym podejściem do europejskiego systemu granic. Kurs jest wprowadzeniem studentów z różnych dyscyplin w dziedzinę studiów miejskich, zapewniając im umiejętności eksploracyjne w zakresie analizy przestrzennej i krytycznego myślenia o polityce migracyjnej.

Darmowe wejściówki na "Perspektywy Women in Tech Summit 2019"

Już 13-14 listopada 2019r. odbędzie się w Warszawie druga edycja międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit! Ponad 3000+ uczestników i uczestniczek zgromadzi się, żeby pokazać siłę kobiet w technologiach.

Konkurs dla Młodych Architektów

VII edycja(2019-2020) Konkursu dla Młodych Architektów to dwa zadania: zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej” i zadanie architektoniczne: „Wyzwanie Młodego Architekta”.

Konkurs Drewno w Architekturze

Zapraszamy do udziału w Konkurs Drewno w Architekturze organizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej.

Termin nadsyłania prac: do 22.10.2019.