Informacje nadesłane

Zapraszamy na uroczystą Galę Builder for the Future

Builder for the Future to społeczny program edukacyjny, którego celem jest wspieranie młodych architektów i inżynierów budownictwa w uzupełnianiu edukacji, poszerzaniu fachowej i praktycznej wiedzy, umiejętności i kompetencji. Ważnym elementem programu jest ułatwianie młodym ludziom poznawania różnych sektorów branży budowlanej, działających w tych sektorach firm, a tym samym oczekiwań rynku i przyszłych pracodawców.

Zapraszamy do udziału w konkursie architektonicznym "Plastic Monument"

Konkurs organizowany jest przez YAC (Young Architects Competitions)we współpracy z National Geographic. Tematem jest zaprojektowanie instalacji, która podniesie świadomość na temat wpływu cząstek plastiku na naszą planetę.

KONKURS STOWARZYSZENIA PRODUCENTOW BETONÓW na najlepszą pracę dyplomową

Do nagrody w 2019 r. mogą pretendować inżynierskie i magisterskie prace dyplomowe dotyczące betonu komórkowego lub prefabrykacji betonowej, charakteryzujące się nowoczesnością rozwiązań oraz oryginalnością ujęcia problemu.

Architectural Internship - NNE

Szwajcarska firm architektoniczna NNE specjalizująca się w realizowaniu budynków produkcyjnych dla przemysłu farmaceutycznego zaprasza do uczestnictwa w programie praktyk.

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2019

Miasto Kraków oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2019, które będzie mieć miejsce w dniach 8-9 października 2019 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Biennale Architektury w Krakowie jest imprezą cykliczną a tytułem tegorocznej edycji jest „POŁĄCZENIA — miasto i rzeka”.

Konkurs Mazda Design 2019

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Mazda Design 2019 - tym razem pod hasłem „MA” - japońskie pojęcie oznaczające "odstęp", "pauzę".

Inspireli Awards

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie "The 4. Annual INSPIRELI AWARDS" studentów i pracowników Wydziału Architektury PW

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu "Wnętrze Otwarte by Justyna Smolec"

Przyjazne miejsce pracy, czyli jakie? Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90 proc. czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach takich, jak domy czy biura. Biorąc pod uwagę, że w miejscu pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, toteż niezwykle istotne jest, w jakiej przestrzeni wykonujemy zadania służbowe. I choć biura oferują dzisiaj szereg udogodnień, to podstawą dobrze zaprojektowanego miejsca pracy jest przede wszystkim odpowiednio dobrane oświetlenie, ergonomia, akustyka czy systemy wentylacyjne. 

Dołącz do zespołu miesięcznika Architektura Murator

Redakcja „Architektury-murator” poszukuje pasjonata architektury, twórczej i energicznej osoby, na stanowisko: fotoedytor, redaktor działu Studenci.

Praktyki w Urzędzie m.st. Warszawy

Zapraszamy do udziału w nowej edycji odpłatnych praktyk absolwenckich w Urzędzie m. st. Warszawy

Zapraszamy do udziału w konferencji studencko-doktoranckiej "Ochrona dziedzictwa w XXI wieku".

Zapraszamy do udziału w konferencji studencko-doktoranckiej "Ochrona dziedzictwa w XXI wieku". Konferencja odbędzie się w dniach 12-13.04.2019r. w Instytucie Historii Sztuki UJ (ul. Grodzka 53, Kraków).

BIM-międzywydziałowe studia podyplomowe

Więcej informacji....

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej ARCHITEKTURA MIASTA. DIALOG I DOŚWIADCZANIE

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej ARCHITEKTURA MIASTA. DIALOG I DOŚWIADCZANIE poświęconej zagadnieniu architektury miasta jako przestrzeni dialogu i doświadczeń zmysłowych, która odbędzie się 5. kwietnia 2019 w Auli warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu 5.

Zapraszamy do udziału w konkursie o Nagrodę im. Macieja Nowickiego organizowanego przez wydawcę miesięcznika Architektura & Biznes

XIII edycja konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego oraz Forum Architektury na Targach Budma 2019 - Temat: „Ekologia, zrównoważony rozwój, innowacyjność. Wyzwania architektury w XXI wieku”
Wydawca miesięcznika „Architektura & Biznes” zaprasza do wzięcia udziału w XIII edycji konkursu im. Macieja Nowickiego. termin nadsyłania prac: 5 lutego br.Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 14 lutego br. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2019 w Poznaniu 

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów.

W imieniu redakcji miesięcznika "Builder" serdecznie zapraszamy Cię do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów.Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji Konkursu znajdziesz w linku: http://buildercorp.pl/2018/10/09/najwazniejsze-informacje-o-kdma-2018/

Zapraszamy do udziału w konkrusie Inspirelli

Zapraszamy do udziału w konkrusie Inspirelli organizowanym przez Czeskiego Uniwersytetu Technicznego w Pradze.

„KONKURS ARCHITEKTURY CEGLANEJ”

Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji  ogólnopolskiego Konkursu Architektury Ceglanej organizowanego dla studentów wydziałów architektury przez Związek Producentów Ceramiki Budowlanej przy współudziale SARP .

https://pl-pl.facebook.com/konkursarchitekturyceglanej/

Zapraszamy na wykład

 

Prof. Ing. Arch. DrSc. Vladimír Šlapeta

Fakulta Architektury, Vysoké Učení Technické v Brně

 

"FUNCTIONALIST VILLAS IN MORAVIA"

6.12.2018 czwartek, godz. 1215, sala 101

Konferencja "Cudzoziemcy o Warszawie 1945-2018"

Muzeum Warszawy zaprasza do wzięcia udziału w konferencji „Cudzoziemcy o Warszawie 1945-2018”, która odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2018 roku. Celem konferencji jest interdyscyplinarne ujęcie problemu ciągłości i zmian w postrzeganiu Warszawy przez obcokrajowców, którzy reprezentując różne środowiska, mając różnoraką wiedzę i wyobrażenia o mieście, a także odmienne wrażenia i doświadczenia z pobytu, wpływają na kształtowanie opinii o Warszawie rozpowszechnianych za granicą.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli wielu dyscyplin naukowych: historyków, archeologów, historyków sztuki, antropologów, socjologów, językoznawców oraz wszystkich tych badaczy, którzy mogą podzielić się z nami refleksjami dotyczącymi interesujących nas zagadnień.

Mamy nadzieję, że wystąpienia staną się pretekstem nie tylko do podsumowania stanu badań, lecz również wytyczenia nowych kierunków badawczych i sformułowania propozycji metodologicznych. Zależy nam także, aby przedsięwzięcie to przyczyniło się do integracji środowisk naukowych zajmujących się problematyką dziejów Warszawy.

Konferencja koncentrować się będzie m.in. wokół zagadnień:

  • doświadczenia i refleksje cudzoziemców przebywających w Warszawie na dłuższych pobytach związanych z nauką, pracą,
  • kreowanie wizerunku miasta przez działające w Warszawie zagraniczne instytucje naukowe i kulturalne,
  • postrzeganie Warszawy przez cudzoziemców o polskich korzeniach,
  • obraz Warszawy w publikacjach książkowych i prasowych,
  • oferta turystyczna w polskich i zagranicznych przewodnikach po Warszawie,
  • turystyka: natężenie, skład narodowościowy odwiedzających Warszawę osób, miejsca najczęściej odwiedzane.
PROGRAM KONFERENCJI (pdf, 428,11 kB)

Zapraszamy do udziału w Hackathonie

Celem H+ jest przyczynienie się do podniesienia jakości i niezależności życia osób o szczególnych potrzebach, w tym osób starszych i osób z trwałymi lub czasowymi trudnościami w zakresie mobilności lub percepcji.

Zapraszamy do udziału w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards

Na 20 stycznia 2019 roku przypada ostateczny termin zgłaszania projektów do konkursu „Jawor-Parkiet Design Awards” ogłoszonego przez Producenta podłóg drewnianych Jawor- Parkiet. Warto podjąć rękawicę, bo na najlepszych czekają nagrody pieniężne i wyjazd na Made Expo 2019 w Mediolanie.

Rusza Budżet Partycypacyjny PW

Nasza Uczelnia uruchomiła właśnie Budżet Partycypacyjny Politechniki Warszawskiej.

Uczelniany budżet partycypacyjny to nowa forma konsultacji ze studentami i pracownikami PW, w ramach której cała społeczność akademicka zgłasza swoje pomysły na zmiany i ulepszenia dotyczące Politechniki i terenów do niej przynależących. 

Program stypendialny Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór do międzynarodowego programu wymiany osobowej studentów i naukowców w ramach współpracy bilateralnej. 

Rządowe stypendia naukowe w Izraelu

Gorąco zachęcamy polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych (zwłaszcza kierunków ścisłych i przyrodniczych) do nawiązania kontaktu z izraelskimi uczelniami i ubiegania się o stypendia naukowo-badawcze w Izraelu. 

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez NIAiU: Przestrzeń wspólna jest wartością

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił interdyscyplinarny konkurs o Nagrodę Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki dla absolwentów wielu różnych kierunków na najlepsze prace magisterskie na temat wartości przestrzeni wspólnej. Celem konkursu jest promocja dobrych merytorycznie prac magisterskich oraz motywowanie studentów do podejmowania tematu przestrzeni wspólnych, publicznych, budynków użyteczności publicznej w swoich pracach dyplomowych. Do konkursu można zgłaszać prace magisterskie obronione po 1 września 2015 r.