Informacje nadesłane

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu [Dyplom z Archicadem]

Projektuj, korzystaj z najnowszych technologii i wygrywaj fantastyczne nagrody o łącznej wartości ponad 70 000 złotych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Stypendium Praktyka i Konkursu Teoria

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Stypendium Praktyka i Konkursu Teoria organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych

Serdecznie zapraszamy na FESTIWAL OTWARTYCH PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH (FOPA) 16-20 listopada 2020, który jest wydarzeniem towarzyszącym kongresu Open Eyes Economy Summit. Festiwal skierowany jest do architektów, projektantów, studentów architektury, ludzi zainteresowanych tematyką architektury.

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów

W VIII edycji (2020-2021) Konkursu dla Młodych Architektów mamy dwa zadania konkursowe: WYZWANIE MŁODEGO ARCHITEKTA oraz WYZWANIE, KTÓRE ŁĄCZY

Chaszcze, krzaki, nieużytki. Siła trzeciego krajobrazu.

Zapraszamy na rozmowę o potencjale miejsc bezużytecznych, często zaniedbanych, pozostawionych samym sobie, takich z których człowiek się wycofał. Francuski architekt krajobrazu Gilles Clément w swoim Manifeście trzeciego krajobrazu wskazuje na głębokie znaczenie nieużytków jako źródeł różnorodności biologicznej, ale też „przestrzeni niewyrażającej władzy, ani uległości wobec władzy”.

Zapraszamy do udziału w Konkursie dla Młodych Architektów

Konkurs dla Młodych Architektów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom architektury. Konkurs wspiera studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online: Global Mayors: Cultural Leadership through Crisis

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online, które będzie prowadzone w języku angielskim. Wydarzenie będzie dotyczyło form funkcjonowania miast pod wpływem pandemii.

Finał konkursów Fundacji im. S. Kuryłowicza

15 października br., podczas spotkania w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, zaprezentowane zostaną efekty 6-miesięcznej pracy zwycięzców konkursów TEORIA i PRAKTYKA organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Rozpocznie się także kolejna odsłona oraz nabór do obu programów Edycji 2020.

Tubądzin Design Awards

Weź udział w międzynarodowym konkursie Tubądzin Design Awards i nie przegap swojej szansy na staż pod okiem najlepszych projektantów w europejskich stolicach!

III Nagroda NIAiU – zbliża się termin zgłaszania prac

Trwa III edycja Nagrody NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością.
Zgłoszenia w konkursie przyjmowane będą do 7 września do godz. 16.00.

Zapraszamy do udziału w płatnej konferencji online: "Nieuczciwość naukowa - dylematy etyczne i konsekwencje prawne" - 23 października 2020 r.

Zasady prawidłowego korzystania ze źródeł, cudzego dorobku naukowego, a także twórczego charakteru pracy nauczycieli akademickich nabierają wspócześnie istotnego znaczenia w obliczy globalizacji wiedzy, jej wartości merytorycznej i znaczenia praktycznego w tym także w wymiarze ekonomicznym. Istotnym tematem konferencji pozostają także kwestie związane z obowiązkiem weryfikacji prac dyplomowych oraz rozpraw doktorskich w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym. Zaprezentowane zostaną między innymi bieżące zmiany w oprogramowaniu, w tym integracja z systemem POLon. Zaproszeni przez nas prelegenci, zwrócą Państwa uwagę nie tylko na kwestie etyczne ale także odniosą się do regulacji administracyjnych i prawnych, których respektowanie może mieć istotny wpływ na jakość kształcenia i rangę uczelni nie tylko w Polsce, ale i na Świecie. 

Zapraszamy do udziału w konferencji: ZIELEŃ MIEJSKA- NATURALNE BOGACTWO MIASTA

XVI Konferencja Naukowo-Techniczna Zieleń Miejska - Naturalne Bogactwo Miasta "Architektura Krajobrazu wobec zmian klimatu", Toruń, 8-9 października 2020

Bezpłatne e-wydanie „Architektura & Biznes”

Zapraszamy do pobierania bezpłatnego e-wydaniea NAJNOWSZEGO NUMERU miesięcznika „Architektura & Biznes”: 7+8/2020 - Redaguje WXCA.

Konferencja - Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany. Zachowanie i konserwacja tynków i malarstwa ściennego zabytku światowego dziedzictwa UNESCO

Zapraszamy do udziału w konferencji: "Warszawskie Stare Miasto - autentyzm nieznany. Zachowanie i konserwacja tynków i malarstwa ściennego zabytku światowego dziedzictwa UNESCO."

Konkurs Przestrzeń Wspólna jest Wartością

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu "Przestrzeń Wspólna jest Wartością" organizowanego przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki

Stypendia dla Warszawy

Miasto stołeczne Warszawa uruchamia nabór do drugiej edycji programu stypendialnego m.st. Warszawy dla doktorantek i doktorantów uczelni warszawskich. Mamy nadzieję, że program zainteresuje oraz zainspiruje badaczki i badaczy do realizacji projektów związanych z szeroko pojętym rozwojem i funkcjonowaniem stolicy.

Nagrody Naukowe magazynu Polityka

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Nagród Naukowych magazynu Polityka

Warsztaty "Architektura betonowa 2020"

Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.

Konkurs "Zagospodarowanie prawobrzeża Wisły w Toruniu na terenach położonych od Przystani Toruń do Portu Drzewnego"

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie jednoetapowym, ideowo-koncepcyjnym dla zadania pt. "Zagospodarowanie prawobrzeża Wisły w Toruniu na terenach położonych od Przystani Toruń do Portu Drzewnego".

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe – Dyplomy dla Warszawy

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych na warszawskich uczelniach w 2019 roku do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy.

Technologia BIM - Konferencja i warsztaty online

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Koło Naukowe Technologii BIM działające na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej - BIMiśTechnologia BIM - Konferencja i warsztaty online

NCBR przeznacza 200 mln zł na walkę z koronawirusem

W ramach Szybkiej Ścieżki "Koronawirusy" #POIR Fundusze Europejskie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wesprze polskich przedsiębiorców i badaczy, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym.

Zapraszamy do udziału w konferencji "Architektura obiektów przemysłowych i infrastrukturalnych"

Zapraszamy do udziału w VIII Międzynarodowej Konferencji z cyklu "Modernizm w Europie, modernizm w Gdyni" - choć na razie nie znany jest termin przyjmowania zgłoszeń. 

Zaproszenie do udziału w ankiecie #powiedzPW

Pomimo trudnej sytuacji CZIiTT PW wciąż pracuje nad tym, by swoje działania uczynić bardziej efektywnymi.

Zależy nam na opiniach studentów i doktorantów PW dotyczących inicjatyw biznesowych czy startupów na naszej uczelni, by móc uwzględnić je w naszych przyszłych działaniach.

Wraz z Inkubatorem Innowacyjności CZIiTT PW stworzyliśmy kolejną odsłonę popularnego sondażu PowiedzPW. Zachęcamy do obejrzenia filmu na ten temat i wypełnienia ankiety.

Konkurs Grant of Colour

Projektanci i architekci! Zapraszamy do udziału w konkursie Grant of Colour, organizowanym przez Tarkett Polska. W związku z aktualną sytuacją regulamin konkursu uległ zmianie. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj: https://grantofcolour.pl/stronaGlowna

Czas składania projektów został wydłużony do 31.08.2020 roku! Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym regulaminem na stronie konkursu!